Dobór mocy kotła

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Dobór mocy kotła

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #75957
   zaba1125
   Uczestnik

   Witam. Interesuje mnie zakup kotła HT EKO, jednak dobór mocy kotła to trudna sprawa. Dom 151m2 pow. uzytkowej, ściana solbet 24 ocieplona 15 cm styropianem grafitowym, okna 1,0 drzwi wejsciowe Hormanaa ocieplenie poddasza piana PUR 15-18+ONDUTERM 5XL , wentylacja mechaniczna+rekuperator. Tynki gipsowe. Podłoga 10cm płyty PIR. Ogólnie to dobrze ocieplony i wykonany. Może jakies sugestie?

  • #75964
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Według podanych danych mogę zaproponować kocioł HT Eko 15 lub HT Eko Duo 17 z palnikiem obrotowym.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #75963
   zaba1125
   Uczestnik

   No to mamy piec 15kW, do tej pory zdecydowany byłem na ekogroszek ale w związku z trudnościami i oszustwami zwiazanymu z kupnem ekogroszku zastanawiam sie nad pelletem czyli piecem Daspell 15.
   Czy sterowanie pieca daspell pozwana na włączanie i wyłaczanie pieca w okreslonych godzinach? Moc pieca jest modulowana? Przydałaby mi sie instrukcja do obsługi sterownika pieca.

  • #75962
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Kocioł HT DasPell 15 również będzie odpowiedni. Kocioł na paliwo stałe cały czas jest nagrzany, aby nie skraplała się woda na zimnych ściankach. Wyłączanie kotła i ponowny rozruch na zimno skraca jego żywotność. Sugeruję zamontowanie w domu termostatu pokojowego, na którym ustawi Pan sobie przedziały czasowe z różnymi temperaturami. Moc kotła jest modulowana. Przesłałem Panu na maila instrukcję obsługi sterownika.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #75961
   zaba1125
   Uczestnik

   Dziekuje za instrukcje. Mam jeszcze pytania dotyczące palinka rynnowego w HT. Jest to palnik APPS-R? Uzycie tego palnika to na pewno mozliwość spalania kilku paliw, zwłaszcz goreszej jakości, zero problemów z zawleczką ale czy nie wiąże sie to ze wzrostem ilości spalanego opału? Czy palnik retortowy nie dopala lepiej groszku? Sporo osób ma problemy z duża ilościa sadzy o wytwarzanymi przez tego typu palniki, piece HT nie maja rusztu wodnego więc nie bedzie tego problemu? A w końcu ilośc popiołu wytwarzanego przez palnik rynnowy nie jest więkasz od ilości wytwarzanej przez retortę?

  • #75960
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   W kotłach HT Eko montowany jest standardowo palnik retortowy ze stałym paleniskiem, opcjonalnie palnik z paleniskiem obrotowym lub wersję TRIO (możliwość spalania również pelletu). Kocioł z podajnikiem węglowym może zostać zamówiony w wersji BIO (palnik „rynnowy”). Palnik ten jest zaprojektowany do spalania biomasy jednakże w kotłach o mocach do 25kW ! istnieje możliwość spalania również ekogroszku. Węgiel będzie lepiej spalany w palniku retortowym.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #75959
   zaba1125
   Uczestnik

   Dziękuje za informacje.

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.