Sterowanie kotłownią z parteru

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Sterowanie kotłownią z parteru

Oglądasz 23 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75471
      sim
      Uczestnik

      Witam forumowiczów i serwis. Mam piec 2 letni 24 kW Q eko-duo, ze sterownikiem HT-tronic 500. Kocioł umieszczony w piwnicy. I tu mam pytanie: Chcę założyć na patrerze najzwyklejszy sterownik- mam wyciągnięty do tego przewód z piwnicy; który miałby służyć do: kontroli temp pieca, temp. wymiennika oraz umożliwienia włączenia/ wyłączenia pompy obiegu CWU i pompy CO. Jakie Państwo proponujecie?

    • #75495
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Do podglądu pracy kotła oraz ewentualnych zmian parametrów służy dodatkowy pulpit podłączany za pomocą kabla telefonicznego (4 żyły). Pulpit ten nie posiada funkcji termostatu pokojowego więc w tej kwestii sugeruje montaż bezprzewodowego termostatu uniwersalnego (np. Euroster, Auraton, Salus, … itp.).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75494
      mawer102
      Uczestnik

      podepne sie 🙂 posiadam sterownik 520 jaki dodatkowy pulpit servis poleca:)??

    • #75493
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sterownik HT tronic 520 jest dwudzielną wersją sterownika HT tronic 500.
      Można do niego podłączyć takie same podzespoły jak do sterownika HT tronic 500.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75492
      mawer102
      Uczestnik

      a moze jakis przykładowy model??

    • #75491
      sim
      Uczestnik

      Dziękuje Serwis-owi za odpowiedź. Czy móglibyśmy- jak napisał poprzednik uzyskać nazwę kilku konkretnych modeli- prostych w obsłudze, niedrogich ale funkcjonalnych w potrzebnym nam zakresie?

    • #75490
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ciężko jest podać konkretne modele, ponieważ cały czas sytuacja na rynku się zmienia.
      Sugeruję poszukać informacji na forach omawiających ten temat – na pewno znajdziesz tam informacje od użytkowników.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75487
      mawer102
      Uczestnik

      znalazlem taki czy taki bedzi ok?

      http://www.techsterowniki.pl/pl/produkty/st-280/

    • #75488
      mawer102
      Uczestnik

      znalazlem taki czy taki bedzi ok?

      http://www.techsterowniki.pl/pl/produkty/st-280/

    • #75489
      mawer102
      Uczestnik

      znalazlem taki czy taki bedzi ok?

      http://www.techsterowniki.pl/pl/produkty/st-280/

    • #75485

      Witam

      Do podglądu pracy kotła oraz ewentualnych zmian parametrów służy dodatkowy pulpit podłączany za pomocą kabla telefonicznego (4 żyły). Pulpit ten nie posiada funkcji termostatu pokojowego więc w tej kwestii sugeruje montaż bezprzewodowego termostatu uniwersalnego (np. Euroster, Auraton, Salus, … itp.).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

      A macie z komunikacją bezprzewodowa?

    • #75486

      Witam

      Do podglądu pracy kotła oraz ewentualnych zmian parametrów służy dodatkowy pulpit podłączany za pomocą kabla telefonicznego (4 żyły). Pulpit ten nie posiada funkcji termostatu pokojowego więc w tej kwestii sugeruje montaż bezprzewodowego termostatu uniwersalnego (np. Euroster, Auraton, Salus, … itp.).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

      A macie z komunikacją bezprzewodowa?

    • #75483
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wskazany model Techa jest dodatkowym pulpitem przeznaczonym do ich sterowników.
      Obecnie nie mamy nic bezprzewodowego (chyba nikt nie ma – tech ma coś prawie bezprzewodowego bo trzeba podłączyć zasilacz na kablu).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75484
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wskazany model Techa jest dodatkowym pulpitem przeznaczonym do ich sterowników.
      Obecnie nie mamy nic bezprzewodowego (chyba nikt nie ma – tech ma coś prawie bezprzewodowego bo trzeba podłączyć zasilacz na kablu).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75482
      mawer102
      Uczestnik

      czy servis moze wreszcze sie nieco przełamac i zaproponowac cos co bedzie dobrze wspołpracowało z sterownik od pieca?

    • #75481
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Z informacji uzyskanych o zadowolonych klientów mogę polecić termostaty takie jak Salus, Euroster, Auraton itp. Nie znam żadnego konkretnego modelu i dlatego sugeruję aby porozmawiać ze sprzedawcami tego sprzętu, którzy pomogą wybrać właściwy model.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75480
      mawer102
      Uczestnik

      termosat juz mam. Chodzi mi o dodatkowy panel jakiej firmy bedzie dobrze wspołpracował salus nie ma takiego

    • #75479
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ze sterownikiem kotła współpracuje zawsze tylko i wyłącznie i wszędzie pulpit dedykowany producenta, który wyprodukował sterownik. Nie ma sterowników, których producenci pozwalają na sterowanie kotłem pulpitem innego producenta. Wynika to z konstrukcji sterownika.

      Jedynie termostat pokojowy może być innego producenta.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75478
      mawer102
      Uczestnik

      a jaki jest pulpit model pulpita którego mi potzreba ster 520

    • #75477
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Możesz zakupić drugi pulpit, który jest identyczny jak ten na kotle (pulpit w dodatkowej obudowie). Pulpit ten podłączasz do sterownika za pomocą kabla czterożyłowego zakończonego wtyczką RJ11.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75476
      MARCIN80A
      Uczestnik

      Witam w naszych kotłach są takie sterowniki najlepiej zadzwonić
      http://www.foster-pleszew.pl/
      http://www.foster-pleszew.pl/product,17

    • #75475
      mawer102
      Uczestnik

      rozumie tylko nie chodzi mi o taki sam tylko sterownik tylko o mini wyswietlacz jak TECH oferuje gdzie pokazany jest dom i wszystkie naraz parametry temp podłogówki pieca CWU czy dostepne jest cos takiego czy tylko opcja z kablm tel i takim samym sterownikiem jak przy piecu.

    • #75474
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Do sterownika, który posiadasz nie podłączysz innego pulpitu jak ten, który masz przy kotle.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75473
      sim
      Uczestnik

      Witam. Dziękuje SERWIS za wszelkie odpowiedzi i kolegom/ koleżankom za udział w dyskusji, bo taka zawsze coś pożytecznego przynosi.
      Napisałem do firmy, którą zaproponował w swoim poście MARCIN80A. Ta produkuje sterowniki i panele dodatkowe m,.in. takie, jakie są w moim kotle- Q eko duo 24. Mam HT 500. Proponują panel/ panele Menuet/NIX, które współpracują z HT 500, i jakakolwiek zmiana w nim powoduje zmianę w każdym z nim połączonym oraz z „bazą”. Cena 150zł brutto + przesyłka. Muszą znać tylko wersję oprogramowania by odpowiednio skonfigurować sprzęt.

Oglądasz 23 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.