Szlak niedopalony Ekogroszek

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Szlak niedopalony Ekogroszek

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75695

      Witam potrzebuje jak myślę małej korekty ustawień pieca gdyż jak myślę dlatego powstaje szlaka niektóra jest sporawa. Piec Q Eko Duo 25 KW podajnik ślimakowy, dmuchawa WPA 07, sterownik HT 500 Menuet , wypala źle bo powstaje szlaka przy minus 8C spalił w 4 doby 130 kg groszku ogólnie dom izolowany styropianem ale 2 ściany nie . Powierzchnia 210 m/kw w tym 50 m/kw jest podłogówki ona sterowana jest zaworem ręcznym 3 drogowym reszta zawór 4 drogowy sterowany siłownikiem, zasobnik na wodę 240l + 3 pompki, Ekogroszek 28KJ na pewno dobry bo w 5 braliśmy i u nich ok Poniżej moje ustawienia
      Obroty dmuchawy -1
      obroty dmuchawy w podtrzymaniu -1
      czas dmuchawy w podtrzymaniu – 5sek
      czas pauzy w podtrzymaniu – 50 sekund
      czas oczekiwania 10 minut
      krotność podawania 2
      histereza zaworu 1
      nastawa kotła 60C
      czas pracy zaworu 5sek
      czas pauzy zaworu 20s
      nastawa zaworu 50C
      osłona wentylatora otwarta na około 40 – 50%
      ogólnie w miarę szybko dochodzi do zadanej temperatury na sterowniku ale też szybkawo spada myślę że spowodowane jest to tym ze sterownik radiowy stoi w kuchni a tam ściana jest nie izolowana i jest najzimniej w całym domu.
      Zdjęcia doślę jutro jak wygląda ekogroszek . Proszę o odpowiedź na forum lub o kontakt pod nr telefonu 606101310.
      Z Poważaniem
      Jarosław Dębowski

    • #75700
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Przymknij przysłonę, aby szczelina nie była większa niż 1,5 cm.
      Podnieś temperaturę kotła do 65oC.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75699

      Witam tak jak pisałem dołączam zdjęcia ekogroszku kopalnia Wesoła. Teraz zmniejszyłem czas podawania gdy kocioł pracuje z 50s na 60 s myślę że jest lepiej jutro podeślę zdjęcia

    • #75698

      witam dołączam zdjęcia z dzisiejszego spalania od rana od 09:00 do 16:00 czas 60 s w trybie praca ,temperatura kotła 62C i otworzyłem dmuchawę jak na zdjęciu gdyż jak ją wczoraj przymknąłem na 1,5 cm to rano dziś miałem skwary i niedopalony czarny groszek. Jutro zobaczę jaki będzie efekt rano i prześlę zdjęcia

    • #75697

      i zdjęcie dziś z popielnika z godz 08:30 pod dobie spalania na tych parametrach myślę że jest poprawa ale proszę o opinię

      Attachments:
Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.