QPELLET 25kw – rózne średnice pelletu, wyposazenie

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem QPELLET 25kw – rózne średnice pelletu, wyposazenie

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76208
      michalxj
      Uczestnik

      Witam – od 2 miesięcy eksploatuję kocioł QPELLET DUO 25kw, który ogrzewa budynek 380m2 stan deweloperski. Generalnie z kotła jestem bardzo zadowolony ale mam kilka pytań eksploatacyjnych:

      1) chciałbym sterować większą ilością mieszaczy – potrzebuję 4 szt.
      2) czy do spalania pelletu 6mm i 8mm uzywa się takich samych nastwień?

      Pozdrawiam Michał

    • #76214
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Teoretycznie dla pelletu 8 mm powinieneś dołożyć śladowe ilości powietrza.
      Jeśli idzie o dodatkowe mieszacze, to napisz jaki masz typ regulatora i czy istnieje konieczność komunikacji dodatkowych regulatorów mieszaczy ze sterownikiem kotłowym czy nie.
      Jeśli nie to polecam nasz regulator HT tronic Z3D. Jest on bardzo łatwy w obsłudze, ma wyjście na pompę, zawór oraz wejścia temp. zaworu, temp. zewnętrznej i wejście termostatu pokojowego.

      Pozdrawiam

    • #76213
      michalxj
      Uczestnik

      Dzięki za info. Rozumiem że powietrze powinienem dołożyć przez modyfikację parametrów FL … kocioł pracuje w trybie FL.

      Co do sterownika to mam Ecomax800P i wiem że muszę dokupić moduł M … tylko że on nie zmieści się do standardowej obudowy więc trzeba dołożyć dodatkową obudowę i nie wiem jak komunikować moduł M z modułem głównym Ai B sterującym kotłem.

      Pozdrawiam M.

    • #76212
      SERWIS
      Uczestnik

      Dodatkowy moduł najlepiej zamontuj w oddzielnej skrzynce niedaleko mieszaczy i poproś przy zamówieniu o dłuższy przewód komunikacyjny.
      Co do regulacji to rób to poprzez korektę nadmuchu w FL.

      Pozdrawiam

    • #76211
      michalxj
      Uczestnik

      Czy moduł M (i inne) zamawia się u Was (Heitztechnik) czy u producenta sterowników (PLUM). Przy okazji sterowników to czy macie doświadczenie z pracą sterownika LAMBDA i kotłów QPELLET?

      Pozdrawiam M.

    • #76210
      SERWIS
      Uczestnik

      Nie ma większego znaczenia, gdzie zamówisz ten moduł.
      Wyślij zapytanie cenowe do nas i do producenta i kupisz tam gdzie będzie taniej.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.