Q PELLET DUO 25kW

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q PELLET DUO 25kW

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75517
      ararak
      Uczestnik

      Witam.
      Chciałbym uzyskać pomoc w ustawieniach mojego pieca.
      Po użyciu gorszej jakości pelletu( po spaleniu kilkudziesięciu worków, powstała zgorzelina, która blokowała spadanie niedopalonego pelletu) piec moim zdaniem zbyt dużo pali.
      Teraz używam Olimpa(6mm), ale również nie spala go idealnie do postaci popiołu, dlatego podejrzewam przeregulowanie na ustawieniach pieca.
      W tej chwili przy plusowej temperaturze ok. dwa worki/doba.
      Przeważyłem pellet, wychodzi 12 kg/h.
      Ustawienia kotła:
      temp.zadana kotłą – 75*C
      ster.pogodowe – wyłączone
      krzywa grzewcza – 0,8 55*C
      przesunięcie równoległe krzywej – 0*C (czy tak powinno być?)
      modulacja:
      nadmuch 100% – 40%
      pr.podajnika 100% – 8sek
      histereza 2 – 4*C ( ? )
      nadmuch 50% – 35%
      pr.podajnika 50% – 5sek
      histereza 1 – 2*C ( ? )
      nadmuch 30% – 30%
      pr.podajnika 30% – 2,5sek

      Histereza kotła 15*C

      Temp.zadana CWU – 45*C
      Tryb pracy pompy – bez priorytetu
      Histereza zasobnika – 10*C

      Ustawienia Mieszacza 1:
      temp.zadana mieszacza – 40*C
      termostat pokojowy mieszacza( obniżenie temp.zadanej mieszacza od termostatu – *C)
      sterowanie pogodowe mieszacza – wyłączone
      krzywa grzewcza mieszacza – 0,8 27*C
      przesunięcie równoległej krzywej )*C

      Dodam, że dom ma 180 m2(parterowy), podłogówka(130m2 – ustawione na termostacie 19*C),grzejniki( 3 sztuki duże w sypialniach + 3 sztuki łaz+łąz+wiatrołp – ustawione na termostacie 20*C), dom ocieplony, wygrzany. Jedynym mankamentem jest nie wyizolowanie stropu nad parterem, temp na strychu w tej chwili 12-14*C, dach ocieplony na razie 20 cm wata miedzy krokwie.

      Nie wiem jakie więcej informacje mogę podać?

      Proszę o pomoc serwis jak i użytkowników takiego samego pieca.
      Bardzo chętnie się spotkam aby wymienić spostrzeżenia od doświadczonych kolegów

      Pozdrawiam Artur

    • #75521
      Patrol
      Uczestnik

      […]
      Przeważyłem pellet, wychodzi 12 kg/h.
      Ustawienia kotła:
      temp.zadana kotłą – 75*C
      ster.pogodowe – wyłączone
      krzywa grzewcza – 0,8 55*C
      przesunięcie równoległe krzywej – 0*C (czy tak powinno być?)

      kocioł nie potrzebuje ster. pogodowego, więc tych parametrów nie ruszasz
      modulacja:
      nadmuch 100% – 40%
      pr.podajnika 100% – 8sek
      histereza 2 – 4*C ( ? )
      nadmuch 50% – 35%
      pr.podajnika 50% – 5sek
      histereza 1 – 2*C ( ? )
      nadmuch 30% – 30%
      pr.podajnika 30% – 2,5sek
      podawanie ok, a powietrze to już sprawa indywidualna – obserwujesz płomień i w razie potrzeby zmieniasz nawiew; histerezy H1, H2 mają znaczenie tylko przy trybie pracy standard, przy FuzzyLogic nieistotne. Im większe H1 i H2 tym dłuższa praca palnika na mocy 30 i 50%

      Histereza kotła 15*C
      Temp.zadana CWU – 45*C
      Tryb pracy pompy – bez priorytetu
      Histereza zasobnika – 10*C

      Ustawienia Mieszacza 1:
      temp.zadana mieszacza – 40*C
      termostat pokojowy mieszacza( obniżenie temp.zadanej mieszacza od termostatu – *C)
      sterowanie pogodowe mieszacza – wyłączone
      krzywa grzewcza mieszacza – 0,8 27*C
      przesunięcie równoległej krzywej )*C

      Dodam, że dom ma 180 m2(parterowy), podłogówka(130m2 – ustawione na termostacie 19*C),grzejniki( 3 sztuki duże w sypialniach[…]
      Nie wiem jakie więcej informacje mogę podać?
      Pozdrawiam Artur

      jaka temp. idzie na grzejniki, a jaka na podłogówkę – w jaki sposób regulujesz te wartości? najlepiej naszkicuj poglądowy schemat

    • #75520
      ararak
      Uczestnik

      Czyli rozumiem że parametry Krzywa grzewcza i przesunięcie krzywej są brane przez sterownik pieca tylko gdy chodzi on na pogodówce?

      Płomień z tego co wiem mam dobry( dosięga ściany na przeciw palnika).
      Mówiąc nawiew masz na myśli nadmuch.
      Rozumiem, że jeśli mam niedopalony pellet, a temperatura dochodzi do zadanej bez problemó większych, to muszę zacząć podnosić wartości nadmuchu?

      Mój piec chodzi w trybie standardowym, nie mam włączonego Fuzzy Logica, dlatego pytałem o te H1 i H2.
      W sumie może lepiej gdyby piec chodził na Fuzzy Logic, bo przez cały tydzień mnie nie ma, przyjeżdzam na razie tylko na weekendy. Stąd też moje zmartwienie o zbyt duże spalanie, paliwa nie starcza w zasobniku na cały tydzień palenia, a przy takich temperaturach i nieobecności mieszkańców worek dziennie to chyba powinien być maks?

      Gdzie sprawdzić ustawienie temperatury wody jaka wychodzi na grzejniki i podłogówkę?

    • #75519
      Patrol
      Uczestnik

      Czyli rozumiem że parametry Krzywa grzewcza i przesunięcie krzywej są brane przez sterownik pieca tylko gdy chodzi on na pogodówce?
      Tak, krzywe dot. pogodówki.

      Płomień z tego co wiem mam dobry( dosięga ściany na przeciw palnika).
      Mówiąc nawiew masz na myśli nadmuch.
      Rozumiem, że jeśli mam niedopalony pellet, a temperatura dochodzi do zadanej bez problemó większych, to muszę zacząć podnosić wartości nadmuchu?
      generalnie nadmuch w górę, ewent. podawanie w dół (czyli obniżanie mocy) – nigdy równocześnie obu wartości nie zmieniamy

      Mój piec chodzi w trybie standardowym, nie mam włączonego Fuzzy Logica, dlatego pytałem o te H1 i H2.
      W sumie może lepiej gdyby piec chodził na Fuzzy Logic, bo przez cały tydzień mnie nie ma, przyjeżdzam na razie tylko na weekendy. Stąd też moje zmartwienie o zbyt duże spalanie, paliwa nie starcza w zasobniku na cały tydzień palenia, a przy takich temperaturach i nieobecności mieszkańców worek dziennie to chyba powinien być maks?
      Przy tym co piszesz to 15kg powinno wystarczać (szczególnie gdy nie ma poboru cwu), ale jak pellet do duszy to i jego zapotrzebowanie może być większe w stos. do paliwa o wyższej kaloryczności

      Gdzie sprawdzić ustawienie temperatury wody jaka wychodzi na grzejniki i podłogówkę?
      masz podłączony zawór mieszający (i jego temp. zadana to 40C) stąd pytanie jak wygląda cała instalacja

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.