jak oszczędzać ekogroszek?

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem jak oszczędzać ekogroszek?

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76177
      Butterson
      Uczestnik

      wcześniej już się logowałem i za radą niektórych życzliwych forumowiczów poustawiałem parametry według cennych wskazówek -nadal jednak mam zużycie eko groszku na poziomie 30 kg na dobę -proszę o nowe rady, jak zmniejszyć zużycie dobowe!

    • #76183
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak jak pisałeś wcześniej. Masz nowy dom ogrzewany od niespełna dwóch miesięcy. Trzeba go wysuszyć i nagrzać mury, a na dworze kosta.
      Napisz z jakiego rejonu kraju piszesz do nas, jaki masz ekogroszek polski czy czeski i jakie są produkty spalania.
      Zakładając, że spalasz 30 kg na dobę to daje około 7 kW produkowanego ciepła.
      Napisz jeszcze ile osób mieszka w domu, albo lepiej, napisz ile spalałeś węgla jak ogrzewałeś tylko wodę użytkową.

      Pozdrawiam

    • #76182
      Butterson
      Uczestnik

      witam! dawno mnie tu nie było, a zacząłem już nowy sezon grzewczy- po kolei podam , co się dzieje: ogrzewając tylko wodę użytkową spalałem miesięcznie max. jeden zbiornik z ekogroszkiem, co mnie bardzo ucieszyło;obecnie spalam około 25 -26 kg na dobę, jest w domku ciepło, a nastawy mam następujące:
      -nastawienie kotła- 65 c
      – nastawa cwu- 55c
      – temp. zał.-70 c
      – temp. kosza 26 c
      – nastawa zawór -45c
      – czas pauzy podtrzymania-60 s
      – obr.dmuchawy-3
      – czas oczekiwania-10 min
      – krotność podawania-2
      – czas dmuchawy podtrzymania 10 s
      – obr.dmuchawy podtrzymania -1
      – dmuchawa zasłonięta na około 70 %
      nie mam pojęcia , czy wszystko jest prawidłowo ustawione, spieków i innego badziewia jest sporo, dość dużo popiołu, alę myślę , że nadal jest chyba zbyt duże zużycie ekogroszku- kupuję go od jednego sprzedawcy, kaloryczność ponad 26 juli, kamienie są rzadkością, czy jest wszystko w porzadku? może uda się coś poprawić , aby trochę mniej tego eko szło?

    • #76181
      Olaf Meller
      Uczestnik

      witam! dawno mnie tu nie było, a zacząłem już nowy sezon grzewczy- po kolei podam , co się dzieje: ogrzewając tylko wodę użytkową spalałem miesięcznie max. jeden zbiornik z ekogroszkiem, co mnie bardzo ucieszyło;obecnie spalam około 25 -26 kg na dobę, jest w domku ciepło, a nastawy mam następujące:
      -nastawienie kotła- 65 c
      – nastawa cwu- 55c
      – temp. zał.-70 c
      – temp. kosza 26 c
      – nastawa zawór -45c
      – czas pauzy podtrzymania-60 s
      – obr.dmuchawy-3
      – czas oczekiwania-10 min
      – krotność podawania-2
      – czas dmuchawy podtrzymania 10 s
      – obr.dmuchawy podtrzymania -1
      – dmuchawa zasłonięta na około 70 %
      nie mam pojęcia , czy wszystko jest prawidłowo ustawione, spieków i innego badziewia jest sporo, dość dużo popiołu, alę myślę , że nadal jest chyba zbyt duże zużycie ekogroszku- kupuję go od jednego sprzedawcy, kaloryczność ponad 26 juli, kamienie są rzadkością, czy jest wszystko w porzadku? może uda się coś poprawić , aby trochę mniej tego eko szło?

      Jak oszczędzać ekogroszek? Zakopać go głęboko pod ziemią i nie ruszać 😉

      To oczywiście żart. A tak na serio, to najlepszym i chyba jedynym sposobem jest dobra izolacja termiczna budynku. Inaczej piec zje wszystko co mu wrzucisz.
      Jeśli chodzi o mnie, to nastawy mam prawie identyczne. Jedyna różnica jest taka, że ja kupuję najtańszy węgiel „jaret” 22kJ. W związku z tym obroty dmuchawy mam ustawione na 0, a przesłona dmuchawy jest uchylona na około 2cm. Efekt jest taki, że latem do ogrzania CWU idzie mi do 7,5kg/dobę, na całą 5 osobową rodzinę.
      Natomiast zimą zużycie nie przekracza 22kg/dobę i to tylko przy ciężkich mrozach. W tej chwili przy obecnej pogodzie pojemnik (200kg) starcza na 18-20 dni. Czyli z grubsza do 12kg na dobę. To mój drugi sezon grzewczy, w nowym domku 🙂

    • #76180
      melu23
      Uczestnik

      Witam! Jest juz post poswiecony za duzym spalaniem eko. Tytul postu ,,ZA DUZE SPALANIE”. Jest tam 14 stron poswieconych tej tematyce. Na pewno znajdziesz tam rozwiazanie. Pozdrawiam!

    • #76179
      grzegorz
      Uczestnik

      Witam.

      Butterson, piszesz że masz „dużo spieków i innego badziewia”. Według mnie na początek powinieneś obniżyć obroty dmuchawy do 2, a nawet do 1.

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.