N-STOP

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #75580
   Rafał Pytlik
   Uczestnik

   witam, mam kociołek Q-EKO DUO 25 kW na ekogroszek i używam czeski (brunatny) ale bezpośrednio z Czech zakupiony, użytkuję pierwszy rok, latem na samą wodę zasobnik pełny starczał na 3 tygodnie przy 4 osobach dorosłych i 2 dzieci na grzanie samej wody, teraz gdy ustawiłem go na tryb ZIMA 3 razy przy załączaniu pomp i chwili grzania kaloryferów wyłączył mi się ale po włączeniu go przyciskiem START (sterowanie HT-tronik 500) normalnie rozpalał się, ale na razie nie ma mrozów więc nie wiem czy nie będzie gorzej zimą więc mam pytanie czy jest możliwość sprawdzenia jakiś kodów wstecz dlaczego on się wyłączał, jaki polarymetr były niewłaściwe że to zrobił.??????

  • #75588
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Sterownik nie posiada pamięci odnośnie błędów i alarmów.

   Proszę sprawdzić i poprawić parametry:
   Nastawa CO min lub Temperatura wyłączenia podajnika/dmuchawy – 35 oC
   Temperatura załączenia pomp – 45oC

   Czy podczas pracy na palniku usypuje się kopiec żaru wysokości około 3-4 cm?
   Wstępne parametry do węgla czeskiego:
   Czas pauzy podajnika – 45s
   Obroty dmuchawy – 1 (przysłona dmuchawy otwarta na 1 cm)
   Czas oczekiwania – 10 min
   Krotność podawania – 2

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #75587
   Rafał Pytlik
   Uczestnik

   moje obserwacje:
   1. kopiec żaru podczas pracy 3-4 cm (ok)
   2. parametry w sumie takie same(ok)
   3. podczas zapotrzebowania na ciepło zawór otwiera się i w momencie wychładza kocioł do 31-34 stopni przyzb takiej temperaturze i dlatego przechodzi w tryb N-STOP

   po załączeniu go ręcznie zaczyna pracować i dochodzi do zadanej temperatury a nastawić min CO mogę na min 30 stopni, czy coś innego mogę zrobić?? aby on się tak nie wychładzał? może coś pokombinować z czasem pracy i pauzy zaworu trójdrożnego???

  • #75586
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Podnieś temperaturę załączenia pompy na 50oC.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #75585
   Rafał Pytlik
   Uczestnik

   ok, tak zrobię ale wczoraj wydawało mi się że właśnie pompa od CO jak się włączyła to chodziła cały czas mam pompę która sama sobie reguluje mocą i nawet po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu ona jeszcze działała chyba z pól godziny (na wyświetlaczu świeciło się wskazanie mocy)

  • #75584
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Pompa po spadku temperatury o 5oC poniżej temperatury załączenia pompy powinna się wyłączyć. Załączy się ponownie po osiągnięciu temperatury załączenia.

   Sprawdź czy kontrolka od pompy na pulpicie się świeci. W przypadku, gdy kontrolka gaśnie pompa nie powinna pracować.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #75583
   Rafał Pytlik
   Uczestnik

   no właśnie wg mnie pompa chodzi nawet ją słychać a kontrolka na pulpicie sterowniczym (HT tronic 500) bardzo żadko sie załancza od pomy ( nie idzie w parze załączenie pomp i kontrolka na pulpicie)

  • #75582
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   W przypadku, gdy pompa pracuje bez sygnalizacji kontrolką na sterowniku świadczy to o uszkodzeniu sterownika. Uszkodzenia takie zazwyczaj występują w przypadku, gdy pompa CO jest uruchamiana po okresie letnim bez wcześniejszego sprawdzenia czy nie jest zablokowana przez kamień z wody lub inne zanieczyszczenia. W sterowniku w takim przypadku należy wymienić pewien element (TRIAK) odpowiadający za sterowanie pompą. Najszybszym sposobem jest wysyłka sterownika do producenta (Foster) celem naprawy. Usterka jest bardzo prosta więc sama naprawa nie jest zbyt kosztowna.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.