Weryfikacja temperatury kotła

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Weryfikacja temperatury kotła

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75638

      Witam,
      Od listopada używam HT eko duo 17KW z podajnikiem na ekogroszek.
      Piec ogrzewa około 180 m2, ocieplony ściany 18cm styropian, dach 28 cm wełna, 15 cm podłoga.
      Podłogówka około 70 m2 działa według czujnika pogodowego +10 = 25C, -10=28C
      Grzejniki – termostat pokojowy. – na tą chwilę brak termostatatów na grzejnikach (odkręcone)
      Temepratura w domu około 23 C
      Do spalania ekogroszku nie ma chyba co się czepiać 1 węglarka popiołu po spaleniu 150 kg.
      Mam natomiast pytanie co do temperatury pieca oraz ilości spalania.
      Przy obecnej pogodzie (noc -3, dzień 3) spalenie wyszło około 25 kg na dobę.
      Czy nie powinno być nieco niższe ? Proszę również o weryfikację temperatury pieca (załączniki) czy taka praca pieca jest prawidłowa ? (chodzi mi o spadki temperatury na piecu poniżej 55 stopni)

      Pozdrawiam,
      Przemek.

      h9347b77.jpg

      Attachments:
    • #75643
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ilość spalanego węgla jest kwestią bardzo złożona, więc nie można w prosty sposób tego określić.
      Temperatura na kotle spada zazwyczaj w przypadku, gdy po długim postoju instalacji wyłączonej przez termostat pokojowy nagle jest uruchomiona. Duża ilość zimnej wody trafia do kotła co powoduje solidny spadek temperatury.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75642

      ok, ale rozumiem że takie wahania temperatury są dopuszczalne ? (gdzieś wyczytałem że temp nie może spadać poniżej 55-50 C gdyż grozi to przyspieszoną korozją pieca….?

    • #75641
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Chwilowe spadki temperatury nie powinny spowodować szkód poprzez korozje wymiennika. Ciągła praca na niskich temperaturach potęguje zjawisko korozji wymiennika.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75640

      ok, dzięki

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.