Problemy z Q Eko Duo 25

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Problemy z Q Eko Duo 25

Oglądasz 15 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75743
      Wojciech Suda
      Uczestnik

      Witam mam problem z tym kotłem a dokładnie ze spalaniem nie potrafię osiągnąć dobrego spalania, bardzo dużo sadzy w piecu i bardzo dużo nie spalonego węgla, Próbowałem różnych nastaw ale nie widziałem żadnej poprawy.
      Zawsze jak przełączę x trybu letniego na zimowy to po jakimś czasie kilkanascie minut piec wyłącza się na przyciskach sterownika podświetla się przycisk N. Sterownik to ht tronic 500
      Moje nastawy:
      CZAS PRACY POD.:10
      CZAS PAUZY POD.: 60
      CZAS DMUCH.PODT. 10
      KROTN.PODAWANIA 2
      CZAS OCZEKIWANIA 10
      OBROTY DMUCHAWY 3
      OBR.DMUCH.PODT. 10
      przesłona na dmuchawie otwarta na jakieś 2 cm
      Nie moge znależć nigdzie czy dmuchawa to wpa 06 czy 07 pisze na niej DM85 jakoś tak
      Kocioł ustawiony na 60 st
      temperatura cwu 50
      temperatura za zaworem na co 50

      h04d7456.JPG

      hdee8ee4.JPG

      h0114ed2.JPG

      h304f7ac.JPG

      h62b4a32.JPG

      hef52294.JPG

      Attachments:
    • #75759
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Dmuchawa DM 85 to odpowiednik WPA 07.
      Sprawdź czy palnik jest uszczelniony (jeżeli nie jest to palenisko należy uszczelnić uszczelniaczem wysokotemperaturowym powyżej 1200oC.
      Po uszczelnieniu ustaw czas pauzy podajnika na 50 s, a obroty dmuchawy na 2.
      Podnieś temperaturę na kotle do 65oC.

      Kocioł nie będzie przechodził na N Stop, jeżeli ustawisz temperaturę załączenia pompy na 45oC i Nastawę CO Min na 35oC.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75758
      Wojciech Suda
      Uczestnik

      Witam. Palenisko sprawdziłem nie jest uszczelnione, mam bardzo dużo nie spalonego węgla jak na zdjęciach przez dobę uzbiera się tyle że sięga prawie do paleniska. Zdjęcia które wstawiłem pokazują piec po około 24h od czyszczenia z sadzy. W sobotę uszczelnię palnik może się coś poprawi

    • #75757
      Wojciech Suda
      Uczestnik

      Witam, palnik uszczelniony jednak nadal niespalonego wegla jest bardzo dużo po nocy z właczonym ogrzewaniem prawie pełna dolna komora

    • #75756
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawdź drożność kanału napowietrzającego kotłownię.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75755
      Wojciech Suda
      Uczestnik

      Witam drożność kanału doprowadzającego powietrze jest zapewniona jest to rura 180 mm przez ścianę.
      Dołączam 3 zdjecia popiołu z pytaniem czy tak powinien wyglądać, na 3 zdjęciu jest wnętrze pieca po około 24 godzinach od czyszczenia i mam pytanie czy popiołu nie za dużo .

    • #75754
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zrób zdjęcie spalania na palniku w czasie, gdy często pracuje w celu osiągnięcia temperatury.

      Ilość popiołu jest uzależniona od samego węgla oraz od ilości węgla jaką spalimy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75753
      Łukasz Raszka
      Uczestnik

      Witam, sorry że dołączam się do tematu, ale być może sprawa go dotyczy.

      dotyczy „Ekogroszek Wesoła” + kocioł jak w temacie.

      Mam podobne objawy – ruszt jest obrotowy.
      Maksymalne ustawienia, w których w miarę się wszystko dopala to
      czas postoju 60s.
      czas podawania fabryczny
      wentylator otwarty na max
      obroty – 1 (ale przy zmianie na 5 to chyba niewyczuwalne)
      temp standard 65st (poniżej 0 – 67st.)
      CWU – 42st.

      Przy obniżeniu czasu postoju zwiększa się moc, ale pojawia się koks w popielniku.
      To samo przy przymknięciu przesłony wentylatora.
      Jeśli chodzi o zużycie to przy 200 metrach nieocieplonego domu przy ustawieniu termostatu pokojowego na 22,5 dzień i 20 noc, przy temperaturze od 5 st do 10 na zewnątrz – jeden zasobnik na 7-8 dni. Jeśli temperatura spadnie poniżej zera, ten czas skraca się do ok.4 dni.

