Częste wyłączanie się kotła RED EKO DUO NL 17 kw

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Częste wyłączanie się kotła RED EKO DUO NL 17 kw

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75712

      Witam,
      posiadam kocioł RED EKO DUO NL 17 kw oraz regulator temperatury AURATON 2030 RTH nastawiony na temp. 20 st. C w dzień i 18 st. C w nocy. W ciągu 3 tygodni użytkowania kocioł wyłączył się już 3 razy.
      Nie wiem jakie mogą być tego przyczyny? Proszę o pomoc.

    • #75716
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Praca z termostatem skutkuje nagłym dużym odbiorem ciepła w przypadku, gdy termostat nakaże ogrzewanie pomieszczeń i załączy pompę. Kocioł wtedy nagle się wychładza i temperatura przy niekorzystnych ustawieniach może zejść poniżej temperatury minimalnej.
      Zmodyfikuj następujące parametry:
      Nastawa CO min – 35oC
      Temperatura załączenia pomp – 50oC

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75715

      Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jak na razie, dzięki skorygowaniu ustawień, wszystko działa bez zarzutu.
      Mam jeszcze dwa pytania.
      W moim regulatorze HT – tronic nie ma parametru „Nastawa CO min.”, ale domyśliłem się, nie wiem czy dobrze, że chodzi prawdopodobnie o parametr „Temperatura wyłączenia dmuchawy i podajnika”.
      I drugie pytanie. Hydraulik nastawił mi parametr „NAST. POWR” na off. Czy to jest prawidłowe nastawienie?
      Dziękuję i pozdrawiam.

    • #75714
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W nowszych wersjach programu nazwa parametru „Nastawa CO MIN” została zastąpiona nazwą „Temperatura wyłączenia dmuchawy i podajnika”.

      Nastawa powrotu jest aktywna w przypadku, gdy zastosujemy w celu ochrony powrotu pompę na krótkim obiegu. W przypadku braku pompy funkcja jest wyłączona. Czujnik można zamontować informacyjnie na rurze powrotnej z instalacji do kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.