RED Q EKO DUO 17 kW

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem RED Q EKO DUO 17 kW

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75421

      Witam

      Od kilku miesięcy jestem posiadaczem i użytkownikiem kotła Q EKO DUO 17 – 25 kW i mam pytanie. Na sterowniku minimalna temperatura kotła to 55 stopni znalazłem, że można zrobić korektę temperatury kotła +5 i zadana temperatura wyjdzie 50 stopni, ale przy obecnej temperaturze zewnętrznej to i tak trochę za dużo bo to kilku dniach ciągłego palenia w domu jest Sahara ( w pomieszczeniach 28 stopni ).

      Dlatego zastanawiam się czy istnieje możliwość zmiany ustawionej temperatury kotła z 55 stopni na 45 stopni żebym nie musiał co 2 – 3 dni wygaszać i rozpalać namowo.

      Z góry dziękuje za pomoc

    • #75425
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Możesz oszukiwać sterownik ale fizyki nie oszukasz – jak Ci kocioł skoroduje to będziesz miał problem.
      Do regulacji temperatury instalacji służą zawory mieszające lub zawory montowane na grzejnikach (mogą być termostatyczne).

      Jeżeli masz grzejniki to zamontuj sobie termostaty i sprawa rozwiązana.
      Docelowo warto byłoby gdybyś zamontować zawór mieszający na instalację, którym będziesz mógł ustawić sobie temperaturę instalacji w zależności od zapotrzebowania.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75424
      PawPac
      Uczestnik

      Witam

      Na przykładowych schematach instalacji jest umieszczony nad symbolem każdej pompy taki prostokąt z skośną kreską i małym kółeczkiem w rogu prostokąta – co on oznacza?

    • #75423
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jest to symbol zaworu zwrotnego.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.