Sugerowane nastawy dla sterownika HT-800

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Sugerowane nastawy dla sterownika HT-800

Oglądasz 24 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75717
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Witam,

      Tak jak w temacie jakie są sugerowane nastawy dla tego sterownika? Mam kocioł HT EKO DUO 25kw z obrotową retortą.

      Moje obecne ustawienia:
      Tryb: standard. ekogroszek
      Czas pauzy podajnika: 55s
      Dmuchawa 10%. WPA07, klapa otwarta na ~2cm.
      Temperatura na piecu 60st.

      Piec osiąga temperaturę bez problemu natomiast zostaje po spaleniu węgla sporo szlaki. Szlaka wygląda jak zlepiony popiół jest krucha.

    • #75742
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zmniejsz czas pauzy podajnika do 50s, a obroty dmuchawy do 8%. Podnieś temperaturę kotła do 65oC.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75741
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Dziękuję za odpowiedź, potestuję ustawienia i dam znać.

    • #75740
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Mam jeszcze jedno pytanie co do trybu HT Logic. Nadaję się on do spalania ekogroszku czy jest niezalecany tak jak FuzzyLogic w sterowniku ecoMax800?

    • #75739
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Tryb HT Logic jest przystosowany do spalania ekogroszku. W celu jego uruchomienia należy ustawić podstawowe parametry paliwa: rodzaj (np.ekogroszek), kaloryczność (np.26MJ). Po uruchomieniu należy zweryfikować ilość węgla na palenisku i w przypadku spalania niezgodnego z założeniami możemy skorzystać z parametru korekta nadmuchu w celu doregulowania powietrza do spalania. Poprawność spalania weryfikujemy identycznie jak w trybie standardowym – kopiec żaru na palniku powinien mieć wysokość 3-5 cm.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75738
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Jeszcze jedno pytanko co do trybu HT Logic. Jest jakiś sens w tym bym podłączył czujnik temperatury spalin? Jeśli tak to jaki?

      Pozdrawiam
      Sławek

    • #75737
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czujnik temperatury spalin pełni funkcję informacyjną – nie wpływa na prace palnika.
      Czujnik możesz u nas zamówić. Kod towarowy: A001.11 – koszt 135 zł netto (166,05 zł brutto).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75736
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Tak zgłębiając temat palenia na retorcie doczytałem, że nie warto mieć przewymiarowanego pieca. Póki co u mnie jest. Na razie mam 180m2 do ogrzania w tym 90m2 podłogówki a reszta grzejniki. Mam spore przeszklenia. Budynek nowy, ocieplony 15/12cm styro i 40cm wełny na poddaszu. W ciągu najbliższych lat mam zamiar „dobić” do 235m2 (wykorzystam część piwnicy). Niestety zamiast zrobić porządne OCZ zaufałem w tym temacie instalatorowi. Obecnie zapotrzebowanie nie przekroczy pewnie 15KW w tym CWU dla 5ciu osób. W związku z tym mam pytanie, czy istnieje możliwość zamontowania w tym piecu palnika o mniejszej mocy i jak by się to miało do większej powierzchni wymiennika?

    • #75735
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kocioł nie musi pracować na mocy nominalnej.

      Możesz zmniejszyć moc na dwa sposoby:

      1) Tryb pracy palnika Standardowy: Czas pauzy podajnika – 50s, Obroty dmuchawy – 8%, przysłona otwarta na 1,5-2cm.

      2) Tryb praca palnika HT Logic: W przypadku, gdy instalator ustawił powierzchnie grzewczą w serwisie ustaw korektę mocy w menu użytkownika na -10%.
      Kocioł będzie pracował z mniejszą mocą i nic złego nie będzie się z nim działo.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75734
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Dzięki za odpowiedź, potestuję ale najpierw muszę nieco poprawić kotłownie 🙂

    • #75733
      Sławomir Bociek
      Uczestnik


      2) Tryb praca palnika HT Logic: W przypadku, gdy instalator ustawił powierzchnie grzewczą w serwisie ustaw korektę mocy w menu użytkownika na -10%.
      Kocioł będzie pracował z mniejszą mocą i nic złego nie będzie się z nim działo.

