Jaki regulator pokojowy

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Jaki regulator pokojowy

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75882

      Witam wszystkich.
      Mam piec Q eko 17 KW i chciałbym zamontować sterownik pokojowy tak aby żona mogła sterować temperaturą w pomieszczeniach bez zbędnego tłumaczenia obsługi kotła.
      Na sterowniku miałaby tylko + i –
      A do tego mógłbym troszkę zaoszczędzić na opale zmniejszając grzanie w nocy.
      Sterownik pieca to HT Tronic 500
      Ma może ktoś taki kocioł z tym sterownikiem i mógłby mi doradzić.
      Bo jestem całkowicie zielony w tym.
      Dopiero co poznaję kocioł bo mam go od 2 miesięcy.

    • #75888
      Szymon
      Uczestnik

      Ja mam Immergas Tybox 137 do sterowania ogrzewaniem podłogowym – sprawuje się fajnie, minimalne odchyły w stosunku do nastawionej wartości, co przy ogrzewaniu podłogowym nie jest takie łatwe. Ma różne tryby dzienne, tygodniowe itd.. ale tego nie używam bo przy podłogówce nie ma sensu.

      Generalnie polecam

    • #75887

      Witam
      Czemu nie ma sensu przy podłogówce.
      Właśnie wykańczam dom i na razie mam tylko dół gdzie jest tylko podłogówka.
      Powiesz mi jeszcze gdzie go kupiłeś(w sklepie jakimś czy internet)
      Czy jest problem z podłączeniem tego?

    • #75886
      Szymon
      Uczestnik

      Nie ma sensu obniżać temperatury na noc przy podłogówce – bo nim temperatura Ci spadnie o 0,5st to będzie ranek i podbijanie temperatury od nowa. Ja mam nastawione na sztywno 22st i regulator ma tego pilnować, niezależnie czy świeci słońce i jest +5 czy jest środek nocy i jest -10 mam teraz tyle ile nastawiłem z niewielkimi odchyłami

      Kupiłem na alledrogo za bodajrze 255 zł

    • #75885
      Olaf Meller
      Uczestnik

      …Ja mam nastawione na sztywno 22st i regulator ma tego pilnować, niezależnie czy świeci słońce i jest +5 czy jest środek nocy i jest -10 mam teraz tyle ile nastawiłem z niewielkimi odchyłami…

      To po co ci w ogóle sterownik, skoro nie wykorzystujesz go wcale?
      Do tego celu wystarczy zawór mieszający, bez żadnego sterownika, a dodatkowy plus jest taki, że wahania nie występują, temperaturę trzyma zawsze taką samą.

    • #75884
      Szymon
      Uczestnik

      To po co ci w ogóle sterownik, skoro nie wykorzystujesz go wcale?
      Do tego celu wystarczy zawór mieszający, bez żadnego sterownika, a dodatkowy plus jest taki, że wahania nie występują, temperaturę trzyma zawsze taką samą.

      Oczywiście, że wykorzystuje, wcześniej bez termostatu wystarczyło że świeciło cały dzień słońce, lub zrobiło się nagle ciepło na zewnątrz i miałem saunę na dole, teraz termostat pilnuje aby zawsze było tyle ile chce odłączając pompę od podłogówki jednocześnie nie doprowadzając do jej wychłodzenia.
      Mieszacz mam ręczny bez siłowników – 4d i termostatyczny na podłogówkę, to że ustawie na sztywno temperaturę czynnika grzewczego to nie znaczy że temperatura w pomieszczeniu będzie stała.

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.