Jakiej mocy kocioł na pellet,pow. do ogrz. 165 m2

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Jakiej mocy kocioł na pellet,pow. do ogrz. 165 m2

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75701
      Marius
      Uczestnik

      Witam

      W ciągu najbliższych kilku miesięcy planuje zakup kotła HT DasPell
      Parę informacji odnośnie mojego domu.

      Powierzchnia użytkowa 135 m2 temp . 22st plus garaż 30m2 ogrzewany (1 grzejnik) temp. w zimie ok 15-18 st. C
      Bojler na CWU Kospel WP-120 (120l), komin Schiedel Rondo Plus 18 cm
      Obecnie palę w kotle Żubr 21KW

      Roczne zużycie energii wg strony cieplowlasciwe

      Teraz moje pytanie o jakiej mocy powinienem kupić kocioł ?
      Myślałem nad HT DasPell 12kW ale czy starczy wg strony cieplowlasciwe.pl starczy i to z zapasem ?

      Kolejna sprawa widzę że wprowadziliście linie „Green Line”
      Czy w tej lini sa tylko modele 12 i 17 kW, czy planujecie model 15 kW Green Line ?
      Czy występują różnice pomiędzy Green Line a normalnym kotłem jeśli chodzi o ich sprawność ?
      Nie ukrywam że wolałbym kupić jak najnowszy kocioł
      Bo jeśli 12 kW miałby być za słaby do mojego domu to zakupiłbym model 15 kW z tym że jesli sprawność modelu 17 kW Green Line byłaby wyższa to chyba skierowałbym się właśnie ku temu modelowi.

      Pozdrawiam

    • #75706
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Dobór mocy kotła zależy od zapotrzebowania ciepła przez budynek zależnego od zastosowanej izolacji.

      Linia GreenLine będzie rozszerzana jednakże nie przewidujemy wersji o mocy 15kW.

      W kotłach serii GreenLine zostało zoptymalizowane spalanie co zaowocowało sprawnością powyżej 90%.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75705
      Marius
      Uczestnik

      Aha czyli 12 kW wystarczy z nawiazka bo w najwieksze mrozy zapotrzebowanie wynosi 7 kW

    • #75704
      Marius
      Uczestnik

      Mam jeszcze jedno pytanie w Waszym cenniku jest poddane ze jest możliwość wyprowadzenia spalin do góry za dopłatą 5% – tzn, że można jednak dokonać taką przeróbkę i wyjście otworu spalinowego umieścić na górze a nie z tyłu na ściance jak jest to obecnie.

      Jest to dla mnie dobra wiadomość bo w tym momencie mógłbym kocioł bardziej podsunąć do ściany ze względu na to gdzie znajduje się wejście kominowe.

      W sumie wyszła taka niejasność bo dzwoniąc do Was do siedziby powiedziano mi, że nie ma możliwości takiej przeróbki.

      Czy w tym momencie charakterystyka spalania kotła zmieni się ? mam na myśli sprawność i ogólną pracę
      Mowa o kotle HT DasPell 12KW GreenLine

    • #75703
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawność kotła będzie identyczna w obu wersjach wykonania jednakże w związku z incydentalnym zamawianiem kotła w takim wykonaniu nie wykonywaliśmy dla tej wersji badania potwierdzonego świadectwem.

      Samo przeniesienie wyjścia spalin do góry nie umożliwi dosunięcia kota do ściany ponieważ z tyłu umieszczone są króćce wodne.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.