HT Tronic 520 – dziwne zachowanie

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem HT Tronic 520 – dziwne zachowanie

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #75929
   Szymon
   Uczestnik

   Witam,

   Mam HT Eko Duo z sterownikiem HT Tronic 520, zaczął się on momentami dziwnie zachowywać – czasami gdy nacisnę stop by zatrzymać pracę a kocioł jest w podtrzymaniu to zaczyna pracować podajnik, a kontrolka podajnika się nie świeci – pomaga dopiero wyłączenie pieca z tyłu, bądź [Start] na sterowniku.
   Dzisiaj tak samo zdarzyło mi się dla funkcji „Czas odł. pompy co” – po zadanym czasie od wyłączenia pompy przez termostat piec włączył pompe standardowo na 30s, ale zamiast ja wyłączyć zaczął kręcić podajnikiem – kręcił ok 1min po czym przestał z dalej włączoną pompą, również kontrolka pracy podajnika się nie świeciła – udało mi się to powtórzyć parę razy ustawiając [Czas odł. pompy co] na małą wartość..
   Temperatura podajnika jest ok – ~30 st, a więc nie miało to za żadnym razem nic wspólnego z przesypywaniem

   Wersja regulatora 1.46H, panelu 1.26H

   Jakieś pomysły? Może przywrócenie ustawień fabrycznych? Czy pozostaje tylko serwis? Piec nie ma jeszcze dwóch lat, więc jest na gwarancji.

  • #75931
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Zgłoś tę sprawę mailowo do serwisu. Podaj w zgłoszeniu numer seryjny kotła, datę zakupu, dokładny adres i numer telefonu.Podjedzie do Ciebie serwisant i zweryfikuje sytuację.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.