Kocioł Daspell 20kw, problem z CWU

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Kocioł Daspell 20kw, problem z CWU

Oglądasz 16 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #74883
      Robert Robert
      Uczestnik

      Witam. Mam. Problem z grzaniem wody przez mój piec. Ustawiony ma tryb termostat na TAK, i problem jest taki, że nie podgrzewa mi wody. Temp min. CWU ustawiłem na 35 stopni i histerezę na 4 stopnie. Wiec 30-31 stopni piec powinien się budzić i wodę grzać, a tego nie robi. Pompa od CWU załącza się gdy piec osiągnie temp 50 stopni razem z pompą do ogrzewania. Czyli dopiero gdy piec zaczyna pracować aby ogrzewać dom i temp 50 stopni osiągnie to włączają się obydwie pompy. Lecz mi chodzi o to zeby odpalił się gdy temp wody spadnie do 30 i poniżej… Aktualnie woda ma 24 stopnie a piec nie rusza… Dopiero kiedy sterownikiem w pokoju zapodam ze niską temp mam w pokoju i chcę zeby bylo cieplej to piec zaczyna sie rozpadać. Kiedy bym ustawił temperaturę w pokoju 21 stopni na sterowniku to piec praktycznie wcale sie przez cały dzień nie rozpali bo te 21 stopni zawsze jest, a woda zimna:/ bo jej nie podgrzewa,co do tej pory robił… Pomoże ktoś???

    • #74900
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      Wydaje mi się, że powinieneś wyłączyć termostat kotła. Kocioł nie rusza, skoro w domu jest ciepło. Ustawiles mu za zadanie grzać dom, skoro w domu ciepło, kocioł nie chce pracować.

      Ewentualnie, musisz podać więcej danych jak jest ustawiona reszta: tryb lato czy zima? Priorytet cwu czy nie?

      Może wszedł w tryb zima i trzeba coś doregulowac z cwu.

    • #74899
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W pierwszej kolejności ustaw Tryb Termostat na NIE. To nie jest funkcja do normalnej pracy kotła – załączenie termostatu pokojowego występuje pod nazwą Wybór termostatu > uniwersalny lub EcoSter. Następnie musisz ustawić funkcję Wyłączenie pompy od termostatu na TAK – w przypadku, gdy chcesz wyłączać pompę przy zadziałaniu termostatu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74898
      Robert Robert
      Uczestnik

      Tzn jesli miałem wyłączony tryb termostat to gdy piec grzal wodę to i grzejniki tez były ciepłe,:/ sterownik w pokoju nie dawal sygnału, zeby dogrzac pomieszczenia a mimo to grzejniki były ciepłe, nie gorące a ciepłe;/

    • #74897
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      Serwis Ci podpowiedział dobrze: wyłącz tryb termostat. Zaznacz na tak wyłączenie pompy od termostatu. Wtedy pompa co nie będzie dawać na grzejniki.

    • #74895
      Robert Robert
      Uczestnik

      Właśnie o to chodzi, że poprzednio miałem wyłączony tryb termostat i wyłączenie pompy od termostatu tez na TAK. I mimo to kiedy grzał wodę, to grzejniki były ciepławe. Może być przyczyną to, że mam na razie wyłączone ogrzewanie podłogowe? Choć nie powinno to mieć nic wspólnego?

    • #74896
      Robert Robert
      Uczestnik

      Właśnie o to chodzi, że poprzednio miałem wyłączony tryb termostat i wyłączenie pompy od termostatu tez na TAK. I mimo to kiedy grzał wodę, to grzejniki były ciepławe. Może być przyczyną to, że mam na razie wyłączone ogrzewanie podłogowe? Choć nie powinno to mieć nic wspólnego?

