Ustawienia Q EKO DUO

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Ustawienia Q EKO DUO

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #75984

   Witam od dwóch dni posiadam kociol Q eko duo 25kW i chcialem zapytac jak dobrze go ustawic bo wydaje mi się że za dużo groszku jest na palenisku po bokach i niewiem czy dobrze się wypala. W załączniku przesyłam zdjęcie palnika w czasie podtrzymania i popiół .powierzchnia uzytkowa 205 mkw, dom ocieplony w połowie styropian 15 i 10 cm,okna nowe, kocioł w piwnicy, dmuchawa WP- 07. Założone 3 pompy do CO do CWU i do podlogówki około 40 metrów. CO i CWU sterowane zaworem z siłownikiem, podłogówka ma swój zawór. Teraz nastawiony tryb Lato.
   Sterownik Ht tronic 500 – Menuet
   Palinik stały
   Zasobik CWU 220l
   Pokrywa dmuchawy w 80% zasłonieta
   Obroty dmuchawy 2
   Obr dmuchawy podtrzymanie 1
   Czas dmuchawy podtrzymanie 10s
   Obr dmuchawy wzrost 1
   Czas Pauzy Podtrzymania 55s
   Czas pracy podajnika 10s
   Czas oczekiwania 10min
   Krotnosc 2
   Temp zadana 60
   Temp CWU zadana 50

   Attachments:
  • #75993

   Po paru godzinach nadal mam spieki niektóre duże były, proszę o podpowiedź ile musi być uchylona klapa wentylatora i jakie ewentualnie poprawić ustawienia by wyeliminować to zjawisko.

  • #75992
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Proszę odsłonić przysłonę dmuchawy maksymalnie jak się tylko da. W przypadku palnika stałego warto zweryfikować czy palenisko (żeliwo na którym się pali) jest uszczelnione w komorze powietrznej (silikonem wysokotemperaturowym – instruktaż uszczelniania zawarty jest w instrukcji obsługi podajnika).

   Po wykonaniu tych czynności proszę zmienić następujące parametry:

   Temperatura zadana – 65 stopni C
   Obroty dmuchawy podtrzymania – 0
   Czas dmuchawy podtrzymania – 5 s
   Czas pauzy podajnika – 50 s

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #75991

   Witam zrobiłem jak poleciłeś zobaczę jutro efekt a czy przy otwartej całkowicie przesłonie dmuchawy nie uszkodzę ślimaka bądź palnika?

  • #75990
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Uszkodzenie palnika może nastąpić tylko w przypadku cofania się żaru w głąb palnika. Jeżeli żar schodzi zbyt nisko w trybie podtrzymania żaru należy delikatnie skrócić Czas Oczekiwania. W trybie praca skracamy wtedy Czas Pauzy Podajnika lub zmniejszamy Obroty Dmuchawy.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #75989

   ok a jaka może być maksymalna temperatura kosza, zadana jest 70 przed zmianą oscylowała w granicy 36 – 39stopni ,po zmianie parametrów i uszczelnieniu paleniska dziś wieczorem zaczęła się podnosić do 47 stopni mimo tego że żar był nad paleniskiem . Czy dmuchawa nadal musi być otwarta na maksa ? Obniżyłem mu czas oczekiwania z 10 minut do 8 i czas pauzy podajnika z 50 s do 44s,oczywiście cały czas jest w trybie lato

  • #75988
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Temperatura podajnika rośnie ponieważ wentylator nie pracuje i elementy żeliwne palnika nie są chłodzone. Wysoka temperatura powietrza latem też ma wpływ na temperaturę podajnika. Jeżeli żar leży na palenisku w postaci wystającego kopca oznacza to, że w głębi kolana nie zachodzi spalanie więc nie masz się czym przejmować. Dobrze, że zmniejszyłeś czas oczekiwania lecz czas pauzy podajnika na chwilę obecną bym zostawił, ponieważ nie masz możliwości sprawdzenia czy zrobiłeś pozytywna zmianę, ponieważ kocioł bardzo krótko pracuje w trybie praca.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #75987
   Anonim
   Gość

   Write strips having to do with articles too free article directories, and they should by no means.for additional details on jot down exceeding 2-3 articles in accordance with month and best of the best risks and side effects both to and from the there is page rank directory 2-3.

   par20 led http://www.icamtech.net/led_display_screen led lightbars led spotlights http://www.icamtech.net/led_Downlights

  • #75986
   Anonim
   Gość
Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.