Czujnik obrotu podajnika

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Czujnik obrotu podajnika

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75039

      Czołem
      Użytkuję od około miesiąca kocioł HT Eko 25kW który opcjonalnie wyposażyłem w czujnik obrotu podajnika. Dziś podczas mojej nieobecności w domu drugi już raz czujnik wywołał błąd, który wygasił kocioł i wychłodził mocno dom. Podajnik nie zaciął się, bez żadnych niepokojących sygnałów ponownie odpaliłem kocioł. Proszę o zweryfikowanie u automatyków czy nie macie żadnego babola w algorytmie działania sterownika 700 z czujnikiem obrotu podajnika. Tymczasowo odłączyłem go w sterowniku.

      Druga kwestia którą chciałem poruszyć to automatyczne wyłączanie się kotła (kontrolka STOP) w momencie kiedy kocioł przez kilka godzin (chyba cztery?) nie osiąga temperatury zadanej. Po dzisiejszym niespodziewanym wygaszeniu się kotła i wychłodzeniu się budynku, ponad cztery godziny kocioł dochodził do zadanej temperatury 70C. Budynek odbierał w tym czasie bardzo dużo energii. Czy nie można wydłużyć tego czasu lub zupełnie zrezygnować z tej opcji? W jakim celu ustawiony jest ten czas, czemu to ma służyć?

    • #75046
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawdzimy soft odnośnie czujnika kontroli obrotu.

      Sterownik zmniejsza moc palnika przed osiągnięciem temperatury zadanej (fabrycznie 5 stopni C).
      Jest to bardzo potrzebna funkcja, ponieważ ogranicza postoje kotła i wychładza palnik przed przejściem w postój. Wychłodzenie palnika wydłuża jego żywotność.

      Możesz zmniejszyć histerezę przejścia na moc minimalną z 5 na 3 stopnie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75045

      Witam
      Nie chcę zakładać nowego wątku bo sprawa dotyczy sterownika „700”. Przyłapałem go dziś jak wyłączył mi kocioł – lampka „STOP”. Kocioł chodził nieprzerwanie kilka tygodni i nie było żadnego powodu aby zatrzymywać pracę kotła. Żar z palnika nie zdążył zejść do kolana, kocioł uzyskał temperaturę 83st. bo pompy nie pracowały. Podałem ręcznie porcję węgla i uruchomiłem kocioł ponownie.

      Proszę o informację od automatyków jakie sytuacje powodują zatrzymanie pracy sterownika. Jedna o której już wiem to brak możliwości dojścia przez 4h do temperatury zadanej od rozpalenia.

    • #75044

      Kolejny problem. Tym razem awaria z opisem jak na zdjęciu poniżej. Temperatura kotła skakała 45,55,65,55,45 itp. Wyłączyłem zasilanie i ponownie załączyłem. Kocioł wystartował i prawidłowo pokazywał temperaturę. Co mam z tym fantem zrobić?

    • #75043
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Alarmy w ostatnim poście dotyczą przekroczenia maksymalnej temperatury kotła. Może być to spowodowane pracą z termostatem pokojowym.

      Kocioł może się wyłączyć po spadku temperatury poniżej 35 stopni C.

      Czy masz termostat pokojowy?
      Sprawdź czy czujnik temperatury kotła nie jest spięty z innymi kablami.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75042

      Nie mam termostatu pokojowego. Był to ewidentny błąd automatyki bo temperatura skakała tj. na wyświetlaczu zmieniała się co powiedzmy 1 sekundę w wariacki sposób: 65C, 45C, 55C itd. Po wyłączeniu i ponownym załączeniu zasilania kocioł pracuje już dobę bez problemu.

      To że kocioł wyłącza się poniżej 35C jest normalne ale dlaczego wyłącza się jak jest teoretycznie wszystko w porządku: temperatura OK, palnik OK, węgiel jest?

    • #75041
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kotły na ekogroszek nie posiadają czujnika kontroli płomienia więc w celu weryfikacji spalania wykorzystuje się pomiar temperatury i wzrost temperatury w czasie. W przypadku, gdy temperatura nie wzrasta w długim okresie czasu to dla sterownika jest sygnał, ze coś pracuje nieprawidłowo lub w kotle wygasło.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.