czujnik pogodowy a sterownik pokojowy

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem czujnik pogodowy a sterownik pokojowy

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #78421
      wilku25
      Uczestnik

      Witam, mam pytanie bardziej odnośnie sterowania piecem z podajnikiem (obrotowy ruszt),a konkretnie sterownikiem menuet firmy foster. Otóż ciekawi mnie czy można podłączyc jednocześnie czujnik pogodowy i sterownik pokojowy( w ukl z zaworem mieszającym i silownikiem, dodam że nie ma ogrzewania podlogowego) jeżeli tak to w które miejsca na sterowniku menuet?( na czujnik zew jest tylko jedno miejsce natomiast na pokojowy dwa)i jak to bedzie ze sobą współpracowalo?
      z góry dziekuje i pozdrawiam

    • #78424
      hydro-instal
      Uczestnik

      Po osiągnięciu temperatury zadanej w pomieszczeniu siłownik zamknie zawór na minimum, do czasu, aż temperatura w pomieszczeniu spadnie i termostat da sygnał, siłownik wróci do normalnej pracy. Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić 🙂

      Pozdrawiam

    • #78423
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Sterowanie pogodowe nie wyklucza możliwości zastosowania programatora pokojowego i na odwrót.
      Sterowanie pogodowe w naszych automatykach wpływa tylko na zachowanie się zaworu mieszającego. Temperatura kotła niezależnie od innych parametrów ma być stała powyżej 60 st.
      Nasza automatyka posiada wyjścia na dwa niezależne programatory pokojowe z czego pierwszy, jako termostat pok. kotła ma za zadanie włączanie i wyłączanie pompy obiegowej c.o., natomiast drugi, termostat pok. zaworu ma za zadanie w zależności od osiągnięcia temperatury pomieszczenia zamykać i otwierać zawór mieszający.
      W twoim przypadku proponuję ustawić tryb pracy zaworu na „pogodowy c.o.”, pompę podłączyć pod pompę kotła, termostat pokojowy pod termostat pok. kotła, w MENU TERMOSTATY włączyć termostat pok. kotła a wyłączyć termostat pok. zaworu.
      Dzięki temu rozwiązaniu temperatura w grzejnikach będzie zmienna w zależności od temp. zewnętrznej, a pompa obiegowa będzie załączała się w funkcji temperatury pomieszczenia i nie będziesz miał szumu w grzejnikach po nagrzaniu pomieszczeń.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.