DassPell sterowanie internet, załączanie godzinowe

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem DassPell sterowanie internet, załączanie godzinowe

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75577
      szybenik
      Uczestnik

      Witam,

      1. nie mogę znaleźć postów na temat możliwości sterowania piecem 15/20 kW DassPell przez internet. Temat ten , a raczej rozwiązanie było odwlekane. Czy już coś na ten temat wiadomo?

      2. Czy da się ten piec ustawić na pracę w konkretnych godzinach. Nie interesuje mnie podtrzymanie palenia non stop z małą moc. Domek mam niewielki. Konkretnie: potrzebuję aby piec pracował w godz. 17.00 – 2.00, bez nadzorcy w mojej osobie… .
      Jakieś rozwiązanie?
      Będę wdzięczny za pomoc

    • #75579
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sterowniki do kotłów pelletowych mają możliwość pełnego sterowania przez internet.

      Na temat możliwości sterowania można poczytać na stronie:

      http://www.plum.pl/index.php/econet

      Informuję, iż nie jest to kocioł gazowy i każde rozgrzewanie kotła od niskiej temperatury (praca poniżej punktu rosy) wpływa na jego żywotność. Sam sterownik nie umożliwia sterowania czasowego pracą kotła.

      Sytuację można rozwiązać poprzez sterowanie termostatem pokojowym jednakże wygaszenie kotła na paliwo stałe nie oznacza braku przekazywania ciepła, ponieważ posiada on zmagazynowaną energię w płaszczu wodnym.

      Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest inteligentne rozwiązanie instalacji, która nie przegrzewa pomieszczeń dostarczając jedynie tyle energii ile jest w danej chwili potrzebne (połączenie sterownia pogodowego z termostatem pokojowym).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.