Sterowanie kotłem przez internet

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Sterowanie kotłem przez internet

Oglądasz 26 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
      michalto
      Uczestnik

Witam,
      czy to prawda, że do oferty heiztechnika wchodzi sterownik z możliwością podpięcia i sterownia piecem przez internet?

SERWIS
      Uczestnik

Witam

Tak, wprowadzony będzie za moment sterownik z pełną komunikacją za około miesiąc.
      W tej chwili trwa wprowadzanie interfejsu internetowego do podłączenia do dotychczasowego sterownika HT tronic 500.
      Szczegóły za moment.

Pozdrawiam.

Marcin Migacz
      Uczestnik

Witam
      A jak będzie można przeprowadzić aktualizację oprogramowanie w sterowniku?

Olaf Meller
      Uczestnik

Witam. Możliwość sterowania kotłem z komputera to bardzo dobra wiadomość.

Jak poprzednicy jestem ciekaw jak będzie przebiegała aktualizacja? Czy będzie płatna? Ja swój kocioł kupiłem niecały rok temu jesienią. Jestem bardzo zainteresowany bezpłatną aktualizacją 🙂

Szymon
      Uczestnik

jakiś progres w podłączaniu HT520 do internetu?

kiedy można spodziewać się aktualizacji?

michalto
      Uczestnik
      Olaf Meller
      Uczestnik

No to mamy już na androida aplikacje do sterowania kotłem… Foster Remote

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.foster.coal&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5mb3N0ZXIuY29hbCJd%5B/quote%5D

Podbijam wątek i ponawiam pytanie, na jakim etapie są prace i czy ten sterownik jest już dostępny? Czy aktualizacja jest płatna, czy nie?
      Mam nadzieję, że można będzie sterować kotłem również z aplikacji w komputerze. No chyba, że producent do każdego sterownika dorzuci smartphona gratis, do obsługi kotła :]

SERWIS
      Uczestnik

Witam

Z tego co wiem to jest również aplikacja na komputer, ale musimy poczekać jeszcze na info od dostawcy programatorów.

Pozdrawiam

Szymon
      Uczestnik

Jakieś postępy w tej sprawie?

serwis1
      Uczestnik

Witam

Jest dostępny moduł umożliwiający sterowaniem kotłem przez internet (sterowanie temperaturami zadanymi). Moduł współpracuje ze sterownikami HT 500 w wersji 1.53 i 1.60. Jeżeli sterownik nie posiada takiej wersji należy go zaktualizować (aktualizacji można dokonać wysyłając do nas sterownik lub zamawiając serwis – obie usługi są płatne). Koszt modułu internetowego – 400 zł netto.

Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Marcin Migacz
      Uczestnik

Witam
      Jaki jest koszt aktualizacji sterownika.

Szymon
      Uczestnik

@Serwis1: tylko temperaturami zadanymi, czy całością pracy kotła? Jest możliwość dołączenia do tego czujnika niskiego stanu opału w podajniku?

Marcin Migacz
      Uczestnik

A może lepiej poczekać na ten sterownik
      http://800.httronic.pl/

serwis1
      Uczestnik

Witam

W sterowniku HT 500 będzie możliwość sterowania tylko zadanymi temperaturami (pozostałe parametry będą widoczne bez możliwości edycji). Większe możliwość będą w nowym sterowniku HT 800. Nie będzie możliwości sterowania parametrami spalania, ponieważ takie wartości należy ustawiać obserwując spalanie.

Koszt aktualizacji sterownika w przypadku przesłania go na adres Heiztechnik – 70 zł netto (w cenie koszt przesyłki zwrotnej), w przypadku dojazdu do klienta jest to 300 zł netto.

Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Marcin Migacz
      Uczestnik

Rozumiem, że aktualizacja pulpitu nie jest konieczna.
      Czy znacie już koszt HT 800?

serwis1
      Uczestnik

Witam

Zaktualizowana musi być płyta główna jak też pulpit (zawsze jest to komplet). Cena sterownika HT tronic 800 nie jest jeszcze skalkulowana, jednakże nastąpi to w najbliższym czasie o czym na pewno poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

michalto
      Uczestnik

witam… temat rozwinąłem jakis czas temu, a teraz sam jestem uzytkownikiem HT510… Po raz pierwszy uruchomilem połaczenie pieca przez internet… śmiga z lekkim opoznieniem ale jest OK.
      Mam za to inny problem (zal). Mam mozliwosc zmiany temperatur zadanych a temparatury aktualne sa rzeczywiste oprocz temp na kotle, gdzie pojawia mi się temp -127st celcjusza… czy ktos ma taki problem i skąd to wynika???

Attachments:
      serwis1
      Uczestnik

Witam

Problem został przedstawiony producentowi sterownika. W poniedziałek poinformuje Cię na jakim etapie jest sprawa.

Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Szymon
      Uczestnik

A czy z HT Tronic 800 coś się ruszyło? Można go już nabyć? Nie widzę go w cenniku
      Będzie on miał fuzzy logic?

michalto
      Uczestnik

…czy juz cos wiadomo? bo temperatura na kotle zmienia sie raz jest 1stC raz -128,,,, 🙂 Kocioł mi zamarza według producenta sterownika.

serwis1
      Uczestnik

Witam

Kolego michalto, aby Ci pomóc w sprawie nieprawidłowej temperatury kotła muszę Cię prosić abyś napisał emaila na serwis@heiztechnik.pl, w którym podasz nick do logowania (moduł internetowy) oraz numer telefonu. Producent sterownika skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania problemu.

Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

michalto
      Uczestnik

Witam,
      producent sterownika juz sie ze mna skontaktował.
      Poprosił o wymontowanie ze sterownika modułu internetowego (dwie płytki wewnatrz obudowy sterownika).
      Pytanie czy takie działanie nie bedzie miało wpływu np na utrate gwarncji spowodowanej moja ingerencja w elektronike?

michalto
      Uczestnik

Czy po tych kilku latach utworzono jakąś apke na androida do kontroli temp kotła?

Jacek JJJ
      Uczestnik

Jest apka na Androida:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plum.pl.econet

ale słaba lepiej korzysta się ze strony jest dużo więcej funkcjonalności:
      https://www.econet24.com

serwis1
      Uczestnik

Witam

Aplikacja Fostera na androida:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.foster.coal&hl=pl

Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Jacek JJJ
      Uczestnik

Serwis 1
      Chciałem przetestować ale nie mogę się zalogować do tej Twoje apki
      Możesz podrzucić

Co wpisać w 3 pola tzw setup:
      A. Użytkownik: wpisuję adres email którym się loguje na stronie ecoNET
      B. Hasło tym co loguje się na ecoNET
      C. Czas aktualizacji danych: było domyślnie 10

Co robię źle

Z góry dzięki
      Y

Attachments:
      serwis1
      Uczestnik

Witam

To jest apka do sterowników Foster (kotły na ekogroszek).

Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 26 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.