Eko duo 25 kw wywala korki w domu pomocy !

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Eko duo 25 kw wywala korki w domu pomocy !

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #75004
      Karm3L
      Uczestnik

      Witam.
      Mam problem z piecem eko duo 25 kw, mianowicie wczoraj wieczorem wywaliło mi korki w domu, oczywiście sprawdziłem co było przyczyną no i wykrakałem ze jak tylko gwarancja się skończy to popsuje sie piec 🙁
      i tak tez sie stało.
      Ale od początku – włączyłem zasilanie , sterownik na piecu się włączył daj start, dmuchawa zaczyna sie kręcić , po kilku sekundach kiedy ma tylko ruszyć ślimak bummmm, znowu korki 🙁
      Ponownie, zabezpieczenie, tym razem nie wciskam na sterowniku start tylko sprawdzam czy moze coś nie blokuje ślimaka. Śrubka zabezpieczająca cała, wykręcam ją, kluczem 19 obracam ślimakiem, idzie bez problemu.
      Stawiam na kondensator rozuruchowy, oczywiście wymieniam go na nowy i dalej to samo 🙁 wciskam start, dmuchawa idzie i tylko w momencie jak ma ruszyć silnik ślimakiem bum – lecą korki. Prosze o pomoc co moze być tego przyczyna ? Silnik do wymiany ? Prosze o porady…….

    • #75017
      Karm3L
      Uczestnik

      Ok wiec zadzwoniłem do serwisu, kazali mi odłączyć silnik od pieca i puścić proces, aby wykluczyć czy to on robi zwarę. Tak tez uczyniłem, dałem start, dmuchawa rusza i po kilku sekundach , dioda sygnalizująca prace ślimaka zapala sie na panelu i o dziwo korki nie strzelają. Dobra wiec mam uszkodzony silnik, ale coś mnie tchnęło, odkręciłem go całkowicie od motoreduktora, podłączyłem do gniazda i co ? Silnik działa 😐 ma ktos jakies pomysły co moze byc przyczyną ze lecą korki jak wszystko poskładam do kupy ? bo juz mi głowa pęka od tego…..

    • #75016
      Patrol
      Uczestnik

      sprawdź sam przewód – może gdzieś jest zgnieciony/przetarty i miał zwarte żyły, a przy okazji podłączania bezpośrednio do gniazda 'szczęśliwie’ się ułożył

    • #75015
      Rafał Gniadek
      Uczestnik

      Wywala ci korki tzn. wyłącznik nadmiarowo prądowy czy różnicowoprądowy. ??? Bo to jest ważne.

    • #75014
      Karm3L
      Uczestnik

      Problem rozwiązany. Co było przyczyną ? Nie wiem. Rozkręciłem wszystko , poskładałem spowrotem i działa… ślimak cały , nic w nim nie było , elektryka tez w porządku bo elektryka wezwałem. Nie mam pojęcia co było. Myśle ze silnik nie miał siły zrobic obrotu ślimakiem, bo jak opróżniłem cały zasobnik i ślimak, to zdecydowanie lżej chodził niż jak był zapakowany ekogroszkiem. Tylko pytanie dlaczego nie miał mocy obrócić ślimakiem skoro ja mogłem to zrobic po mimo całego zasobnika…?

    • #75012
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pomimo tego że działa sprawdź kabel czy nie jest przytopiony lub przecięty.
      Silnik może wyrzucić eskę gdy nie może wystartować jednakże musiałbyś mieć bardzo małe zabezpieczenia.
      Rafał2110 zapytał co wyrzucało – róznicówkę czy eskę. Jest to o tyle ważne że ukazałoby gdzie leży problem.
      Warto abyś sprawdził to przed zimą aby później nie było niespodzianek.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75013
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pomimo tego że działa sprawdź kabel czy nie jest przytopiony lub przecięty.
      Silnik może wyrzucić eskę gdy nie może wystartować jednakże musiałbyś mieć bardzo małe zabezpieczenia.
      Rafał2110 zapytał co wyrzucało – róznicówkę czy eskę. Jest to o tyle ważne że ukazałoby gdzie leży problem.
      Warto abyś sprawdził to przed zimą aby później nie było niespodzianek.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75010
      Karm3L
      Uczestnik

      Wywalało mi różnicowkę

    • #75011
      Karm3L
      Uczestnik

      Wywalało mi różnicowkę

    • #75008
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      To sprawdź czy kabel nie jest uszkodzony. Może w puszce silnika są jakieś luźne elementy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75009
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      To sprawdź czy kabel nie jest uszkodzony. Może w puszce silnika są jakieś luźne elementy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #75006
      Rafał Gniadek
      Uczestnik

      Witam,
      Jeżeli to różnicówka to może być problem z wilgocią.

    • #75007
      Rafał Gniadek
      Uczestnik

      Witam,
      Jeżeli to różnicówka to może być problem z wilgocią.

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.