Instalacja z kotłem RED Eko duo NL17kw

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Instalacja z kotłem RED Eko duo NL17kw

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76136
      Anonim
      Gość

      Witam

      Z uwagi na to że będę potrzebował instalacji do mojego nowego domu który będzie miał 140m2 zastanawiam się na kotłem i instalacją. Na oku mam Red’a Eko duo Nl 17kw HT520 i teraz moje pytanie: Jakie urządzenia można podpiąć pod ten sterownik?
      Słyszałem o 2 regulatorach pokojowych. Czyli mógłbym mieć regulator na parterze i osobny na piętrze, i regulować nie zależnie temperaturą? Jeżeli tak to jakie dodatkowe elementy są mi potrzebne żeby taki układ złożyć i żeby działo to automatycznie. Instalacja będzie sie składać z 10 grzejników+ 2 podłogówki+bojler 140 dwu płaszczowy

      Proszę o porady

      Pozdrawiam
      Steler

    • #76143
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak, można podłączyć dwa termostaty pokojowe, jeden do obiegu pompowego i jeden do grupy mieszającej.
      Jeżeli chciałbyś mieć dwa obiegi i oba na mieszaczach to możesz domówić rozszerzenie do regulatora 522 i w tym czasie masz dwa obiegi mieszające niezależne plus obieg bezpośredni.

      Pozdrawiam

    • #76142
      Anonim
      Gość

      Dzięki za odpowiedź 🙂 Raczej będę miał kocioł z regulatorem 520 bo kuzyn ma taki na stanie, a jeżeli zrezygnuje z podłogówki to mogę podpiąć obydwa regulatory pod grupy pompowe, osobna grupa na parter osobna na piętro? Ewentualnie jak to spiąć gdyby jednak nie udało się zrezygnować z podłogówki?

    • #76141
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Programatory zawsze powinny być podpięte pod kocioł. Pomyśl co się dzieje w przypadku nagrzania pomieszczeń i wyłączenia pomp na rozdzielaczach a w tym czasie kocioł zaczyna gotować wodę.
      Możesz skorzystać z naszego schematu z wykorzystaniem zaworu mieszającego termostatycznego.
      Jest to schemat nr 8 do pobrania ze schematów hydraulicznych: https://www.heiztechnik.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=20&Itemid=35&lang=pl
      Możesz też zakupić dodatkowy regulator HT tronic Z3D
      z możliwością komunikacji z regulatorem typu 520.

      Pozdrawiam

    • #76140
      Anonim
      Gość

      Ale po wyłączeniu pomp kocioł nie zejdzie z mocą w dół jeżeli nie bedzie odbioru czynnika grzewczego?

    • #76139
      Anonim
      Gość

      Kocioł steruje pompami, żeby je wyłączyć musi mieć informację, że więcej ciepła nie potrzeba. Więc jeśli nie wie że jest ciepło, to nie wyłączy pomp, będzie cały czas grzał, aż do momentu gdy głowice termostatyczne zamkną grzejniki. A kocioł dalej będzie chodził. Aż się zagotuje…

    • #76138
      Anonim
      Gość

      Ale przy podpiętych regulatorach kocioł dostanie info że ma przestać grzać?

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.