      Niestety nie mam korekty mocy w menu użytkownika. Jest tylko korekta powierzchni ustawiona na -1 i brak możliwości zmiany oraz korekta nadmuchu stopniowana po 10%.

    • #75732
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W twojej wersji występuje korekta powierzchni, która spełnia podobną funkcję. Stopniowanie w korekcie nadmuchu co 10% dotyczy wartości zadanej do danej powierzchni (nie regulujemy co 10% wydajności dmuchawy tylko zadaną fabrycznie wartość).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75731
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Rozumiem. Problem w tym, że korekta powierzchni jest ustawiona na -1 i nie da się tego zmienić.

      Edit:
      Mam jeszcze jedno pytanie, podłączyłem w końcu sterownik do internetu. Niestety z tego co widzę nie dam rady go zarejestrować. W menu: MOD INTERNETOWY na pozycjach ID i KOD oraz wszystkie adresy są wyzerowane. Próba włączenia DHCP działa ale nie zapamiętuje ustawień. Adres IP z tego co widzę dostaje. Nawet jest jakiś ruch do serwera fosterpro.inveo.com.pl.

    • #75730
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Może być problem z modułem internetowym. Wyślij zgłoszenie na serwis w tej sprawie. Kod i identyfikator muszą być widoczne.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75729
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Witam, ponownie. Chcę nieco poprawić kotłownię ponieważ powrót kotła ma zbyt niską temperaturę poniżej 40st. W związku z tym mam pytanie. Ponieważ na sterowniku HT Tronic-800 mam wyjście pod czujnik temperatury powrotu jaki czujnik musiałbym zakupić oraz do jakiej pompy podłączyć. Ewentualnie jaki termostat można wykorzystać, co polecacie jako producent?

    • #75728
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Podłączamy czujnik temperatury identyczny jak pozostałe w kolorze niebieskim.
      Jedno z wyjść uniwersalnych działające jak włącznik możesz wykorzystać do uruchamiania pompy chroniącej powrót.
      W sterowniku ustawiasz temperaturę powrotu. Pompa będzie pracowała do temperatury o 5oC wyższej.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75727
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Który to jest czujnik w cenniku? A001.01? Rozumiem, że reszta rózni się naklejką… 🙂

    • #75726
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czujniki do sterowników HT tronic różnią się długością przewodów. Możesz zamówić to jako czujnik powrotu lub CWU. Czujnik kotła będzie za krótki.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75725
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Jeszcze jedno, gdzie w menu mogę załączyć moduł ochrony powrotu? Nigdzie tego nie znalazłem.

    • #75724
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W Twojej wersji sterownika jest Wyjście uniwersalne, które należy ustawić jako pompa ochrony powrotu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75723
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Tak wiem, przełączam tryb wyjścia uniwersalnego na pompa. Natomiast nie wiem gdzie ustawić zadaną temperaturę dla czujnika temperatury podłączonego pod „ochronę powrotu”.

      Do tego widzę, że jeszcze mam problem z modułem temperatury kosza. Pojawia się i znika z menu informacyjnego pod „F”

    • #75722
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawdź jaka masz wersję programu w menu, a sprawdzę sytuację odnośnie temperatury kosza i dam Ci znać.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75721
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Pulpit :2.05H
      Sterownik :2.03I

      Faktycznie jest coś nie tak, temp kosza czasami jest a czasami nie ma, moduł jest włączony. Nie mogę wprowadzić korekty powierzchni, cały czas jest na -1 i nic się nie da z tym zrobić. Moduł internetowy włączam, nie pamięta ustawień po wyjściu i wejściu do menu serwis znowu jest wyłączony. Nie ma też danych do rejestracji. Chyba faktycznie zrobię w poniedziałek zgłoszenie serwisowe.

    • #75720
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zgłoś sprawę do serwisu. Przyjedzie do Ciebie serwisant i zrobi aktualizację.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75719
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Dziękuję, zgłoszenie wysłane.

Oglądasz 24 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.