Moduł sterujący HT dasPell

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Moduł sterujący HT dasPell

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75607
      Karol Wenta
      Uczestnik

      Witam
      mam pytanie do serwisu odnośnie mojego modułu sterującego, który został uszkodzony z winy elektryka- jakimś cudem w gniazdku pojawiło się 380V.
      Załączam zdjęcia i jednocześnie jeśli to możliwe proszę o opinię czy jest możliwość wymiany spalonych układów tego modułu i jaki byłby ewentualny koszt?
      Pozdrawiam
      he9f035c.jpg

      hd1bd704.jpg

      hb4e8980.jpg

    • #75614
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Na zdjęciu widoczne są spalone warystory, które bez problemu można wymienić. Należałoby sprawdzić czy jeszcze coś się nie uszkodziło.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75613
      Patrol
      Uczestnik

      Wychodzi, że elektryk podał kolejną fazę zamiast N i dostałeś napięcie międzyfazowe;
      Same elementy drogie nie będą i wymieni je każdy 'operator’ lutownicy.
      Podpytaj też o koszty autoryzowanej naprawy i ewentualne udzielenie/przedłużenie gwarancji (o ile to się będzie w ogóle opłacało)
      pozdrawiam

    • #75612
      Karol Wenta
      Uczestnik

      Czy w Heiztechnik mogę dokonać takiej naprawy , czyli wymiany warystorów i ewentalnego sprawdzenia czy modół jest sprawny i iak by się miało to do przedłużenia gwarancji oraz kosztów naprawy.
      Jeżeli nie w Heiztechnik to gdzie mogę to zrobić.
      Pozdrawiam

    • #75611
      Patrol
      Uczestnik

      niech serwis HT zaproponuje najlepszą/najkrótszą drogę, ale podpowiem tylko, że producentem sterownika jest Plum

    • #75610
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wszystkie sterowniki, które wymagają naprawy wysyłamy do producentów. W tym przypadku producentem jest Plum.
      Najszybciej będzie wysłać go do producenta z opisem uszkodzenia oraz opisem przyczyny.
      Sterownik zostanie naprawiony i odesłany w rozsądnym czasie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75609
      Paweł Matysiak
      Uczestnik

      Miałem idenyczny przypadek.
      Instalator wymienił mi cały moduł gdyż nie nadawał się do naprawy.
      Podobno wysyłał moduł z panelem sterowania do serwisu po naprawie został wgrany nowy program i instalacja. Spaliła i się przy tym jedna pompka.
      Cały koszt naprawy w moim przypadku to 2100pln.
      Daj znać jak będzie u Ciebie.
      Ale u Ciebie na zdjęciach lepiej wygląda.

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.