agregat dp[ieca

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem agregat dp[ieca

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75892
      oskar
      Uczestnik

      witam
      jestem posiadaczem kotła haitztechnik z kotłem zasypowym i chciałbym zakupić agregat do pieca abym mógł go używać w razie braku energii co w moim rejonie w okresie zimowym zdarza sie często .W związku z tym mam pytanie jakie warunki musi spełniać taki agregat na co muszę zwrócić uwagę i czy wogóle można stosować agregat prądotwórczy

    • #75900
      Robertb
      Uczestnik

      oskar sam agregat to dobry pomysł, ale musisz go odpalić sam, (a jak w nocy braknie prądu a Ty będziesz spał?), chyba że zainwestujesz ok 10 000zł na zakup agregatu z automatyką umożliwiającą samoczynny rozruch w przypadku braku prądu. Ja u siebie mam tkz. SAZa – System Automatycznego Zasilania, Producent Indel Warszawa. Do tego potrzebujesz akumulator, najlepiej żelowy o odpowiedniej pojemności. Ja mam Aku 75Ah zwykły za 250,00zł, koszt SAZa do 300W to ok. 350,00zł. Działa już 3 lata bez zarzutu.

    • #75899
      oskar
      Uczestnik

      w związku z odpowiedzią na temat agregatu mam pytanie na jakiej zasadzie działa system automatycznego i zasilania i jak sie to montuje itp

    • #75898
      Robertb
      Uczestnik

      Agregat podłączasz jak normalny odbiornik do sieci. I do niego piec i co tam chcesz. Po zaniku napięcia następuje rozruch i przełączenie.

    • #75897
      Patrol
      Uczestnik

      Robertb – Tobie chodzi o inwerter, a nie agregat;
      a sam agregat w warunkach domowych bez automatyki i odpowiedniej instalacji (wymagane uzgodnienia z energetyką) na niewiele się przyda

    • #75896
      Robertb
      Uczestnik

      Nie inwerter a bardziej UPS. A co do agregatu – energetyka nie ma nic do tego, jak chcesz sam kupujesz i instalujesz zgodnie z DTR.

    • #75895
      Patrol
      Uczestnik

      inwerter w funkcji ups to cały czas inwerter, w każdym razie nie można strzelać takich baboli, że „Agregat podłączasz jak normalny odbiornik do sieci”, bo jeszcze ktoś pojedzie do marketu, kupi agregacik, poda napięcie na sieć i będzie piekło, także odnośnie energetyki to ma bardzo dużo do tego – montaż przełącznika sieć/agregat WYMAGA WYDANIA WARUNKÓW PRZYŁĄCZENIA ZESPOŁU PRĄDOTWÓRCZEGO, a to i tak nie wszystkie formalności…
      o opcji z układem szr nie ma sensu pisać, bo to już droższa inwestycja;
      w innym przypadku, jeśli mówimy o agregacie przenośnym bez przyłączenia, to przy zanikach krótkotrwałych nie ma raczej sensu – odbiory nie mają podtrzymania, traci się czas na podłączenie (o ile się jest w domu) itd

    • #75894
      Robertb
      Uczestnik

      Patrol dobrze, że czuwasz nad opisami 🙂
      Może trochę za bardzo ogólnikowo się rozpisałem. Zazwyczaj wszyscy szukają agregatu wyłącznie do zasilania pieca z osprzętem, a nie całego domu, co w tym przypadku jest faktycznie dość skomplikowane. A o zgodzie na montaż od Energetyki dowiaduje się pierwszy raz od Ciebie.

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.