Jak ustawić harmonogram dla CWU – Kocioł HT-DassPell-GL – aplikacjia ECONET

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Jak ustawić harmonogram dla CWU – Kocioł HT-DassPell-GL – aplikacjia ECONET

Oglądasz 27 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #74727
      Jarek
      Uczestnik

      Witam

      Mam pytanie odnosnie ustawienia harmongramu dla CWU (wody w krane). Z góry dziekuje za pomoc w wyjaśnieniu tych opcji.
      Poniżej dodałem zdjęcie z aplaikacjii econet.

      1. Czy jeżeli dana godzina jest nie podsiwetlona tzn ze piec nie bedzie dogrzewal w tym czasie?
      2. Co oznacza wyłączony/włączony u góry z prawej strony od CWU. Czy zeby ten harmongram dzialał musi byc opcja wlaczony i np wtedy trzeba ustawić o ile obnizyc grzanie wody w moim przypadku 10-15 stopni.

      Zaznacze ze interesuje mnie tylko obnizanie temeprature grzania wody (CWU) np 10-15 stopni w gdozinach od 23 do 5 rano. Prosiłbym o jakieś wskazówki jak to powinienem ustawić i czy powinno to zadziałać?

      Attachments:
    • #74755
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam
      1. Nie. To oznacza, że stosowane jest w tym czasie obniżenie o wartość zadaną w polu „Obniżenie”
      2. Tak, musi być opcja ustawiona na „Włączony” aby harmonogram był stosowany.

      Jeżeli dobrze widzę to obniżenie, które jest na twoich zrzutach obowiązywać między 00:00 a 4:30. Tylko musisz je jeszcze włączyć.
      Jak chcesz mieć obniżenie między 23:00 a 5:00 to usuń jeden słupek z lewej i dwa z prawej.
      Każdy ze słupków to 30 minut.

    • #74754
      Jarek
      Uczestnik

      Dziękuje za wyjaśnienie i pozdrawiam.
      Ustaiwłem własnie sobie od 23:30 do 5:30. Zobacze w kolejnych dnoaiach czy bedzie działać poprawnie.

    • #74753
      Patrol
      Uczestnik

      tak z innej beczki – wszyscy macie zakładkę harmonogram? u mnie na econet tego nie ma, za to jest zakładka 'parametry serwisowe” soft widzę ten sam co u kolegi tj. ver 2.0.3520 – pewnie to kwestia sterownika..

    • #74752
      Jarek
      Uczestnik

      Ja niestety nie mam pojecia moze ktos inny pomoze.

    • #74751
      Markus
      Uczestnik

      To chyba zależy od sterownika kotła.
      U mnie (EM892) jest widoczny w econet.
      Natomiast u mojego szwagra w sterowniku (EM890), ustawia się kilka przedziałów czasu i i temperaturę obniżenia. I po podłączeniu Econet tej opcji nie ma.

    • #74750
      Jarek
      Uczestnik

      Wracając do tematu odnosnie jak ustawic harmongram.
      Ustawiłem harmongram dla CWU obnizenie temperatury o 15 stopni w godzinach od 23:30 do 5:30. Prosze patrzyc załączone zdjecia.
      Wydaje mi się że to niedziała. Piec zaczal grzac o 2:57 az do ustawionej zadanej tempartury 48 stopni.

      Czy nadal robie cos źle czy to nie działa?

      Pozdrawiam

      Attachments:
    • #74749
      Patrol
      Uczestnik

      być może masz ustawioną min wartość temp. cwu poniżej której nie zejdzie i stąd start ładowania zasobnika

      ustawienia serwisowe > cwu

    • #74748
      Jarek
      Uczestnik

      a da rade to sprawdzic przez portal econet? ewentulnie w ktorej zakladce to sie znajduje?
      Dwa zdjecia zalaczone.

      Patrzac na te ustawienie minimalna jest 20.
      Ustawienie histereza zasobinka CWU jest 5

      Z tego co widac bez harmomgramu histereza dziala poniewaz temperatura nie spada ponizej 43 (48 zadana, histereza 5)
      Po ustawieniu harmogramu (obnizenie o 15 ) piec obniżył temperature o 8 stopni do 40 stopni.
      Dziś postanowiłem obniżyć tempreature o 20 i zobaczyć co będzie czy nadal tylko obniży do 40 stopni.

