Wyłączenie poszczególnych obwodów

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Wyłączenie poszczególnych obwodów

Oglądasz 16 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76077
      sebastianek76
      Uczestnik

      Witam,
      Mam piec Q Eco Duo 25kW z 2011 r.. Do niego podłączone 3 obwody – C.O, podłogówka i oczywiście C.W.U. Ponieważ C.O. aktualnie nie potrzebuję, a chciałby jednak ogrzewać dom, to chcę pozostawić podłogówkę, a wyłączyć zasilanie C.O oraz CWU (z tym nie ma problemu w sterowniku). Czy jest możliwość całkowitego wyłączenia pompy C.O. jak dla CWU? Pompa podłogówki pracuje stale.
      Pozdrawiam

    • #76094
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak, można wyłączyć pompę co.
      Jeżeli nie masz podłączonego termostatu pokojowego do wejścia termostatu pokojowego kotła, to ustaw w MENU TERMOSTATY włączony TERMOSTAT POKOJOWY KOTŁA.
      Ustaw czas odłączenia pompy co na 0 minut i pompa włączy się dopiero w przypadku przegrzania kotła.

      Pozdrawiam

    • #76093
      sebastianek76
      Uczestnik

      Witam,
      Nie mam podłączonego termostatu pokojowego
      Dziękuję za informację i zrobię wg sugestii
      Pozdrawiam

    • #76092
      sebastianek76
      Uczestnik

      Witam,
      Jeszcze jedno pytanie. Czy tryb pracy powinien być włączony na 1 czy pozostawiony na 0? Troszkę mi niedopala węgla w trybie 1 bo nie ma możliwości regulacji siły dmuchawy (dmuchawa chodzi mocniej na 1)
      Algorytm mam na 2, bo temperatura kotła spada mi do 55 i dopiero piec reaguje i ciągnie w górę temp.
      Poza tym czy pompa c.o. powinna włączyć się przy 63 stopniach (piec na 65) pomimo ustawień na czas odłączenia pompy na 0 min?
      Pozdrawiam

    • #76091
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tryb pracy dmuchawy powinien być ustawiony na 0 tak, aby możliwa była regulacja obrotów dmuchawy a same obroty powinny być jak najmniejsze. W innym przypadku zniszczysz palnik a na takie zniszczenie niestety nie ma gwarancji.
      Jeżeli czas odłączenia pompy ustawisz na 0 minut to pompa nie powinna się włączać przy aktywowanym termostacie pokojowym c.o. i rozwartych stykach termostatu pokojowego lub przy jego braku.

      Pozdrawiam

    • #76090
      sebastianek76
      Uczestnik

      Witam,
      Obroty dmuchawy są na minimalnych nastawach, mam prawie popiół więc tym się nie martwię.Czytałem posty na temat ilości powietrza i jego wpływ na żywotność. Jedynie pompa c.o., co ciekawe włączyła się w momencie kiedy przez przypadek wyłączyłem automatyczną kontrolę w sterowniku na sterowanie ręczne (tam chyba jest możliwość włączenia pompy), a potem włączyłem ponownie sterownik i pompa pochodziła jakąś 1 czy 2 min. Jutro sprawdzę kaloryfery czy są gorące.
      Pozdrawiam

    • #76089
      sebastianek76
      Uczestnik

      Jak dobrze rozumiem termostat pokojowy kotła to to samo co termostat pokojowy c.o?

    • #76088
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak, termostat pokojowy kotła to termostat pokojowy c.o.
      W trybie ręcznym pompa załącza się niezależnie od termostatu.

      Pozdrawiam

    • #76087
      zientas
      Uczestnik

      a jak zrobić to samo jak mam podłączony termostat pokojowy.
      mam obiegi:
      grzejniki
      podłogówka
      cwu

      chcę wyłączyć grzejniki.

    • #76086
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Obniż temperaturę na termostacie pokojowym na bardzo niską tak, aby termostat nie zwarł nigdy styków.
      W automatyce ustaw w MENU TERMOSTATY czas odłączenia pompy c.o. na 0 sekund.

      Pozdrawiam

    • #76085
      zientas
      Uczestnik

      niestety u mnie na sterowniku ht500 nie ma takego ustawienie.
      w menu termostaty są:
      czujka kosza
      termostat pokojowy kotła
      termostat pokojowy zaworu

      czy jakoś tak, ale tylko te trzy ustawienia

    • #76084
      SERWIS
      Uczestnik

      Bardzo dobrze, musisz wejść w termostat pokojowy kotła i tam znajdziesz te ustawienia.

      Pozdrawiam

    • #76083
      zientas
      Uczestnik

      niestety opcje w tym menu to włącz i wyłacz

    • #76082
      SERWIS
      Uczestnik

      Musisz chyba mieć bardzo stary program.
      Wejdź w MENU PROGRAMY i sprawdź jaką masz wersję oprogramowania.

      Pozdrawiam

    • #76081
      zientas
      Uczestnik

      regulator 1,45H
      pulpit 1,26h

    • #76080
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Parametr „Czas odłączenia pompy” znajdziesz w Menu Serwis.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #76079
      Anonim
      Gość

      Service
      There’s a lot of those fall in love with everywhere in the doing dishes. Vacuuming, cooking dinner, and driving going to be the young boys and girls for more information regarding high school graduation are all of them are strong ways to explore show all your family members adore someone. They are also mainly overlooked. Performing going to be the little, everyday tasks your partner may possibly practically never want to educate yourself regarding have to worry about all over the their different states them all your family adore them deafening and clear.

      led screen light bulb http://www.icamtech.net led par lamp http://www.icamtech.net/led_street_light
      http://www.icamtech.net

Oglądasz 16 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.