Termostat pokojowy – wyłączenie pompy

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Termostat pokojowy – wyłączenie pompy

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76269
      Szymon
      Uczestnik

      Witam,

      Mam na dolę podłogówkę, na górze grzejniki, 2 pompy CO przy kotle, jedna do podłogówki, druga do grzejników. Sterownik HT520, pompy podpięte na wyjściach pompa zawór i pompa kocioł (CO).
      Chcę zamontować termostat pokojowy na dole, który będzie wyłączał pompę podłogówki, jak osiągnie nastawioną temperaturę.
      Niestety z instrukcji nie mogę wywnioskować, czy przy Algorytmie = 2, zostanie wyłączona tylko pompa podpięta jako pompa kocioł, czy obie?
      Jeżeli podepnę termostat do J18 – termostat pokojowy, to wyłączy obie pompy, czy tylko jedną?

    • #76273
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Jeden termostat odpowiada za jedną pompę.
      Normalnie pompa od podłogówki powinna pracować cały czas a powinien zamykać się zawór mieszający.
      Jeżeli jednak chcesz, aby wyłączała się pompa to musisz aktywować termostat pokojowy zaworu (zakładam, że pompę od podłogówki masz podłączoną pod wyjście pompy zawór). Następnie musisz wybrać tryb pracy zaworu na c.o.. w tym momencie termostat będzie rozłączał pompę.

    • #76272
      Szymon
      Uczestnik

      Dziękuję za odpowiedź, mam 2 mieszacze, jeden 4 drożny, za kotłem, i 3 drożny na podłogówkę, oba sterowane ręcznie, czy zaproponowane przeze mnie wyłączanie pompy przez termostat zda egzamin? Myślałem o jakimś termostacie z algorytmem adaptacyjnym, który proponowałeś w innym wątku.

    • #76271
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Przy adaptacyjnym powinieneś uzyskać zamierzony efekt.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.