Eko Duo 17 KW – problem z podajnikiem, brak reakcj

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Eko Duo 17 KW – problem z podajnikiem, brak reakcj

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75657
      Sławomir
      Uczestnik

      Witam serdecznie,

      Ostatnio miałem problem z zaniżaniem się paleniska, myślałem że mam złe ustawienia. Powodem tego jednak jest inna przyczyna, po prostu ślimak mi czasami nie działa. Jest taki dziwny dźwięk jakby prąd dochodził, ale ślimak nie reaguję z powodu oporu. Dopiero jak mu ręcznie pomogę to ruszy, ale po niedługim czasie znów to samo. Czytałem w instrukcji że powodem tego może być bezpiecznik motoreduktora, otworzyłem tą plastikową skrzynkę z kabelkami i jest tam taki okrągły biały owinięty w gąbkę pojemnik.Czy to jest ten bezpiecznik? Czy to on jest powodem tego bałaganu? Jak to naprawić? Śrubki zabezpieczającej mi nie zrywa, nawet nie wygina…. Normalnie zadzwoniłbym do serwisu, ale święta….

    • #75668
      dawisss
      Uczestnik

      Witam.
      Mam dokladnie taki sam problem co kolega opisał. Radzę sobie w ten sposób że kluczem pomagam reduktorowi aby ruszył ślimak. Wystarczy że użyję troszkę siły i idzie. Śruby zabezpieczającej nie zrywa. Wydaje dziwny dzwięk jakby silnik pracował . Nie wydaje mi się aby węgiel był akurat wtedy rozdrabniany bo kluczem kręcąc go nie rozdrobnię.

    • #75667
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Kondensator rozruchowy silnika do wymiany. W cenniku części zamiennych Heiztechnika pozycje od P020.00 do P020.04. Musicie tylko kupić taki jak jest u Was. Można wymienić łatwo samemu.

    • #75666
      Sławomir
      Uczestnik

      a gdzie to znajdę i jak to wygląda?

      // zapytałem zanim napisałeś nr części
      post do usunięcia
      dzięki za pomoc

    • #75665
      Sławomir
      Uczestnik

      Mam jeszcze jedno pytanie, z innej beczki. Czy może umiecie mi powiedzieć jak w prosty sposób wycentrować palenisko? Ostatnio gruntownie czyściłem piec i po złożeniu wszystkiego do kupy co jakiś czas podskakuje mi retoryka…. Próbowałem centrować to jak na filmiku w necie ale nie mogę wyciągnąć paleniska z kotła…

    • #75664
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Mam podobny objaw a wianek jest na pewno wycentrowany dobrze. Wydaje mi się, że tak się dzieje jak kruszy spieki.

    • #75663
      Sławomir
      Uczestnik

      tylko, że u mnie czasami potrafi nawet kręcić się pierścień z wiankiem. Przed czyszczeniem tak nie miałem.

    • #75662
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      U mnie podobnie, wianek kręci się czasami z talerzem dopalającym. Niebawem będzie u mnie serwisant więc dopytam.

    • #75661
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W palnikach, które posiadają pierścień centrujący na komorze powietrznej nie dokonujemy centrowania. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wymieniamy kolano żeliwne – musimy wtedy je odpowiednio ustawić, aby wianek zębaty oddalony był w jednakowej odległości od talerza zewnętrznego.

      Blokowanie się wianka zębatego o talerz zewnętrzny zazwyczaj występuje w sytuacji, gdy palnik się przegrzewa poprzez nadmiar powietrza.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75660
      Sławomir
      Uczestnik

      Mi prawdopodobnie się palnik przegrzewał bo padł kondensator od silnika w podajniku i nie podawał odpowiedniej ilości węgla. Jak ja czyściłem gruntownie piec to rozkrecałem kolano itp… w takiej sytuacji też nie powinienem centrować wianka? Czasami wianek jeszcze dodatkowo podskakuje.. od czego jest taki objaw?

    • #75659
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W komorze powietrznej, która posiada pierścień centrujący regulacja śrubami nic nie zmieni. Ustawiamy tylko kolano żeliwne jeżeli je wymieniamy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.