Pelletowy kocioł- który?

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Pelletowy kocioł- który?

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75070
      PAWEŁ FLIG
      Uczestnik

      Po wielu tygodniach zastanawiania się nad wyborem kotła pelletowego, padło na HT 🙂 Interesuje mnie kocioł o mocy 15-17kW. Zastanawiam się który z 4 pieców wybrać:
      pellet duo,
      daspell,
      daspell luxgl,
      daspell gl.

      Wybrać kocioł typowo pelletowy, czy jednak lepiej zostawić sobie ewentualną możliwość zastosowania drewna do opału??
      Czym różni się ruszt wodny od rusztu żeliwnego, jakie są plusy i minusy obu opcji?
      I czym się różni daspell gl od luxgl?
      poproszę o odpowiedzi tak na chłopski rozum;)

    • #75076
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Cześć
      Jak masz kasę to bierzHT Daspell LuxGL ma samo czyszczenie palnika i wymiennika co jak kupisz dziadowski pellet jaki mam w tym roku to będziesz miał spokój bo palnik się sam oczyści mechanicznie zgarnie szlake….

      Kotłami z wodnym rusztem w ogóle sobie nie zawracaj głowy bo mają więcej minusów niż plusów…. Jak musisz brać ruszt to bierz awaryjny żeliwny ale te kotły nie nadają się do palenia na takim ruszcie nikt z użytkowników tego nie robi chyba że dla zabawy….

      Kotłem na wszystko i na nic też nie zawracaj sobie głowy albo pellet albo eko

    • #75075
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kotły Lux GL i GL mają podobną sprawność. Główną różnicą jest umiejscowienie palnika ( w lux GLz boku , a w GL z przodu). Lux gl ma w standardzie dotykowy wyświetlacz i palnik z czyszczeniem, do GL też możesz dokupić takie opcje.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75074
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Po wielu tygodniach zastanawiania się nad wyborem kotła pelletowego, padło na HT 🙂 Interesuje mnie kocioł o mocy 15-17kW. Zastanawiam się który z 4 pieców wybrać:
      pellet duo,
      daspell,
      daspell luxgl,
      daspell gl.

      Wybrać kocioł typowo pelletowy, czy jednak lepiej zostawić sobie ewentualną możliwość zastosowania drewna do opału??
      Czym różni się ruszt wodny od rusztu żeliwnego, jakie są plusy i minusy obu opcji?
      I czym się różni daspell gl od luxgl?
      poproszę o odpowiedzi tak na chłopski rozum;)

      Witam,
      Nie bierz z rusztem wodnym.
      A tak z innej beczki. Co powoduje, że myślisz o piecu na pellet?
      Ostrzegam – to jest ogólnie wymagający sprzęt, co najmniej na początku i osoby nie uświadomione, jak Ja, mogą doznać szoku.

      Jak spodziewasz się pieca, który odpalisz i masz tylko uzupełniać paliwo to zastanów się nad gazem.
      To samo ma się z kosztami użytkowania, choć tu powinien się wypowiedzieć ktoś kto korzysta z takiego pieca dłużej niż Ja.

    • #75073
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Tak jak masz gaz to bierz gazowy….
      😛

      Jak na pellet bierz tańszy z samoczyszczącym mechanicznie palnikiem i ważne: palnik w drzwiach łatwiej coś zrobić przy palniku jak otworzysz drzwi, nie musisz klęczeć przed kotłem….
      😛

      Serwis1
      Napisz jeszcze chłopu o samoczyszczeniu wymiennika bo konkurencja ma to rozwiązane i ludzie sobie chwalą ale ważna jest Wasza opinia może to awaryjne rozwiązanie i lepiej nie wywalać na to kasy a wziąć szczotę raz na 3-4 tygodnie to nie problem….A taki z samoczyszczeniem wymiennika też trzeba pewnie raz na jakiś czas wyczyścić

      Najważniejszy palnik mechanicznie czyszczony wiem coś o tym w tym roku… Ale idzie żyć i bez tylko po co

    • #75072
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Spalając pellet jak większość widzi nie wytwarzamy dużych ilości popiołu i osadów na kotle. Rozwiązania czyszczące wymiennika są słuszne jednakże zazwyczaj oczyszczają one same płomienice i ściany pionowe i tak trzeba czyścić ręcznie.

      Awaryjność – tak jak ze wszystkim, może popracować rok i się zepsuć a może też pracować przez dziesięciolecia.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.