Q Pellet duo 35 kw jak ustawić żeby mniej spalal

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q Pellet duo 35 kw jak ustawić żeby mniej spalal

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75077
      marl77
      Uczestnik

      Witam wszystkich. jestem posiadaczem od miesiaca pieca q pellet duo 35kw z panikiem Pellas x44, regulator R-Control 890. Powierzchnia do ogrzewania to 360 metrów. powiedzcie jakie wy macie spalanie? ja aktualnie 3 worki na dobę. Dla mnie troszkę za duzo. Co wy na to? Aktualnie po tygodniu zabawy z optymalnym ustawieniem pieca ( bo teraz juz mam to w paluszku), stwierdziłem ze ma mam za wysoki ciąg komina . Wyczystka otwarta i czekam na regulator ciągu Pellet dopiero tera spala się można powiedzieć do końca bo nie ma już niedopałków. Nadmuch mam ustawiony na minimum i teraz jest ok. Napiszcie jakie macie ustawienia mocy pieca.

    • #75098
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Spalanie jest uzależnione od odbiorów ciepła przez budynek. Sprawdź czy moc na 100% nie przekracza 35 kW – jeżeli tak to ją zmniejsz a zyskasz na sprawności.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75097
      marl77
      Uczestnik

      Na 100 procent mam 27 kw nadmuch minimalny 31 procent. i w końcu siwy kolor popiołu. co oznaczy dobre spalanie pelletu

    • #75096
      marl77
      Uczestnik

      temperatura zadana 70 stopni
      100% nadmuch- 32%
      praca-9s
      h2-10stopni
      50%nadmuch – 31%
      praca 4s
      h1 4stopni
      30% nadmuch 30%
      praca 1,5 s
      Zaznaczam ze wyczystka otworzona bo myślę ze mam za duzy ciąg komina bo niedopalal się pellet.

    • #75095
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jaką masz wydajność podajnika?

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75094
      marl77
      Uczestnik

      12 kg na godzine

    • #75093
      marl77
      Uczestnik

      12 kg na godzine

    • #75092
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Przy 12 kg/h ustaw podawanie:
      100% – 12s
      50% – 7s
      30% – 3s

      Nadmuch:
      100% – 42%
      50% -37%
      30% – 30%

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75091
      marl77
      Uczestnik

      Do Serwisu
      Mam teraz wydajnosc podajnika 9,7 kg jakien ustawienia mam teraz wpisac?

    • #75090
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Do Serwisu
      Mam teraz wydajnosc podajnika 9,7 kg jakien ustawienia mam teraz wpisac?

      Weź sobie plik Patrol’a i sobie policz
      Kaloryczność wpisz 4,8 bez względu ile masz na worku chyba że masz jakiś pellet po 980 zł za tonę, a resztę tak dobierz żebyś miał moce dla poszczególnych progów jak Ci wyliczył Serwis 1 dla poprzedniej wydajności

      https://heiztechnik.pl/index.php/forum/4-pomoc-techniczna/3348-parametry-pracy-obliczanie-mocy-palnika-pellas-x

    • #75089
      marl77
      Uczestnik

      Jakos nie umiem tego obliczyc. cos mi nie wychodzi. Mozesz mi to obliczyc ? Mam kociol 35kw a powierzchnia do ogrzania ok 350m2

    • #75088
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Jakos nie umiem tego obliczyc. cos mi nie wychodzi. Mozesz mi to obliczyc ? Mam kociol 35kw a powierzchnia do ogrzania ok 350m2

      Masz w załączeniu to co serwis i to co po nowemu
      Nadmuchy dostosuj bo pewnie będą inne ogień na być spokojny, żółty nie dymić

      Attachments:
    • #75087
      marl77
      Uczestnik

      Dziekuje Bardzo

    • #75086
      Krzysiek2018
      Uczestnik

      Witam Marcin mam również kocioł 35 kw Heiztechnik na pellet i spala 3,5 worka na dobę, czy udało Ci się w jakiś sposób zmniejszyć spalanie?

    • #75085
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jaki masz sterownik i ustawione parametry?

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75084
      Krzysiek2018
      Uczestnik

      Witam mój sterownik to ecomax850p2
      Kocioł 35 kw palnik 36 kw

    • #75083
      Krzysiek2018
      Uczestnik

      Regulator ecomax850p2

      Attachments:
    • #75082
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Coś tu jest nie tak.

      Nie mamy palnika 36 kW. Do kotła 35 jest montowany 45 kW.
      Niektóre parametry z kartki wogóle nie istnieją. Część parametrów jest znacznie nieprawidłowa.

      Wyślij zdjęcie okna z informacje z wersją programu i konfiguracją (np. pellet duo 35). Zrób tez zdjęcie tabliczki znamionowej palnika i samego palnika.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75081
      marl77
      Uczestnik

      Witaj. Mam mieszacz podłączony pod pod czujnik pogody. wybrałem krzywa grzewcza i przesuniecie krzywej na 3 stopnie. pali mi teraz przy minusowej pogodzie 90 kg na dwie doby, w domu mam od 22 do 22.8 stopni w zależności od pogody zewnętrznej. Ale bardzo duzo zależy od pelletu i jaki jest kaloryczny. Najlepiej taki który po przeważeniu pelletu wydajność było od 10 do 12 kg na godzinę.

    • #75080
      Krzysiek2018
      Uczestnik

      Witaj . Mi też teraz spala 90 kg na 2 doby a krzywą grzewczą mam ustawione na 5 sropni

    • #75079
      marl77
      Uczestnik

      to zalezy ja ka krzywa grzewcza masz ustawione

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.