Kocioł na pellet nowej generacji

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Kocioł na pellet nowej generacji

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76112
      defender
      Uczestnik

      witam,

      być może zabawię tutaj dłużej. Jest to uzależnione od tego, czy kupię kocioł Waszej firmy, czy też nie 🙂 A z tym jak się okazuje jest bardzo duży problem.

      Niestety, można powiedzieć, że od kilku miesięcy czekam by zamówić kocioł na pellet nowej generacji o mocy 30 kW i ciągle słyszę, że jeszcze nie ma.

      Terminy mnie gonią i do 20 lutego muszę złożyć zamówienie.

      Pytam więc publicznie:-) kiedy będzie na stanie w/w kocioł?

      pozdrowienia
      defender

    • #76122
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Kolego Defender, mogę napisać, że po półrocznych testach powoli wprowadzamy kocioł do sprzedaży.
      Kocioł ten będzie występował pod marką DasPell.
      Napisz zapytanie na nasz adres internetowy to puszczę Ci więcej informacji wraz ze zdjęciami.
      Materiały niestety są jeszcze w przygotowaniu.

      Pozdrawiam

    • #76121
      defender
      Uczestnik

      A na który adres mam napisać? Bo PW nie widzę, a w kontakcie jest: @biuro @zamówienia @serwis.

      pzdr

    • #76120
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Napisz na biuro i puszczę Ci jego ulotkę.

      Pozdrawiam

    • #76119
      defender
      Uczestnik

      W sobotę 9.02 wysłałem mejla na biuro@ i do teraz nie mam odpowiedzi. I tak to właśnie wygląda kontakt z Wami.

    • #76118
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Z przykrością muszę stwierdzić, że jestem za granicą.
      W związku z tym jeśli nie dostaniesz do popołudnia tej informacji to zadzwoń na numer 664784500 i poproś o wysłanie folderu i cen kotła DasPell.

      Pozdrawiam

    • #76117
      defender
      Uczestnik

      Dwa pytania odnośnie tego kotła:
      1. jaki pellet stosować?
      2. czy do pierwszego uruchomienia kotła potrzebny jest serwisant? Gdzie szukać takiego specjalisty? Czy czynność ta jest w cenie (niemałej przecież) kotła, czy też dodatkowo płatna (ile)?

      pozdrowienia!

    • #76116
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      1. Im lepszej jakości pellet tym mniej problemów z czyszczeniem kotła i palnika oraz lepsze uzyski energetyczne.
      2 Do pierwszego uruchomienia nie ma konieczności wzywania serwisu a same uruchomienie powinno być wykonane przez instalatora z naszą ewentualną pomocą przez telefon.

      Pozdrawiam

    • #76115
      defender
      Uczestnik

      Szybkie pytanie.
      Gdzie ma być zamontowany zawór trójdrożny: na zasilaniu czy na powrocie.
      I jakie ma pełnić funkcje ten zawór, bo pooli dochodzimy do wniosku, że nie jest on potrzebny.

    • #76114
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Właśnie mógłbym odpowiedzieć Twoim pytaniem – jaką funkcję ma spełniać ten zawór?
      1. Jeżeli ten zawór ma podwyższać temperaturę wody powrotnej do kotła w celu wydłużenia jego żywotności to powinien być zamontowany na powrocie z pompą pomiędzy zaworem a kotłem.
      2. Jeśli jednak ma on powodować obniżenie temperatury czynnika grzewczego w instalacji to powinien być zamontowany na zasilaniu z pompą pomiędzy zaworem a grzejnikami.
      Formalnie położenie zaworu nie ma znaczenia, znaczenie ma miejsce zamontowania pompy, czyli czy w odniesieniu do zaworu jest ona po stronie instalacji czy po stronie kotła.
      Na koniec zaproponuję abyś najlepiej zamontował zawór czterodrogowy, który może po części spełnić oba warunki. W jego przypadku pompę montuje się po stronie instalacji a na kotle obieg jest grawitacyjny.

      Pozdrawiam

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.