Q EKO 15 KW-DUŻE SPALANIE

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q EKO 15 KW-DUŻE SPALANIE

Oglądasz 22 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76277
      ela nowak
      Uczestnik
      Witam wszystkich forumowiczów:D.
      Jestem na forum pierwszy raz gdyż szukam pomocy:(. Hydraulik który montował piec nie potrafi mi pomóc a ja jestem w tych sprawach zupełnie zielona. Myślałam że spalanie groszku na poziomie 40kg na dobę to norma ale po rozmowie z sąsiadem któremu spala poniżej 20kg widzę ze coś jest nie tak. Co mam zrobić aby ograniczyć ilość wypalanego węgla.
      Proszę o pomoc
      pozdrawiam
    • #76300

      00

    • #76299
      ela nowak
      Uczestnik

      Dziękuję:)) Kangur00 za tak szybką reakcję i propozycję ale rozmowa telefoniczna nie pomaga gdyż po konsultacji z serwisem nic nie wiedziałam za dużo informacji na raz. Proszę o odpowiedzi na forum. Pozdrawiam

    • #76298

      zadzwoń ja dojdę do mojego pieca i ty do swojego i ja podam ci moje ustawienia . Mam taki sam piec jak ty ,

    • #76297

      ale nie nalegam

    • #76296
      ela nowak
      Uczestnik

      Proponuję zacząć od porad na forum a gdy nie dam sobie rady zadzwonie:-D

    • #76295

      to napisz jakie masz ustawienia ?

    • #76294
      ela nowak
      Uczestnik

      Obecne ustawienia pieca które potrafię odczytać:
      sterownik HT TRONIC 500

        temp zadana pieca – 60 st.
        czas oczekiwania w podtrzyma.-10 min
        Czas pracy dmuchawy w podtrzyma.-10 s
        Czas podawania – 10 sek
        czas pauzy podajnika 45 sek
        dmuchawa WPA07 obroty 3,
        dmuchawa w podtrzymaniu – 10 sek
        Krotność – 2
    • #76293

      teoretycznie masz dobrze jedynie to obroty dmuchawy zmniejsz z 3 na 1 lub 0 i przysłonę do 2 cm uchyl . Palenisko jeśli ci się nie zapada to zwiększ czas pauzy do 50-55sek , ja mam 60sek i jest oki ale podstawowa sprawa to jaki masz opał , jak czeski lub nie wiadomo jaki to będzie ci tyle palił ja kupiłem luzem Pieklorz i jest dość dobry nastawę mam 57-58 st a zużycie od 15 do 20kg ale jak tem spadnie poniżej 10 to nastawiam 62 st i nie spala więcej jak 25kg . Do tych ustawień co masz to można poprawić tylko kosmetycznie rewolucji nie zrobimy podstawa to eko-groszek i czybudynek ocieplony czy nie . U mnie kocioł grzeje wode tylko do wymiennika płytowego więc ma krótki obieg i szybko osiąga tem dom mam 150m2 w tym podłogówki 80m2 reszta to grzejniki. Pozdrawiam

    • #76292

      ja myślałem , że hipolitka to Pan a to Pani sory za aluzję ale myślę że napisałem wyraźnie

    • #76291
      ela nowak
      Uczestnik

      Witam
      Mie ma problemu nie gniewam się.
      Trochę czytałam forum i ustawienia robiłam na jego podstawie. Węgiel mam również PIEKLORZ tylko workowany. Dom 135 m z czego połowa podłogowe. Dom dobrze ocieplony.
      Zmienie ustawienia dmuchawi i za jakiś czas napiszę co się zmieniło.

