za duże spalanie

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem za duże spalanie

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75776
      ewa
      Uczestnik

      Witam

      Proszę o pomoc w ustawieniu pieca

      Jest to piec Heiztechnik QEko Duo 25 spala mi 40 kg wegla na dobe przy aktualnej temp około 10 stopni – potrafi więcej 80 kg przy -20 stopni na zewnątrz

      Mam dom 100 metrow

      Temp tylko 19 stopni -kaloryfery maja termostaty nastawione na 3 do tego w domu ogrzewamy tylko 5 pomieszczen z oszczednosci.

      W domu posiadamy solary na ciepłą wodę co może powinno zmniejszyć spalanie węgla .

      Oto aktualnie wprowadzone parametry:

      Sterownik menuet

      Aktualnie wprowadzone dane :

      Temperatura kotła 60

      tryb pracy 0

      histereza CO 1

      nastawa CO max 80

      nastawa CO min 30

      temp zał pomp CO 30

      czas pracy pod 50 sek

      czas pauzy pod 12 sek X 10

      czas dmuch podt 10

      krotn podawania 5

      czas oczekiwania 5

      obroty dmuchawy 15

      obroty dmuch podt 10

      czas odł pomp co 10

      czas przesyp. 1

      obroty dm wzrost 0

      tryb pracy zawor mieszaj wył

      Na wyświetlaczu można też odczytać inne dane w tym ogólnym menu odczytane wczoraj

      temp kotła 60

      nastawa kotła 60

      Tych parametrów nie umiem zmienić

      temp cwu 30

      nastawa cwu of

      temp kosza 29

      temp zał 70

      temp zawor 28

      nastawa zaworu of

      Prosze o pomoc to spalanie dla mnie jest za duże .

      Kto ma taki kocioł ile wam spala węgla ????

      pozdrawiam

    • #75788
      Olaf Meller
      Uczestnik

      Rzeczywiście spalanie ogromne, szczególnie jak się to zestawi z powierzchnią 100m2.
      Jednak żeby ocenić czy piec spala za dużo musisz jeszcze napisać, jak masz zaizolowany dom, ściany i dach. Jeśli nie ma izolacji, albo jest słaba, to musisz się liczyć z ogromnym spalaniem

    • #75787
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      EWA wprowadź poniższe nastawy bo obecne nadają się jedynie do utylizacji węgla:

      Temperatura kotła – 65oC
      Nastawa CO min – 35oC
      Temperatura załączenia pomp – 45oC
      Czas pracy podajnika – 10s
      Czas pauzy podajnika – 5s x 10
      Czas dmuchawy podtrzymania – 5s
      Krotność podawania – 2
      Czas oczekiwania – 10 min
      Obroty dmuchawy – 1
      Obroty dmuchawy podtrzymania – 1
      Czas przesypywania – 5 min
      Obroty dmuchawy wzrost – 1

      Przysłonę na dmuchawie otwórz tylko tyle, aby szczelina nie była szersza niż 2 cm.
      W przypadku gdy masz palnik stały to należy go uszczelnić (według instrukcji obsługi podajnika).

      Nastawy, których nie możesz regulować dotyczą funkcji, które są u Ciebie nieaktywne. Nastawa kosza jest ustalona odgórnie i nie można jej regulować.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75786
      ewa
      Uczestnik

      Witam ponownie

      Dziękuję za informacje

      Wprowadze nastawy

      Dam znać po kilku dniach jak poszło .

      Pozdrawiam wszystkich

    • #75785
      ewa
      Uczestnik

      Drogi serwisie i internauci

      Proszę jeszcze raz o pomoc w ustawiniu pieca
      Zużycie węgla zmnieniło się nie jakoś znacząco ale przy przykręconych kaloryferach i ogrzewaniu tych pięciu pomieszzeń na minimum piec bierze 20 kg na dobę

      Eksperymentacyjnie parę razy włączyliśmy ogrzewanie w osmiu pomieszczeniach (wszędzie w całym domu) Uzyskujemy 20 stopni stałą temp w całym domu -ale wtedy znika 40 kg węgla w ciągu doby

      Niepokojące jest to, że przy tych ustawieniach piec ma problem w uzyskaniu zamierzonej temp kotła i to bez wzgl na nastaw czy to będzie 65 , 60 czy 50 lub 55 stopni

      Bardzo często się włącza szczególnie wtedy gdy uruchomimy wszystkie pomieszczenia w zasadzie cały czas pracuje .