    • #74894
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jeżeli pompa od ogrzewania nie pracuje to ogrzewanie nie powinno się nagrzewać – chyba że pompa CWU przeciąga wodę przez układ ogrzewania (to byłoby dziwne).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74893
      Robert Robert
      Uczestnik

      Witam ponownie. Otoz jest tak… Piec gdy podgrzeje wode, i gdy sie wygasi to pompa od cwu wciaz chodzi… A gdy chodzi to i woda sie wystudzi szybciej tak? Wtedy sa tez cieplawe grzejniki… A czy piec kiedy podgrzewa wode to powinna rosnac tez temperatura co? Bo mam ustawiona temperature zadana 70 i to ona rosnie… Dopiero od 50 stopni zalacza sie pompa cwu i dopiero temperatura rosnie…

    • #74892
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czy w informacjach podczas pracy pompy CWU jest informacja, że ona pracuje (ON/OFF)?
      Pompa CWU przy poprawnie wykonanej instalacji nie ma wpływu na instalację CO.
      Ładowanie zasobnika CWU rozpoczyna się w momencie, gdy na kotle zostanie osiągnięta temperatura załączenia pomp. Kocioł musi osiągnąć odpowiednia temperaturę w celu zapewnienia poprawnego spalania.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74891
      Robert Robert
      Uczestnik

      Tak tak… Kiedy pompa od CWU pracuje to w informacjach jest ON.

    • #74890
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pompa CWU pracuje do czasu osiągnięcia temperatury zadanej na CWU. Pompa pracuje zawsze, gdy temperatura kotła jest wyższa niż temperatura CWU. Nie ma znaczenia czy kocioł pracuje czy nie – ważna jest temperatura na kotle.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74889
      Robert Robert
      Uczestnik

      Tak myslalem. Lecz temp. Zadana CWU mam ustawiona na 48 stopni, max CWU 50 stopni, min temp CWU 33 stopnie i histereza 4 stopnie. Teraz bylem obserwowac i grzala sie niby tylko woda bo wyswietlal sie tylko symbol pompy CWU,i ona tez chodzila. Lecz piec powinien grzac wode do temp zadanej tak? Czyli 48 stopni, a na temp 42 stopnie zaczal sie wygaszac. Osiagnal temp zadana kotla czyli 70 stopni i wygasil sie… Pompa CWU nadal chodzi… Czy ona uzyska jeszcze z kotla wyzsza temp CWU ? Pompa od CWU chodzi u mnie na biegu ( ll ). Podsylam zdj.

    • #74888
      Robert Robert
      Uczestnik

      Czy pompa pracuje na wlasciwym biegu?

    • #74887
      Robert Robert
      Uczestnik

      Dodam jeszcze,ze choc pompa od CO nie pracuje, a grzejniki sa cieple… I przez to w domu jest po 25 26 stopni, bo ciagle zamykanie grzejnikow to troche nie bardzo o to chodzi.

    • #74886
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kocioł pracuje do osiągnięcia temperatury zadanej kotła, a nie zbiornika CWU. Czyli CWU pracuje u Ciebie prawidłowo.
      Jeżeli grzejniki są ciepłe w przypadku gdy pompa nie pracuje to musisz skontaktować się z instalatorem i spytać dlaczego tak się dzieje.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74885
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      W mojej ocenie jak masz układ otwarty ze zbiorniczkiem wyrównawczym to jest możliwe że kiedy grzejesz CWU jednocześnie trochę ciepła samoistnie idzie na kalafiory wszak wraz z temperatur rośnie ciśnienie i przy kaloryferach gdzie są większe przekroje i mniejsze opory niż przy podłogówce ciepła woda może pójść samoistnie na CO
      Nie znam Twojego układu ale jeśli np na podłogę masz zawór 3 d czy 4 d, a CO kaloryferów jest tylko sterowane włączeniem pompy od CO na jednej rurze z CWU to może tak być
      Tez bym tak zrobił jak bym miał kalafiory termostaty na nich są wystarczające do ustawienia temp w każdym pokoju
      😉
      Ustaw dobrze termostaty na kaloryferach masz tam podziałkę – w stosunku do temp zamknięcia zaworu i nie idź w koszty
      Pozd
      J.

Oglądasz 16 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.