      A co administrator mi radzi?
      pozdrawiam

    • #76290

      czekam co się zmieniło bo mnie to bardzo ciekawi

    • #76289
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Odpowiem tak jak kolega Kangur, na pierwszy rzut oka masz miałaś dobre ustawienia.
      Napisz jak wygląda popiół i górna część wymiennika, czy wymiennik na górze jest jasny czy czarny jak sadza i czy popiół jest sypki, a jeśli nie to czy bryły są szkliste czy czarne i lekkie jak koks.
      Ponadto napisz od kiedy ogrzewasz dom, czy jest to nowy dom czy stary.
      Jeśli możesz to zrób zdjęcia popiołu.

      Pozdrawiam

    • #76288
      ela nowak
      Uczestnik

      jak dodać zdjęcia???

    • #76287
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tu mnie zaskoczyłaś. Muszę spytać o to naszego informatyka, ja znam się jedynie na kotłach.

      Pozdrawiam

    • #76286
      ela nowak
      Uczestnik
    • #76285
      ela nowak
      Uczestnik

      Obserwowałam piec kilka dni i niestety nie jest zbyt różowo:(, nie ma znaczących zmian. Wyniki spalania, kolor sadzy itp. umieszczone na linku powyżej.

    • #76284
      ela nowak
      Uczestnik

      Przebieg spalania wygląda następująco:

      Temperatura zadana 60 stopni – gdy piec ją osiągnie przechodzi w stan wstrzymania, z czasem temp. rośnie do 65 st. po chili spada do 58 st. – taki cykl trwa ok. 20 min.
      Następnie aby dojść do temp. zadanej piec przez 15 minut pracuje w tym czasie temperatura spada do 54 st. aby za chwilę wzrosnąć do 60 st i przejść w stan wstrzymania.

      W całym domu kaloryfery ustawione na 2, podłogówka na 35 st. woda nie jest grzana. Dom nowy ale jest palone od 3 miesięcy. Dobrze ocieplony.

    • #76283
      SERWIS
      Uczestnik

      OK, z tego co widzę to chyba masz stałą retortę. Jeśli tak to dowiedz się czy retorta ta była uszczelniona zgodnie z instrukcją obsługi palnika.

      Pozdrawiam

    • #76282
      ela nowak
      Uczestnik

      Witam
      Retorta STAŁA, a kogo mam się dowiedzieć czy dobrze uszczelniowa u producenta czy w sklepie w którym kupiłam?

    • #76281
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Możesz zapytać jedynie instalatora.
      Należy wygasić kocioł.
      Podnieść do góry i odwrócić duży żeliwny talerz, w rant włożyć dookoła sylikon, włożyć ponownie i dokręcić śruby dla usztywnienia tego elementu.
      Po upływie dwu godzin można odpalić kocioł.
      Miejsce położenia sylikonu znajdziesz w instrukcji obsługi podajnika paliwa typu PPS. Instrukcja jest też dostępna na naszej stronie w zakładce „DO POBRANIA”.
      Pod koniec instrukcji jest zdjęcie.

      Pozdrawiam

    • #76280
      ela nowak
      Uczestnik

      Czyli uszczelnienie tego elementu leży w gesti instalatora?
      Jutro do niego zadzwonie i zobaczymy?
      A jaki to ma wpływ na spalanie?
      Co sądzicie o zdjęciach które umieściłam w linku:
      – jak instalacja czy jest poprawna
      – kolor sadzy i wygląd popiołu

      pozdrawiam

    • #76279
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak, uszczelnienie tego elementu leży po stronie instalatora.
      Nieuszczelniona retorta powoduje przedmuch powietrza pod talerzem, powietrza, które nie bierze udziału w spalaniu i wychładza kocioł od środka.
      Po uszczelnieniu retorty powinnaś obniżyć obroty dmuchawy o najmniej jeden stopień.
      Zbyt niewiele widać aby ocenić poprawność wykonania instalacji.
      Sadza świadczy o niezupełnym spalaniu.
      Po uszczelnieniu powinna się zmniejszyć jej ilość.
      Jak często czyścisz wymiennik?
      Dla wszystkiego podnieś jeszcze temperaturę kotła o 5 stopni.

      Pozdrawiam

Oglądasz 22 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.