MOJE NASTAWY KOTŁA- CO JEST ŹLE?

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem MOJE NASTAWY KOTŁA- CO JEST ŹLE?

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #76171
   Butterson
   Uczestnik

   OBECNIE POSIADAM NASTĘPUJĄCE NASTAWY:[PISOWNIA W ORYGINALE , JAK W KOMPUTERKU PIECA] NAST. KOTŁA 60 C, TEMP. KOTŁA 55-57 C, NASTAWA CWU 50 C, TEMP. CWU 46 C, TEMP. ZAŁ. 70 C, TEMP. KOSZA 22 C, NAST. ZAWOR. 45 C, TEMP. ZAWOR. 16 C, TEMP. ZEWN. 0 C, CZAS PAUZY PODTRZ. 60 S, OBR. DMUCHAWY PODTRZ.3, CZAS DMUCHAWY PODTRZ. 10 S, KROTNOŚĆ PODAWANIA 3, CZAS OCZEKIWANIA 10 MIN., OBROTY DMUCHAWY 4, CZUJNIK KOSZA ZAŁĄCZONY, PRZESŁONA DMUCHAWY OTWARTA NA FULL, REG. VER. 1.43 H, PULPIT VER. 1.26 H. PALI MI NA DOBE POMIĘDZY 30 A 35 KG EKOGROSZKU, DOMEK Z CZĘŚCIOWO OGRZEWANA PODŁOGA I CZĘŚCIOWO NORMALNYMI GRZEJNIKAMI, OKOŁO 130 METRÓW WRAZ Z GARAŻEM WEŁNA 25 CM NA PODDASZU, ŚCIANY ZEWNĘTRZNE 15 STYROPIAN, OD DOŁU MIEJSCAMI NAWET DO 30 CM IZOLACJI SPECJALNYM STYROPIANEM . PRZY SPALANIU SPORO JEST SPIEKÓW I TZW. KALAFIORÓW , OKOŁO 20 %, RESZTA TO DROBNE ZANICZYSZCZENIA, KAMIENIE I DUZO POPIOŁU I GRUBEGO PYŁU- PROSZE MI POMÓC , JAK ZEJŚC DO POZIOMU O JAKIM PISZA NIEKTÓRZY UZYTKOWNICY NA FORUM, DO GRANICY NP. OKOŁO 20 KG/DOBA?CO MAM ŹLE USTAWIONE? W DOMKU OCZYWIŚCIE JEST BARDZO CIEPŁO, A STEROWNIK NA SCIANIE POSIADAM TYPU SALUS

  • #76176
   Wiewiur
   Uczestnik

   BO JA PO POLSKA PISZE ZDANIA:-)
   Nie pisz z CAPSLOCKIEM.
   Spróbuj przeczytać to co napisałeś – ciężko co?
   A teraz do rzeczy.
   Bardzo dużo powietrza dostarczasz. Jakbyś poczytał trochę forum dowiedziałbyś się, że nadmiar powietrza może wychładzać kocioł od wewnątrz.
   Dowiedziałbyś się także, że spieki powstają najczęściej od zbyt dużej ilości powietrza.
   Zmniejsz obroty dmuchawy do 2 i poobserwuj co się zacznie dziać. Ilość spieków powinna się zmniejszyć – czyli więcej wyciągniesz z węgla.
   Napisz też jaki masz kocioł ile KW. No i jakim węglem palisz.

  • #76175
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Tak jak napisał kolega Wiewiór, zmniejsz obroty dmuchawy na 2 lub zmniejsza pauzę podawania na 50 sek. Nie rób obu czynności jednocześnie.
   Piszesz, że masz dużo popiołu i kamieni, to wydaje mi się że z tym węglem jest coś nie tak.

   Pozdrawiam

  • #76174
   Butterson
   Uczestnik

   kocioł mam 17 kW z podajnikiem, kosz zasypowy i mozliwość palenia pelletem -używam jednak tylko ekogroszku

  • #76173
   Wiewiur
   Uczestnik

   No dobrze zmniejszyłeś obroty dmuchawy i coś się zmieniło?

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.