      Samo zużycie wydaje mi się OK, ale co z tym koksem?

      Czy macie jakieś sugerowane nastawy do Ekogroszku Mysłowice?

    • #75752
      Wojciech Suda
      Uczestnik

      Witam ja rozwiązałem już problem popiołu itp, skończył mi się węgiel który był kupiony, najdroższy i z dobrego składu wiec nie brałem go pod uwagę, teraz sypie węgiel który kupiłem w markecie budowlanym i cena była na średnim poziomie ale z niego popiołu prawie nie ma. Jednak i tak jeszcze mi jedna rzecz nie pasuje a mianowicie na palniku na kopczyku ten węgiel się spieka tworząc taka skorupę ale i tak nim spadnie na dół to się ładnie wypali

    • #75751
      Wojciech Suda
      Uczestnik

      Witam

      Mam kolejne pytanie, a mianowicie założyłem sterownik pokojowy i działa poprawnie tzn po osiągnięciu temperatury zadanej na sterowniku wyłącza pompę co. Niestety zauważyłem inny problem gdy pompa jest wyłączona to siłownik zaworu 3 drogowego raz zamyka a raz otwiera zawór bo gdy pompa się wyłączy temperatura za zaworem spadnie i zawór się otwiera na max a wtedy z racji że zawór nie jest daleko zadziała grawitacja i znowu temperatura za zaworem rośnie do 70 stC i zawór się zamyka, i tak w kółko.
      I teraz mam pytanie czy można jakoś ustawić że gdy sterownik pokojowy wyłączy pompę to siłownik zaworu też się wyłączy

    • #75750
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Termostat masz podłączony pod termostat pokojowy kotła czy termostat pokojowy zaworu?

    • #75749
      Wojciech Suda
      Uczestnik

      Pod termostat pokojowy kotła

    • #75748
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Podłącz pod termostat pokojowy zaworu. Sterownik powinien wyłączyć zarówno pompę i zamknąć zawór. Chyba, że się mylę to niech serwis mnie poprawi.

    • #75747
      Wojciech Suda
      Uczestnik

      już miałem wpięte pod termostat zaworu ale pompa się nie wyłącza

    • #75746
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Z instrukcji:

      „5.1.18. TERM. POK. ZAWÓR (termostaty pokojowe zaworu) Termostat pokojowy zaworu wspomaga sterowanie temperaturą w pomieszczeniu za pomocą zaworu. Załączenie i wyłączenie (w sensie uwzględniania stanu wejścia w pracy regulatora) realizuje się przez wybór jednej z dwóch wartości:
      – ZAŁĄCZONY, – WYŁĄCZONY.
      Podobnie jak w przypadku termostatu pokojowego przyjęto zasadę, że osiągnięcie temperatury zadanej sygnalizowane jest rozwarciem wejścia, a temperatura niższa od zadanej skutkuje zwarciem wejścia. W trybie pracy grzejnika CO linia termostatyczna dokonuje załączenia lub wyłączenia pompy zaworu. W trybie podłogowym linia termostatyczna po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu dokonuje zamknięcia zaworu, pompa pozostaje załączona. Regulatory HT-tronik 522 wyposażone są w dwie linie termostatyczne zaworu.

    • #75745
      Wojciech Suda
      Uczestnik

      Dzwoniłem do serwisu Heiztechnik bo na forum serwis się nie chce udzielać za często, i dostałem odpowiedź że nie ma możliwości wyłączenia pompy i zaworu mając jeden termostat pokojowy.
      Ale wydawało mi się że skoro oba wejścia działają tak samo czyli termostat zmienia tylko ich stan na zwarty i rozwarte to raczej nie powinno być problemu żeby je pomostkować i powinno działać dlatego też zadzwoniłem do producenta sterowników czyli firmy Foster i tam panowie z serwisu powiedzieli że nie ma takiej opcji w programie ale mogę to wykonać mniej więcej w ten sposób co opisywałem, oni też kilka razy to już robili. Więc zrobiłem wszystko sprawdziłem i teraz wszystko działa, sprawdzałem nawet co się stanie gdy temperatura w kotle wzrośnie powyżej max dopuszczalnej i wtedy sterownik automatycznie włącza pompę i otwiera zawór czyli nie ma żadnego niebezpieczeństwa związanego z takim podłączeniem

Oglądasz 15 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.