Strona główna › Forum › Kotły z podajnikiem › eko duo 25
- Ten temat ma 3 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 13 lat, 9 miesięcy temu przez SERWIS.
-
AutorWpisy
-
-
11 lutego 2011 o 11:49 #78173ps23Uczestnik
Mam pytanie takiego typu jak zapobiec bądz też ograniczyć powstawanie spieków czy zkoksowań, czy zwiększyć obroty dmuchawy czy też zmniejszyć.
moje ustawienia to:
-obr dmuchawy 1
-czas podawania paliwa 8s
-czas pauzy 45s
-wzmocnienie obrotów 1 -
11 lutego 2011 o 17:08 #78177SERWISUczestnik
witam
Co do spieków to w zależności co to jest, szlaka czy koks musisz zwiększyć bądź zmniejszyć o jedną jednostkę obroty dmuchawy.
W ciągu kilku godzin po dokonaniu zmian będziesz miał obraz dotyczący jakości spalania.
Jednakże z powody małej jednorodności paliwa czasami nie wszystkie kawałki węgla zdążą się spalić i nie powinniśmy zbytnio dążyć do całkowitego ich spalenia.
Problem polega na tym, że aby spalić wszystko musisz dać więcej powietrza z tym, że powietrza tego będzie tak dużo, że jego nadmiar zacznie wychładzać od wnętrza kocioł powodując spadek sprawności.
Napisz jeszcze jakie masz parametry w podtrzymaniu, gdyż wydaje mi się że te które podałeś powinny być prawidłowe dla średniej jakości węgla. Sprawdź jeszcze czy w górnej części wymiennika masz dużo sadzy (nie pyłu). Jeśli sadzy będzie niewiele to proponuję abyś nic nie zmieniał.Pozdrawiam
-
11 lutego 2011 o 18:16 #78176ps23Uczestnik
parametry w podtrzymaniu są fabryczne czyli obroty dmuchawy 10. Sadzy jest dość tyle ale chyba za rzadko czyszczę kocioł.
Jeżeli zwiększę ilość tlenu to wzrośnie temp. żaru co spowoduje zwiększony proces spiekania i powstawanie większych kawałków które będą łączyć się z tlenem po powierzchni i nie spalać całkowicie.
Piroliza jest procesem beztlenowym zachodzącym w podwyższonych temperaturach. Jak zrobić aby tlen zawarty w powietrzu całkowicie spalił paliwo?
Myślę że przy mniejszym nadmuch czyli przy niższej temperaturze żaru ograniczę spiekalność. Jeżeli natomiast dostarczę większą dawkę tlenu część ciepła pójdzie w komin.
-
12 lutego 2011 o 05:06 #78175SERWISUczestnik
Witam
Masz rację, zwiększając ilość powietrza przyspieszamy przepływ spalin powodując zmniejszoną wymianę ciepła, a nadmiar powietrza tak jak pisałem wychłodzi kocioł od wnętrza.
Musisz znaleźć optimum pomiędzy wzmożoną stratą kominową a niedopalonym węglem.
Co do podtrzymania to ważna jest również krotność i tak przy małym ciągu kominowym ustawiamy „3” a przy dobrym ustawiamy „2”.Pozdrawiam
-
-
AutorWpisy
- Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.