Ciągle rozpalanie – kocioł peletowy

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Ciągle rozpalanie – kocioł peletowy

  • Ten temat ma 7 odpowiedzi, 6 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 2 lata temu przez Robert K.
Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75030

      Witam,

      od około 2 tygodni codziennie mam problem z Rozpalaniem. W trakcie pracy, po rozpaleniu, nawet przy temperaturze 56 stopni piec się ponownie rozpala. Potem powtarza się to w trakcie nagrzewania aż do zadanej temperatury (70 stopni). Nawet przy 69 stopniach potrafi wejść w fazę rozpalania. Zwykle raz na dzień uruchamia się alarm, że nie udało mu się rozpalić. Nie zaobserwowałem, ale domyślam się, że ten alarm bardziej bierze się z niemożliwości podtrzymania ognia niż z nowego rozpalania od temperatury minimalnej.

      Grzałkę zmieniałem na nową, fabryczną jakieś 2 miesiące temu. Co tydzień czyszczę dokładnie piec. Wczoraj go ponownie rozkręciłem, aby oczyścić grzałkę i okolice z pyłu. Wszystko wyczyszczone bardziej niż kiedykolwiek, poodkurzane i mimo wszystko te problemy z rozpalaniem.

      Ten sam pelet, sezonowany od miesiąca w garażu, w suchej atmosferze. Nic więcej nie zmieniałem.

      O co chodzi? Czym korygować i jak?

      Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    • #75038

      Taki piec.

    • #75037
      laptop
      Uczestnik

      Jak procentowo wygląda płomień w trakcie pracy? Zaobserwuj przy jakiej wartości następuje ponowne rozpalenie?

    • #75036
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      Pewnie nie pomogę ale miałem coś podobnego tylko na małą skalę (jeden przypadek na kilka dni/tygodni).
      Powodem było zbyt krótkie podawanie co skutkowało wypalenie paliwa zanim dostał następna dawkę.
      Będzie to najbardziej zauważalne zaraz po rozpalenie i na mocy 30%.

      Proponuje stanąć przy pecu jak się rozpala lub po wejściu na 30% i przysluchanie się czy nie ma pustych cyklientów (bez odgłosy spadające pelletu)
      Pisałeś, że robiłeś czyszczenie. Jeżeli demontowales podajnik to możliwe, że po ponownym montażu jest inaczej ustawiony a to może skutkować zmiana w ilości podawane go paliwa.

      Pozdrawiam

    • #75035
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W pierwszej kolejności należy ocenić dlaczego ponownie się rozpala. Może mieć zbyt mało paliwa na palniku podczas pracy lub podczas rozpalania. Nadmuch może być zbyt duży i wypala paliwo szybciej niż podaje.
      Po ustaleniu kiedy to się dzieje możemy poprawić ustawienia w danym trybie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75034

      Witam,

      Czy udało się rozwiązać temat? Ja mam podobnie u siebie. Kocioł hit pellet 25kW. Sterownik HT tronic 900. Zainstalowany panel pokojowy rooms2. Woda nagrzana. W pomieszczeniu np. 23 stopnie. Zadane na panelu na termostacie 21. A się rozpala… Pompki się nie włączają bo wiadomo nie ma potrzeby…

    • #75033
      SERWIS1
      Opiekun forum

      W okresie zimowym kocioł pilnuje swojej zadanej temperatury pomimo wyłączenia pomp ogrzewania. Nie ma możliwości obniżenia temperatury kotła na czas gdy termostaty wyłączają pompy, ponieważ temperatura kotła spadałaby każdorazowo do temperatury otoczenia. Każde rozpalanie kotła z temperaturą wody poniżej 45 stopni C to kondensat na ściankach i korozja niskotemperaturowa.

      W okresach przejściowych (wiosna/jesień) warto ustawić tryb CWU na Automatyczny. Temperatura załączenia Lato na np. 15 stopni C, a wyłączenia lato np. na 8 stopni C. Kocioł w cieplejsze dni przełączy się na tryb lato i się wyłączy.

    • #75032
      Robert K
      Uczestnik

      Witam proszę o pomoc ponieważ mam pięć 17 kw od 4 lat od roku gdzieś blokuje się przez pellet podajnik numer 2 .

      Blokuje się ponieważ gdzieś ustawi się kawałek peletu u podajnik nie ma siły go skruszyć i pchnąć dalej . Dzieje się to już prawie codziennie i już mam serdecznie dość.

      Gdzie leży problem ? Silnik ? Ślimak? Oprogramowanie?

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.