Dodatkowy sterownik eko duo 25- kilka pytań

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Dodatkowy sterownik eko duo 25- kilka pytań

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #75403
   Karm3L
   Uczestnik

   Witam, posiadam kocioł red eko duo 25 kw. Nosze się z zamiarem montażu listwy ( sterownik w kotłowni, siłowniki na zaworach ) + regulatory pokojowe ( bezprzewodowe). Mam kilka pytań do osób które posiadają takie rozwiązanie, mianowicie kiedy nastawie temperaturę w pokoju np 23 C, regulator wyślę info do sterownika a ten wyłączy pompę CO i zakręci zawory na listwie w odpowiednich strefach lecz co sie dzieje z piecem ? Nadal bedzie spalać Ekogroszek ? Czy przejdzie w tryb PODTRZYMANIA aż do momentu kiedy temperatura spadnie w pokoju aby ponownie mógł wejść w tryb PRACA ?
   Następna zagadka dla mnie to czy sa sterowniki obsługujące podłogówki i grzejniki jednocześnie ( jedna listwa w kotłowni ) ?
   Kolejna rzeczą jaka mnie interesuje to czy dodatkowe sterowniki reguluja praca CWU ? Czyli w momencie kiedy spadnie temperatura na bojlerze, sterownik uruchomi dogrzanie wody ? Jesli tak to skąd ma w ogóle wiedzieć czy dany boler traci temperaturę ?
   Proszę rowniez o informacje jakie sterowniki bezprzewodowe polecacie do kotła Red eko duo 25 oraz informacje na co zwrócić uwagę kupując dodatkowa listwę sterująca ? Pozdrawiam !

  • #75405
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Zamykanie zaworów na podłogówce nie jest zbyt ciekawym rozwiązaniem – podłoga się wychłodzi i ponowne nagrzewanie potrwa pół dnia (po zamknięciu zaworu podłoga nadal oddaje ciepło podnosząc temperaturę w pomieszczeniu).
   Kocioł po zadziałaniu termostatu wyłącza pompę i w związku z brakiem odbioru ciepła osiąga temperaturę zadaną i przechodzi do podtrzymania. Kocioł cały czas jest nagrzany i czeka w gotowości na odbiór ciepła (CWU, instalacja grzewcza).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.