Sterowanie kotłem przez internet

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Sterowanie kotłem przez internet

Oglądasz 30 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76024
      michalto
      Uczestnik

      Witam,
      czy to prawda, że do oferty heiztechnika wchodzi sterownik z możliwością podpięcia i sterownia piecem przez internet?

    • #76051
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak, wprowadzony będzie za moment sterownik z pełną komunikacją za około miesiąc.
      W tej chwili trwa wprowadzanie interfejsu internetowego do podłączenia do dotychczasowego sterownika HT tronic 500.
      Szczegóły za moment.

      Pozdrawiam.

    • #76050
      Marcin Migacz
      Uczestnik

      Witam
      A jak będzie można przeprowadzić aktualizację oprogramowanie w sterowniku?

    • #76049
      Olaf Meller
      Uczestnik

      Witam. Możliwość sterowania kotłem z komputera to bardzo dobra wiadomość.

      Jak poprzednicy jestem ciekaw jak będzie przebiegała aktualizacja? Czy będzie płatna? Ja swój kocioł kupiłem niecały rok temu jesienią. Jestem bardzo zainteresowany bezpłatną aktualizacją 🙂

    • #76048
      Szymon
      Uczestnik

      jakiś progres w podłączaniu HT520 do internetu?

      kiedy można spodziewać się aktualizacji?

    • #76047
      michalto
      Uczestnik
    • #76046
      Olaf Meller
      Uczestnik

      No to mamy już na androida aplikacje do sterowania kotłem… Foster Remote

      https://play.google.com/store/apps/details?id=com.foster.coal&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5mb3N0ZXIuY29hbCJd%5B/quote%5D

      Podbijam wątek i ponawiam pytanie, na jakim etapie są prace i czy ten sterownik jest już dostępny? Czy aktualizacja jest płatna, czy nie?
      Mam nadzieję, że można będzie sterować kotłem również z aplikacji w komputerze. No chyba, że producent do każdego sterownika dorzuci smartphona gratis, do obsługi kotła :]

    • #76045
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Z tego co wiem to jest również aplikacja na komputer, ale musimy poczekać jeszcze na info od dostawcy programatorów.

      Pozdrawiam

    • #76044
      Szymon
      Uczestnik

      Jakieś postępy w tej sprawie?

    • #76043
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jest dostępny moduł umożliwiający sterowaniem kotłem przez internet (sterowanie temperaturami zadanymi). Moduł współpracuje ze sterownikami HT 500 w wersji 1.53 i 1.60. Jeżeli sterownik nie posiada takiej wersji należy go zaktualizować (aktualizacji można dokonać wysyłając do nas sterownik lub zamawiając serwis – obie usługi są płatne). Koszt modułu internetowego – 400 zł netto.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #76042
      Marcin Migacz
      Uczestnik

      Witam
      Jaki jest koszt aktualizacji sterownika.

    • #76041
      Szymon
      Uczestnik

      @Serwis1: tylko temperaturami zadanymi, czy całością pracy kotła? Jest możliwość dołączenia do tego czujnika niskiego stanu opału w podajniku?

    • #76040
      Marcin Migacz
      Uczestnik

      A może lepiej poczekać na ten sterownik
      http://800.httronic.pl/

    • #76039
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W sterowniku HT 500 będzie możliwość sterowania tylko zadanymi temperaturami (pozostałe parametry będą widoczne bez możliwości edycji). Większe możliwość będą w nowym sterowniku HT 800. Nie będzie możliwości sterowania parametrami spalania, ponieważ takie wartości należy ustawiać obserwując spalanie.

      Koszt aktualizacji sterownika w przypadku przesłania go na adres Heiztechnik – 70 zł netto (w cenie koszt przesyłki zwrotnej), w przypadku dojazdu do klienta jest to 300 zł netto.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #76038
      Marcin Migacz
      Uczestnik

      Rozumiem, że aktualizacja pulpitu nie jest konieczna.
      Czy znacie już koszt HT 800?

