ZRYWANIE ŚRUBY ŚLIMAKA

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem ZRYWANIE ŚRUBY ŚLIMAKA

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75550
      Moniquesz
      Uczestnik

      Witam. mam pytanie odnośnie parametrów ustawień pieca z podajnikiem Q EKO DUO17. który uzytkuję już 4 rok . wczesniej był opalany eco-groszkiem. w tym roku zdecydowalam sie na pelet. PYTANIE.odnośnie ustawień pieca – co parę dni albo i częściej „zrywa” mi śrubę ze ślimaka i non stop muszę ją wymieniać. to chyba nie jest normalne. [proszę o pomoc.co może być źle ustawione? wcześniej z eco-groszkiem problem tez sie pojawiał ale w ,mniejszej częstotliwości. a teraz mam to prawie na codzień. proszę bardzo o pomoc. może chodzi i złe ustawienia czasu podawania albo w przerwie podawania. pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

      piec Q ECO DUO 17
      MOC NADMUCHU 30%
      CZAS PODAWANIA /PRACA 15 SEC.
      PRZERWA PODAWANIA /PRACA 40SEC
      PRZERWA PODAWANIA / NADZÓR 10 MIN
      takie parametry w tej chwili mam ustawione.
      co moge ( mam ) zmienić aby uzyskać stały efekt i prawidłową pracę
      ponieważ śrubę ciągle „zrywa” i podajnik nie podaje peletu do paleniska.
      ktos pomoże?

    • #75553
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Spalanie pelletu w palniku węglowych nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ palniki różnią się sposobem dostarczenia powietrza do spalania. Prawdopodobnie masz za duży nadmuch co powoduje zaniżanie się żaru w głąb paleniska i tym samym powstawanie zgorzeli na ścianach kolana żeliwnego.

      Sugerowane parametry wstępne:
      Czas Podawania praca – 10s
      Przerwa podawania praca – 35s
      Moc nadmuchu – 25%
      Przerwa podawania nadzór- 8 min

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75552
      Moniquesz
      Uczestnik

      dziekuję bardzo za odpowiedź. sprawdzę czy będzie juz teraz ok. pozdrawiam serdecznie
      Monika

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.