WAGA PELETU

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #74925
      wiesin
      Uczestnik

      Witam !! mam pytanko !! do czego i dlaczego podawana jest waga peletu , zapisywan ona jest meni pieca?
      robię tak jak w instrukcji !! Ale skoro moc nadmuchu i czas podawania ustawiam na „OKO” to do czego ta waga jest potrzebne ? Pozdrawiam Wiesiek.
      ps: czytałem forum i nie znalazłem odpowiedzi!!

    • #74929
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      Witam,

      Sprawdzenie wydajności podajnika wyrażone w kg/h pozwala uzyskać informację na temat aktualnej mocy kotła. Zgadzam się, że to nie wpływa na samą moc, natomiast po prawidłowym sprawdzeniu wydajności użytkownik precyzyjnie może ustawić poszczególne moce kotła. Co innego po prostu będzie się wyświetlać dla poszczególnych czasów podawania przy wydajności np. 15kg/h a co innego dla 12,5kg/h. Jeśli wyjsciowo kocioł będzie miał fałszywą daną to będzie falszowal inne dane, a więc trudniej będzie go ustawić. Łatwiej spalić paliwo efektywnie, a tym samym uzyskać optymalne warunki pracy kotła przy prawidłowo wprowadzonych danych.

      Wtedy nie musisz ustawiać na oko, tylko w miarę dokładnie można ustawić.
      U mnie np. wydajność 12,4 kg/h, dla jakiegoś tam czasu podawania moc 100% to 13,7 kW.

    • #74928
      Patrol
      Uczestnik

      w stopce jest link do kalkulatora – ściągnij sobie ten plik i się pobaw wpisując różne wydajności podajnika zobaczysz jak to wpływa na obliczany strumień i ostatecznie moc kotła

    • #74927
      wiesin
      Uczestnik

      OK teraz mam trochę szerszy pogląd !!! dziękuję za odpowiedź.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.