    • #76037
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zaktualizowana musi być płyta główna jak też pulpit (zawsze jest to komplet). Cena sterownika HT tronic 800 nie jest jeszcze skalkulowana, jednakże nastąpi to w najbliższym czasie o czym na pewno poinformujemy na naszej stronie internetowej.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #76036
      michalto
      Uczestnik

      witam… temat rozwinąłem jakis czas temu, a teraz sam jestem uzytkownikiem HT510… Po raz pierwszy uruchomilem połaczenie pieca przez internet… śmiga z lekkim opoznieniem ale jest OK.
      Mam za to inny problem (zal). Mam mozliwosc zmiany temperatur zadanych a temparatury aktualne sa rzeczywiste oprocz temp na kotle, gdzie pojawia mi się temp -127st celcjusza… czy ktos ma taki problem i skąd to wynika???

      Attachments:
    • #76035
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Problem został przedstawiony producentowi sterownika. W poniedziałek poinformuje Cię na jakim etapie jest sprawa.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #76034
      Szymon
      Uczestnik

      A czy z HT Tronic 800 coś się ruszyło? Można go już nabyć? Nie widzę go w cenniku
      Będzie on miał fuzzy logic?

    • #76033
      michalto
      Uczestnik

      …czy juz cos wiadomo? bo temperatura na kotle zmienia sie raz jest 1stC raz -128,,,, 🙂 Kocioł mi zamarza według producenta sterownika.

    • #76032
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kolego michalto, aby Ci pomóc w sprawie nieprawidłowej temperatury kotła muszę Cię prosić abyś napisał emaila na serwis@heiztechnik.pl, w którym podasz nick do logowania (moduł internetowy) oraz numer telefonu. Producent sterownika skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania problemu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #76031
      michalto
      Uczestnik

      Witam,
      producent sterownika juz sie ze mna skontaktował.
      Poprosił o wymontowanie ze sterownika modułu internetowego (dwie płytki wewnatrz obudowy sterownika).
      Pytanie czy takie działanie nie bedzie miało wpływu np na utrate gwarncji spowodowanej moja ingerencja w elektronike?

    • #76030
      michalto
      Uczestnik

      Czy po tych kilku latach utworzono jakąś apke na androida do kontroli temp kotła?

    • #76029
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Jest apka na Androida:

      https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plum.pl.econet

      ale słaba lepiej korzysta się ze strony jest dużo więcej funkcjonalności:
      https://www.econet24.com

    • #76028
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Aplikacja Fostera na androida:

      https://play.google.com/store/apps/details?id=com.foster.coal&hl=pl

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #76027
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Serwis 1
      Chciałem przetestować ale nie mogę się zalogować do tej Twoje apki
      Możesz podrzucić

      Co wpisać w 3 pola tzw setup:
      A. Użytkownik: wpisuję adres email którym się loguje na stronie ecoNET
      B. Hasło tym co loguje się na ecoNET
      C. Czas aktualizacji danych: było domyślnie 10

      Co robię źle

      Z góry dzięki
      Y

      Attachments:
    • #76026
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      To jest apka do sterowników Foster (kotły na ekogroszek).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #80104
      Adam Hernik
      Uczestnik

      Witam mam problem z aplikacją i połączeniem z kotłem przez Wi-Fi. Na chwilę nie było internetu i nie mogę ponownie połączyć się z kotłem. 

      Załączniki:
    • #80106
      Adam Hernik
      Uczestnik

      <p style=”text-align: right;”>Witam mam problem z aplikacją i połączeniem z kotłem przez Wi-Fi. Na chwilę nie było internetu i nie mogę ponownie połączyć się z kotłem. </p>

    • #80133
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Wszystko zależy od tego czy internetu nie było, ponieważ na przykład nie było zasilania czy dlatego że zmieniło się coś sprzętowo (np. nowy dostawca internetu).

      Brak zasilania nie ma wpływu a podłączenie.

      Warto sprawdzić na innym urządzeniu (np. na telefonie) czy to wifi jest widoczne.

    • #80817

      Witam państwa mam problem z piecem heitz  17kw eko na ekogroszek piec 3 lata w użytkowaniu wszystko w trybie  zima ok po przestawieniu na lato temperatura wody zadana 40 a dobija do 54 i zalancza alarmy w ubiegłym roku miałem problem na piecu mi dobijało do 80 przełączyłem na program fuzzi lodic i wszystko było ok na piecu 60 woda do 43 dobijało a w tym roku mam inny węgiel i dobija wodę do 54 a na piecu mam zadane 50 a jest 57  proszę o pomoc w sprawie ustawień pieca

Oglądasz 30 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.