KILKA PYTAN RED DUO 17 NLINE

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem KILKA PYTAN RED DUO 17 NLINE

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75468
      mawer102
      Uczestnik

      witam

      od kilku tygodniu jestem posiadaczem ww. modelu i jako ze ze ma potrzeby ciagłego palenia rozpoczełem testy i pojawiło sie kilka pytan :

      spalanie drewna na 2 ruszcie wyczytałem ze musi byc załonieta przesłona wentyaltora i tak zrobiłem tylko ze cos delikatnie dmucha dopiero po odsłonieciu jest ok?

      czy steronik 520 ma jakies zabezpieczenie tzw zagotowaniem wody przy zakupie montezy zapewniali mnie ze gdyby cos sie stało i kocioł osiagnie max dopuszczlna temp to autoamtycznie przełaczy cie na baniak cwu i przejmnie naddatek ciepłej wody sprawdziłem nie przełaczył sie i osiagnełem 90 pare stopni i nic ponoc miało tez działac na odwrot przy grzaniu cwu ale nie testowałem jeszcze.

      gdy wybieram tryb cwu lato na piecu mam 65 st. ustawiam np. 45 st cwu na term za pompka około tej samej wartosci sie pokazuje a gdy włacze tryb zima na term za pompka cwu pojawia sie ta sama temp co na kotle tz 65 na odwrót gdyby było to bym rozumiał ale tak nie bardzo ktos wie o co chodzi?

      kilka razy ustawiłem cwy np 42 st a nagrzało mi wode do 50 kilku stopni czy sterownik nie powinien wyłaczyc pomki +- 2 stopnie? ustawienia fabryczne nic nie przełaczano.

    • #75470
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Dmuchawę należy odsłonić w zależności od ciągu kominowego – w przypadku dużego ciągu przysłaniamy ją pozostawiając małą szczelinę, ale w skrajnych wypadkach należy ją odsłonić jeszcze więcej.

      Sterownik posiada fabrycznie ustawiona temperaturę maksymalną (prewencyjnego schładzania) na 85oC. Po osiągnięciu tej temperatury wyłączają się wszystkie podłączone do sterownika pompy (z wyjątkiem pomp mieszacza ustawionych w tryb podłogowy) w celu zmniejszenia temperatury na kotle. Powyżej temperatury 94oC kocioł wchodzi w stan awarii podtrzymując włączenie pomp – w tym wypadku awarię należy skasować ręcznie.

      Warunkiem pracy sterownika w taki sposób jest jego prawidłowe załączenie (na ruszcie):
      1) Włączamy w sterowniku tryb pracy na RUSZT.
      2) Rozpalamy kocioł i naciskamy START.

      Myślę, ze palisz na ruszcie włączając wcześniej Rączkę na pulpicie – ten tryb służy tylko do rozpalania, sterownik nie pracuje na nim według założonych algorytmów.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.