eko duo 25

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #78173
      ps23
      Uczestnik

      Mam pytanie takiego typu jak zapobiec bądz też ograniczyć powstawanie spieków czy zkoksowań, czy zwiększyć obroty dmuchawy czy też zmniejszyć.
      moje ustawienia to:
      -obr dmuchawy 1
      -czas podawania paliwa 8s
      -czas pauzy 45s
      -wzmocnienie obrotów 1

    • #78177
      SERWIS
      Uczestnik

      witam

      Co do spieków to w zależności co to jest, szlaka czy koks musisz zwiększyć bądź zmniejszyć o jedną jednostkę obroty dmuchawy.
      W ciągu kilku godzin po dokonaniu zmian będziesz miał obraz dotyczący jakości spalania.
      Jednakże z powody małej jednorodności paliwa czasami nie wszystkie kawałki węgla zdążą się spalić i nie powinniśmy zbytnio dążyć do całkowitego ich spalenia.
      Problem polega na tym, że aby spalić wszystko musisz dać więcej powietrza z tym, że powietrza tego będzie tak dużo, że jego nadmiar zacznie wychładzać od wnętrza kocioł powodując spadek sprawności.
      Napisz jeszcze jakie masz parametry w podtrzymaniu, gdyż wydaje mi się że te które podałeś powinny być prawidłowe dla średniej jakości węgla. Sprawdź jeszcze czy w górnej części wymiennika masz dużo sadzy (nie pyłu). Jeśli sadzy będzie niewiele to proponuję abyś nic nie zmieniał.

      Pozdrawiam

    • #78176
      ps23
      Uczestnik

      parametry w podtrzymaniu są fabryczne czyli obroty dmuchawy 10. Sadzy jest dość tyle ale chyba za rzadko czyszczę kocioł.

      Jeżeli zwiększę ilość tlenu to wzrośnie temp. żaru co spowoduje zwiększony proces spiekania i powstawanie większych kawałków które będą łączyć się z tlenem po powierzchni i nie spalać całkowicie.

      Piroliza jest procesem beztlenowym zachodzącym w podwyższonych temperaturach. Jak zrobić aby tlen zawarty w powietrzu całkowicie spalił paliwo?

      Myślę że przy mniejszym nadmuch czyli przy niższej temperaturze żaru ograniczę spiekalność. Jeżeli natomiast dostarczę większą dawkę tlenu część ciepła pójdzie w komin.

    • #78175
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Masz rację, zwiększając ilość powietrza przyspieszamy przepływ spalin powodując zmniejszoną wymianę ciepła, a nadmiar powietrza tak jak pisałem wychłodzi kocioł od wnętrza.
      Musisz znaleźć optimum pomiędzy wzmożoną stratą kominową a niedopalonym węglem.
      Co do podtrzymania to ważna jest również krotność i tak przy małym ciągu kominowym ustawiamy „3” a przy dobrym ustawiamy „2”.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.