Nastawy – prośba o opinię

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Nastawy – prośba o opinię

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75152
      PawPac
      Uczestnik

      Witam,

      posiadam piec Q EKO DUO 17 i regulator HT 500 H. Spalanie na poziomie 1 worek (25 kg) na około 1,5 doby. Generalnie wydaje mi się że i tak za dużo. Dom o pow. ok 160 m2, podłogówka, kaloryfery, CWU.

      Wypracowałem sobie schemat ustawień jak poniżej.
      Chciałbym zapytać serwis o opinię tych ustawień oraz bardziej doświadczonych użytkowników co o tym sądzą. Czy może coś zmienić, coś dodać lub zmniejszyć.

      Reszta ustawień to nastawy sugerowane przez producenta. Przysłona na dmuchawie ok 1,5 – 2 cm.

      Węgiel raz jest mocniej spopielony a raz mniej (więcej szlaki) ale wydaje mi się że to zależny od węgla.

      Attachments:
    • #75160
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Z tej tabeli wynika że zmieniasz czas pauzy bez zmian nadmuchu. Takie postępowanie spowoduje że niedługo będziesz szczęśliwym nabywcom nowych części do palnika.

      Do 17 kW czas pauzy na 50 i obroty dmuchWy na 1-2 ( przysłona otwarta na 1,5 cm).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75159
      PawPac
      Uczestnik

      Witam

      Dziękuję za odpowiedź.
      Ustawienia nadmuchu mam cały czas takie same – czyli 1, a przysłona otwarta na ok 2 cm.
      Przysłonę zmniejszę na 1,5.

      A co z dmuchawą. Czyli jak zwiększam pauzę to zwiększam obroty dmuchawy?

    • #75158
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zwiększenie pauzy powoduje zmniejszenie ilości podawanego węgla więc należy zmniejszyć nadmuch.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75157
      PawPac
      Uczestnik

      Witam

      jeszcze jedno pytanie

      100% mocy kotła (żeby to osiągnąć) trzeba ustawić nastawy sugerowane czyli:

      czas pauzy podajnika – 50 s ?

    • #75156
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pauza 50 to dla węgla 25MJ około 14 kW. Moc 17 kW na kotle to pauza około 40 s ale nie ma sensu takiej ustawiać, ponieważ przez większość sezonu grzewczego nie masz mrozów poniżej -10.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75155
      PawPac
      Uczestnik

      Witam

      Dziękuję SERWIS-ie1 za odpowiedź. Teraz widzę jakie błędy popełniałem w nastawach.
      Już wiem jakie zmiany nanieść na moim schemacie ustawień.

      Po naniesieniu zmian węgiel wypala się praktycznie na proszek i piec jakby krócej pracował osiągając zadaną temperaturę.

      Tylko wydaje mi się że kopczyk ciągle jest za mały. Osiąga wysokość około 1,5 – max 2 cm. Czy to wystarczy? Czy powinien być większy?

      Pozdrawiam

    • #75154
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zmniejsz szczelinę na dmuchawie o 5 mm.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.