Q Eko Duo 25 pomoc przy ustawieniach

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q Eko Duo 25 pomoc przy ustawieniach

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75707
      DawidW
      Uczestnik

      Witam mam problem z dobrym ustawieniem kotła.
      To mój pierwszy sezon grzewczy opalam ekogroszkiem Wiktor 25-26 kj
      Powstają spieki, kocioł ustawiony na 60 stopni
      Ustawienia:
      CZAS PRACY POD.:10
      CZAS PAUZY POD.: 48
      CZAS DMUCH.PODT. 10
      KROTN.PODAWANIA 2
      CZAS OCZEKIWANIA 10
      OBROTY DMUCHAWY 1

      Co zmienić proszę o pomoc
      Pozdrawiam

    • #75711
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jaki masz palnik – stały czy obrotowy? Jeżeli stały to zweryfikuj czy palnik był uszczelniony uszczelniaczem wysokotemperaturowym.

      Jakiej wielkości napowietrzenie kotłowni masz zrobione (średnica kanału)?

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75710
      Marcin Warchoł
      Uczestnik

      Witam

      Podłącze się pod ten temat.

      Rozpoczęliśmy sezon z ustawieniem kotła ( RED EKO DUO 25 kW z obrotową retortą sterownik HT tronic 500) z poprzedniego roku tj:

      – nastawa kotła 65 st C
      – nastawa CWU 47 st C
      – zawór czterodrogowy ustawiony w pozycji – 2-5 w zależności od zapotrzebowania
      – czas pracy podajnika – 10 sek
      – czas pauzy podajnika – 50 sek
      – czas dmuchawy podt. – 5 sek
      – krotność podawania – 2
      – czas oczekiwania – 10 min
      – obroty dmuchawy – 2
      – obroty dmuchawy podt. – 1
      – czas przesyp. – 5 min
      – tryb pracy CWU – zima
      – czas pracy CWU – 30 min
      – Obr. dm wzrost – 1
      – nast. CO wzrost – 10 min

      Najpierw zużyliśmy ekogroszek z poprzedniego roku. Na początku sezonu nie było dużego zapotrzebownia na ciepło (zawór czterodrożny ustawiony w poz 2-3 ) i wszystko było OK. Kopiec żaru nie zaniżał się. Jak zrobiło się zimniej przestawiliśmy zawór w poz 4-5 zauważylismy, że w popiele pojawia się dużo skoksowanego węgla. Skończył się zapas ekogroszku z poprzedniego roku
      i na nowym dzieje się to samo nawet jeżeli zawór jest przymykany.
      Przysłoniłem osłonę dmuchawy do 2 cm w najszerszym miejscu wcześniej była otwarta do połowy i niewiele to pomogło. W ten weekend z 3 wiader popiołu wybrałem 0,5 wiadra koksu (zlepione kawałki ekogroszku ) i to były największe kawałki wiele drobnych pozostało w popiele. Do kotłowni doprowadzone jest powietrze rura fi 110 mm. Dodatkowo zauważyłem, że jak piec długo jest skręcony poz 2-3 zaworu to palenisko mocno obniża się (kopczyk robi się płaski) i wzrasta temperatura kosza do 40 st C. W załczeniu zdjęcia dmuchawy i palnika.

      Co trzeba pozmieniać żeby kocioł nie wyrzucał niedopalonego węgla. Stosuje ekogroszek z kopalni Wesoła w tamtym roku był OK.

      Pozdrawiam

    • #75709
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Przymknij przysłonę na dmuchawie do około 1,5 cm, ponieważ ze zdjęć można wywnioskować nadmiar powietrza.
      W przypadku węgla o dużej spiekalności można spodziewać się niedopalonych kawałków węgla. Węgiel można w takim wypadku dopalić bardziej jednakże kosztem szybszego zużycia palnika.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.