      Attachments:
    • #74747
      Jarek
      Uczestnik

      nie zauwazyłem tego:
      ustawienia serwisowe > cwu

      tam prosi mnie o jakies haslo. czy jest jakes standardowe haslo?

    • #74746
      Jarek
      Uczestnik

      ok haslo (0000) znalalzem .

      ustawienia mam takie jak na zalaczony zdjeciu.

      Attachments:
    • #74745
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      A sprawdź sobie jaki masz harmonogram na inne dni.
      Ten na obrazku był na Niedzielę.

      Tam są na każdy dzień osobne ustawienia.

    • #74744
      Jarek
      Uczestnik

      Wykres był tylko z ostatniej doby. Wszytskie dni sa ustawione tak samo.

    • #74743
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      Trochę to dziwne.
      Ja mam takie ustawienie:
      Harmonogram.JPG
      Natomiast na pierwszej stronie obniżenie widoczne jest jako niższa wartość zadana na klocku „Temperatura CWU”
      Plik.png

      U mnie ustawienia CWU wyglądają następująco:
      – Parametry użytkownika
      ParametryCWU.JPG
      – Parametry serwisowa
      ParametryCWU-serwisowe.JPG

      Wydaje się, że to powinno być proste do ustawienia.
      Może faktycznie jest jakiś błąd w oprogramowaniu a wtedy uderz do serwisu.

    • #74742
      Markus
      Uczestnik

      Mnie wydaje się że jest Ok
      Masz zadania temperature 48 i do tego dochodzi obniżenie 8. W sumie wychodzi zadana temp. 40.
      Ale ponieważ masz wydłużenie działania pompy CWU 15 minut. To po osiągnięciu zadanych 40 stopni, jeszcze przez 15 tloczy gorącą wodę z pieca przez zasobnik.
      Pozdrawiam

    • #74741
      Jarek
      Uczestnik

      ok dzieki za sugestie. sprawdze jescze przez weekend i zobaczymy jak to bedzie wygladac.
      takie pytanko czy uzywacie jakiegos innego hasla do ustawien serwisowych ze mozecie je edytowac. ja po wpisaniu hasla 0000 mam tylko podglad opcji bez możliwości edytowania.

    • #74740
      Markus
      Uczestnik

      Dla Puma 1992 na pewno, bo uzywam
      Dla Ht 3456

    • #74739
      Markus
      Uczestnik

      A, sprawdź w serwisowych CWU jaka jest minimalna temp CWU i czy masz wydłużenie pracy pompy CWU
      Pozdrawiam

    • #74738
      Jarek
      Uczestnik

      dzięki. Kod 3456 działa.

      Ale nie widzę nigdzie ustawień minimlanej temp CWU i jakie jest wydłużenie pracy pompy CWU

      widzialem minimalna temperature tylko z tego menu.

    • #74737
      Markus
      Uczestnik

      Ja mam Pluma.
      Widać w Ht pozmieniali zestaw parametrów.
      Może coś podpowie Servis
      Pozdrawiam

    • #74736
      Patrol
      Uczestnik

      sprawdź jeszcze wszystkie ustawienia normalnie z poziomu regulatora;
      wejdź w menu obniżeń dla cwu i zrób fotkę (z panelu głównego, nie z econet)

    • #74735
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W sterowniku 850 nie ma wydłużenia pracy pompy. Ten parametr został, ponieważ w przypadku, gdy nastawiamy zadaną temperaturę to do niej dążymy.
      Jaki cel ma ustawianie zadanej temperatury, osiąganie jej i praca pompy do temperatury nieokreślonej?

