kilka pytań

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem kilka pytań

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76123
      ROBERT BISKUPSKI
      Uczestnik

      Witam serwis i forumowiczów.Mam kilka pytań;
      -co to jest termostat pokojowy kotła(jak go włączę to wyłącza się pąpa,dodam że mam sterownik pokojowy Auraton)
      -czy to normalne że jak otworzy się zawór mieszający to temperatura na kotle spada do 38 st oczywiście po jakimś czasie,a temp.zadaną mam 60 st lecz piec długo jest na podtrzymaniu i temp rzeczywista jest ok 80 st.
      -jakie optymalne temperatury ustawić na pogodówce dla +10,0,-10.
      Ogólnie całego sterowania kotłem uczyłem się na zasadzie prób i błędów ,ale postanowiłem sobie ułatwić.Teraz spalanie przy temp -5 st mam ok 15 kg na dobę(dom 146m+garaż 25m ocieplony 15 cm styropian,a na dachu 20 cm wełny.
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

    • #76129
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Termostat pokojowy kotła to wyjście dla na przykład podłączenia Auratona po to, aby po uzyskaniu temperatury zadanej w pomieszczeniu pompa obiegowa wyłączyła się, a po spadku temperatury pomieszczenia się załączyła.
      Uwaga: termostat w postaci Auratona musi być właściwie podłączony (funkcja grzanie a nie chłodzenie) i ustawiony, a w automatyce kotła w MENU TERMOSTATY musi być aktywowany termostat pokojowy.
      Normalne jest że po wpłynięciu znacznej ilości zimnej wody do kotła może spaść na nim temperatura. Proponuję, abyś napisał jakie masz ustawienia w MENU PODAJNIKA i MENU DMUCHAWY gdyż niepokoi mnie to przegrzewanie kotła.
      Dla podłogówki proponuję:
      + 10 – 22
      0 – 27
      – 10 – 32.
      Proponuję też, abyś porozmawiał z instalatorem w celu wykonania zabezpieczenia temperatury powrotu wody do kotła. W Twoim wypadku może to wydłużyć dwukrotnie żywotność kotła.

      Pozdrawiam

    • #76128
      ROBERT BISKUPSKI
      Uczestnik

      Witam ponownie.
      Moje ustawienia są następujące;
      obroty dmuchawy-0
      obr.dmuchawy wzrost-2
      czas dmuch podtrzymanie-10sec
      obroty dmuch.podt.1(tu zmieniłem było 4)
      Podajnik;
      krotność podawania-3
      czas oczekiwania-10 min.
      czas pauzy pod.-45sec
      czas pracy pod.-10sec
      Zmieniłem w/w parametr i jest trochę lepiej bo temperatura w pierwszej fazie po przejściu stan czuwania wzrośnie do 80 st ale później spada i jest w granicy 68 st. Myślę że może wydłużyć czas oczekiwania z 10 na 12 minut.
      Na wejściu do pieca mam zamontowaną wężownicę chłodzącą więc w przypadku wejścia pieca w tryb awaryjny to załącza się cała automatyka chłodząca.W przypadku termostatu pokojowego kotła to mam wyłączony,a aktywny jest termostat pokojowy i pompa cały czas pracuje ponieważ mam pseudo podłogówkę w łazienkach i holach no i normalne grzejniki i drabinki w łaź.Jak tłumaczył mi instalator to powrót przechodzi przez podłogówkę.Podałeś mi ustawienia pogodówki na podłogówkę a jakie wartości ustawić na normalne grzejniki?
      Pozdrawiam.

    • #76127
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Dla grzejników ustaw:
      + 10 – 30
      0 – 45
      – 10 – 55
      Napisz też jaki masz popiół w popielniku, czy jest to szlaka czy niespalony węgiel i co masz w górnej części wymiennika, czarną sadzę czy szary nalot.
      Obawiam się, że masz ustawioną za duża moc i prawdopodobnie za mało powietrza, ale mogę to ocenić tylko po wyglądzie popiołu.

      Pozdrawiam

    • #76126
      ROBERT BISKUPSKI
      Uczestnik

      Witam.
      Popiół teraz mam raczej jako pył,sporadycznie występują spieki i niedopalonego węgla również nie mam,a w górnej części wymiennika mam szary pył(w piątek czyściłem wymiennik)Co do popiołu to tydzień temu zmieniłem na próbę węgiel na katowicki i na poprzednim węglu(Pieklorz) dmuchawę miałem na 1-2 ale no nowym przy tej wartości robiła się szlaka więc zszedłem na 0 i się poprawiło.
      Pozdrawiam.

    • #76125
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Widocznie masz dobry ciąg kominowy.
      Ponadto parametry spalania masz chyba dobre.
      Jeśli coś Cię niepokoi to pisz.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.