      Czy można coś z tym zrobić .

      Proszę o pomoc.

    • #75784
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Nic nie piszesz o tym czy to nowy dom/stary dom, ocieplony? Jaki masz popiół czy nie ma tam niedopalonego węgla, czy są spieki.
      Wygląda to tak jakby był za duży nadmuch i wszystko idzie w komin do tego wychładza piec.
      Jakie masz teraz ustawienia?

      U mnie w tej chwili HT EKO DUO 25KW spala ok 22kg. przy pow. 260m2 w tym ogrzewane 180m2. Nie mam jeszcze drzwi wewnętrznych. Temperatura wew ~20st. Dom niewygrzany praktycznie.

    • #75783
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ewo najmniej ekonomiczne jest wyłączanie ogrzewania – wyziębione pomieszczenia muszą się nagrzać więc normalna jest intensywniejsza praca kotła i większe spalanie.

      Czy w instalacji jest zawór mieszający? Jeżeli tak to jak jest ustawiony.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75782
      ewa
      Uczestnik

      Witam
      Dom jest stary ale ocieplony .
      Spieków nie mamy
      Szczelina mniejsza niż 2 cm
      Ustawy sa takie jak sugeruje serwis
      Temperatura kotła – 65oC
      Nastawa CO min – 35oC
      Temperatura załączenia pomp – 45oC
      Czas pracy podajnika – 10s
      Czas pauzy podajnika – 5s x 10
      Czas dmuchawy podtrzymania – 5s
      Krotność podawania – 2
      Czas oczekiwania – 10 min
      Obroty dmuchawy – 1
      Obroty dmuchawy podtrzymania – 1
      Czas przesypywania – 5 min
      Obroty dmuchawy wzrost – 1

      Drogi serwisie dziękuje za cenne uwagi
      Nie mamy żadnego zaworu mieszającego Jeśli to ma pomóc to zainstalujemy go .
      Proszę mi napisać czy jest sens go zamontować

      Pozdrawiam

    • #75781
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Ewo, podstawowa sprawa to palić non stop. Jeśli dopuścisz do wychłodzenia pomieszczeń w nocy to potem niestety piec pracuje długo zanim dogrzeje a dogrzewa nie tylko powietrze ale i ściany oraz pomieszczenia których nie ogrzewasz. Przy przepalaniu nie ma ani komfortu cieplnego ani oszczędności. Do tego piszesz, że masz kocioł 25kw na 100m2. Nie wiem jakie Twój dom na zapotrzebowanie na energię cieplną ale wydaje mi się, że kocioł jest mocno przewymiarowany i trzeba będzie się liczyć z zwiększonym zużyciem opału.

    • #75780
      ewa
      Uczestnik

      dziękuje za odpowiedż
      Racja kocioł za duży to dlatego ze w planach są dobudówki i będzie ok

    • #75779
      ewa
      Uczestnik

      Drogi serwisie

      Ponawiam pytanie czy da sie poprawic cos -piec nie dogrzewa sie .Włącza sie bardzo często
      Czy pomoże ten zawór mieszający?
      W jaki celu sie go montuje -patrzyłam na necie, ale jak to się ma do mojego przypadku
      Proszę o cierpliwosc -jestem laikiem a mierze sie z tym potworem piecem i nie wychodzi mi to

    • #75778
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Wyczyść porządnie piec. Może jest zarośnięty sadzą i przez to ma mniejszą sprawność. Druga sprawa to albo masz za małą ustawioną moc lub za duży przedmuch co wychładza i spaliny i sam wymiennik.

      Co do zaworu 3D. Pytanie na jaka temperaturę masz dobrane grzejniki? 75/65/20 czy 55/45/20?

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.