      Sprawdź czy czasem nie jest tak, że pompa ładuje do nastawy 48, potem pojawia się obniżenie i jak zaglądasz do kotła to nastawa jest 40 a temperatura rzeczywista 48.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74734
      Markus
      Uczestnik

      Do Serwisu.
      Jaki cel ma wydłużenie ładowania CWU?
      A no LATEM ma sens. Kocioł pracuje do osiągnięcia w zasobniku żądanej temperatury. Potem się wygasza, ale ma jeszcze temperaturę wyższą od tej w zasobniku. Dlatego warto jeszcze aby pompa CWU popracowala jeszcze. Ja Latem ma ustawiony ten parametr na 20 min.
      Pozdrawiam

    • #74733
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      Jak dla mnie to przedłużenie działania pompuje cwu można by zastąpić flagą, która w trybie lato powodowała by wydłużenie pracy pompy cwu aż temperatura pieca spadnie poniżej temperatury w pojemniku cwu.
      W ten sposób odebrało by się maksymalną ilość ciepła z pieca.

      Wydaje się że dodanie możliwości zapisywania ustawień pieca z poziomu modułu interenowego czy nawet samego pieca było by fajna opcja. Zwłaszcza jak chcę się testować nowe paliwo.

    • #74732
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W okresie letnim funkcja wydłużenia pracy pompy CWU byłaby przydatna. Jest jednak pytanie do czego służy nam wtedy nastawa CWU? Ustawiamy zadana CWU na 50 stopni C, aby woda nie poparzyła użytkowników. Co w przypadku, gdy poprzez wydłużenie pracy pompy woda w zbiorniku dojdzie do wysokiej temperatury i poparzy użytkownika? Teoretycznie na CWU powinien być zamontowany zawór termostatyczny.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74731
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W okresie letnim funkcja wydłużenia pracy pompy CWU byłaby przydatna. Jest jednak pytanie do czego służy nam wtedy nastawa CWU? Ustawiamy zadana CWU na 50 stopni C, aby woda nie poparzyła użytkowników. Co w przypadku, gdy poprzez wydłużenie pracy pompy woda w zbiorniku dojdzie do wysokiej temperatury i poparzy użytkownika? Teoretycznie na CWU powinien być zamontowany zawór termostatyczny.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74730
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam

      W okresie letnim funkcja wydłużenia pracy pompy CWU byłaby przydatna. Jest jednak pytanie do czego służy nam wtedy nastawa CWU? Ustawiamy zadana CWU na 50 stopni C, aby woda nie poparzyła użytkowników. Co w przypadku, gdy poprzez wydłużenie pracy pompy woda w zbiorniku dojdzie do wysokiej temperatury i poparzy użytkownika? Teoretycznie na CWU powinien być zamontowany zawór termostatyczny.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

      Witam,
      Ciężko nie zgodzić się z tym rozumowaniem.
      Jednak wszyscy dążymy do ekonomicznego wykorzystania pieca i w tej sytuacji każde rozpalenie jest kosztem a zostawienie pieca z nadmiarem ciepła to strata.
      Według mnie lepiej jest ustawić niższą temperaturę w CWU a resztę odebrać z pieca zanim się wychłodzi niż osiągnąć powiedzmy te 50o i zakończyć pobieranie ciepła a resztę niech piec wypromieniuje.
      Przy niedużej rodzinie może dojść do tego jeszcze zbędne rozpalanie. U mnie nagrzanie CWU do 52o wystarcza na dwa dni korzystania z CWU. Czyli mam o połowę mniej rozpaleń z temperatury około 20o, z tym że piec pracuje tylko trochę dłużej.
      Niestety w naszym kraju nie można pozwolić sobie na takie marnowanie energii.

    • #74729
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      W okresie letnim funkcja wydłużenia pracy pompy CWU byłaby przydatna. Jest jednak pytanie do czego służy nam wtedy nastawa CWU? Ustawiamy zadana CWU na 50 stopni C, aby woda nie poparzyła użytkowników. Co w przypadku, gdy poprzez wydłużenie pracy pompy woda w zbiorniku dojdzie do wysokiej temperatury i poparzy użytkownika? Teoretycznie na CWU powinien być zamontowany zawór termostatyczny.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

      Dlatego, wiedząc że z kotła uzyskuję dodatkowo 8 st C, ustawiam zadaną temperaturę CWU odpowiednio niżej. Resztę uzyskuje z kotła podczas jego wygaszania lub po.
      Pozdrawiam

Oglądasz 27 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.