smoła w kotle

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem smoła w kotle

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75861
      krystian
      Uczestnik

      Witam posiadam kocioł 25KW z podajnikiem i dodatkowym rusztem .Paląc węglem jest wszystko dobrze ale gdy przechodze na dodatkowy ruszt i pale drzewem (suchym) to zaczyna mi sie smolić.Temperatura kotła zadana jest 70 st.w porywach do 82 st .Powrót 40-43 st .Ustawienia według zaleceń serwisu ale nic nie pomogło.Proszę o wskazówki.

    • #75867
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Sprawdź, czy masz odpowiedni dopływ świeżego powietrza do kotłowni.

      Pozdrawiam

    • #75866
      krystian
      Uczestnik

      Dopływ powietrza wydaje mi się że mam dobry(doprowadzona rura 160 ,40 cm od ziemi ,3m od kotła nieszczelne drzwi wejściowe przy kotłown,i w której nie mam jeszcze drzwi

    • #75865
      SERWIS
      Uczestnik

      A na jakich obrotach dmuchawy spalasz drewno i jak masz otwartą przysłonę na dmuchawie?

      Pozdrawiam

    • #75864
      krystian
      Uczestnik

      obroty dmuchawy mam na 2 , przesłona delikatnie otwarta(a powrót do kotła w temper.40-43 st może mieć wpływ i czy jest za niski)
      pozdrawiam

    • #75863
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Paląc drewnem spróbuj stosować się do zaleceń:

      Rozpalanie:
      Układamy drewno na ruszcie, podpalamy z jednej strony. Gdy tylko się lekko zapali zamykamy drzwi i włączamy start. W takim przypadku drewno będzie się spalało stopniowo.

      Dokładanie:
      Przegarnij pozostały żar na jedną stronę paleniska. Dołóż drewno w odpowiedniej ilości i zamknij drzwi. Drewno zapali się ponownie tylko częściowo i będzie spalało się sprawniej.

      Taka taktyka zapewni czystsze spalania i efektywniejsze wykorzystanie paliwa.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.