Q Pellet Duo 15KW podłogowe a pobór prądu

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q Pellet Duo 15KW podłogowe a pobór prądu

  • Ten temat ma 4 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 9 lat temu przez Patrol.
Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75601

      Witam, od kilku miesięcy używam do ogrzania domu pieca jak w temacie. Powierzchnia mieszkalna to 120mkw. Parter i poddasze w całości z instalacją podłogową. Używany jest czujnik pogodowy oraz sterownik pokojowy EcoSter (ustaw na sterowniku 18C, dom jeszcze nie zamieszkały ale przy pracach wykończeniowych lepiej mieć ciepło) czyli z mojego punktu widzenia sterowanie automatyczne. Kilka dni temu podłączyłem miernik poboru między piec a gniazdko i wskazuje prawie 7kWh na dobę. Piec pobiera około 234W podczas spoczynku gdy wskazuje działanie pompy (cały sprzęt Arfiso). Wszystko wskazuje na to, że pompa chodzi prawie cały czas. Czy można zmienić ustawienia pieca tak aby zmniejszyć zużycie prądu czyli zmniejszyć częstotliwość włączania pompy?
      Dom dobrze ocieplony, spalanie około 100kg peletu na tydzień.
      pozdrawiam

    • #75606

      Dodam jeszcze, że podczas rozpalania miernik wskazuje 3800W, są też 2 kaloryfery jeden 2800W w garazu i jeden 1200W w holu, nie wiem czy to ma znaczenie ale zmniejszenie ilości rozpaleń pewnie może przynieść oszczędności również.

    • #75605
      Patrol
      Uczestnik

      A ile pobiera ta pompa? Chyba nie więcej niż 50W, a jak masz klasę A to 5-10W… więc jaka tu oszczędność? poza tym nie ma sensu odstawianie pompy podłogówki (ma działać non stop).
      Co do urządzeń kotła to w szczycie moc dochodzi do prawie 500W (sama grzałka to 400W, do tego wentylator, podajnik (motoreduktor podajnika1 i podajnik nr 2 w palniku), sam sterownik to niecałe 10W;
      a podczas rozpalania to nie 3800W tylko 380W (przy 3,8kW to byłoby ponad 16A, a regulator ma bezpiecznik 6,3A, który by poszedł w zaświaty przy takiej mocy grzałki), więc jak już to tu możesz szukać oszczędności, tj. w ilości rozpaleń. Weź tylko pod uwagę to, że regulator przy postoju kotła nie pobiera energii na potrzeby nadmuchu i pracy obu podajników.

    • #75604

      Faktycznie 3800W to największy odczyt z licznika, nie dotyczy pieca i mój błąd odczytu. Nie zmiena fakttu jednak, że urządzenie które chodzi praktycznie nonstop:
      http://www.afriso.pl/arv-484-dn25-1-gw-kvs-12-silownik-arm-343-p-3686.html?cPath=1_557_2679
      zbiera mi około 250W tak przynajmniej wskazuje licznik poboru.

    • #75603
      Patrol
      Uczestnik

      Nie wiem jak, w jakich warunkach i czym mierzysz, ale sam siłownik ARM pobiera tylko kilka W w czasie pracy, więc jego można akurat pominąć;
      Najpierw podaj moc pompy czy też pomp (nic o tym nie piszesz), która chodzi/chodzą w czasie pomiaru.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.