EKO DUO 17 REGULATOR POKOJOWY

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem EKO DUO 17 REGULATOR POKOJOWY

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #74608

      Witam,

      Posiadam piec EKO DUO 17 ze sterownikiem ht tronic 700, do tego regulator pokojowy TYBOX 137. Mam kilka pytań odnośnie pracy urządzeń, najważniejsze to w jaki sposób sprawdzić na sterowniku HT TRONIC czy jest on połączony z regulatorem? Ewentualnie jak podłączyć ten regulator?
      Dodam, że w zeszłym roku kiedy dom był jeszcze w fazie wykańczania regulator działał (został podłączony prze hydraulika który poprowadził całą instalację oraz Państwa technika) i nie było z tym zarzutów. Po sezonie letnim odpaliłem piec ale regulator chciałem uruchomić w tym tygodniu aby ustalić konkretną temperaturę w pokojach ale to się nie udaje, według mnie regulator nie „komunikuje się ze sterownikiem na piecu”.

      Ostatnia sprawa: czy kaloryfery muszą być rozkręcone maksymalnie i to już piec sam steruje temperaturą kaloryferów jaką nakazuje mu regulator?

      pozdrawiam,
      Pawel

    • #74616
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Termostat pokojowy nie komunikuje się ze sterownikiem. Jego działanie polega na zwarciu styku termostatu w sterowniku kotła w przypadku, gdy pomieszczenia są wychłodzone.
      Sterownik może sterować pompą od ogrzewania lub zaworem mieszającym (zależnie od tego pod co jest podłączony).
      W celu sprawdzenia w którym miejscu jest problem wypnij z płyty sterownika kabel od termostatu (z wyjścia termostat pokojowy na płycie sterownika). Jeżeli kocioł będzie w trybie pracy to pompa ogrzewania powinna się wyłączyć (rozwarty styk) – jeżeli się wyłączy to oznacza, a jest problem po stronie termostatu (np. baterie do wymiany). Jeżeli pompa sie nie wyłączy to oznacza, że może być funkcja termostatu wyłączona.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74615
      Przemo2468
      Uczestnik

      Witam.
      Dokleje się do tematu.
      Mam piec ht chyba eko duo nl jakoś tak ze sterownikiem ht tronic 520.
      Mam zamiar zamontować czujnik pogodowy aby sterować jakoś podłogówką. Pompa podłogówki jest za zaworem 3d z słownikiem. Chciałbym aby pompa pracowała cały czas i tylko się zawór 3d regulować aby puszcza odpowiednio ciepłą wodę na podłogówkę. Chciałbym również podpiąć pod to jakiś regulator pokojowy. Ale czy ten regulator będzie również wpływał na temperaturę wody w podłogowce tak jak czujka pogodowa czy poprostu regulator pokojowy będzie odlączał pompę podłogówki? Wolałbym aby regulator miał również wpływ na temp wody poprzez regulacje zaworu 3D jednocześnie z czujnikiem pogodowy. Jaki regulator to ogarnie?

    • #74614
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sterowanie pogodowe na którym ustawisz odpowiednie nastawy do podłogówki powinno ogarnąć sprawę. Termostat pokojowy może zamykać zawór na podłogę – podłoga się wystudzi.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74613
      Przemo2468
      Uczestnik

      Czyli nie ma opcji żeby regulator pokojowy wplywal na krzywą grzewczą płynnie i pomagał pogodowce? Dom na polu salon od południa i boję się, że sama pogodowka może za bardzo zanizac lub zawyzac temp w obiegu OP. A może jest możliwość podłączenia regulatora pokojowego bez pogodowka, który by sterował silownikiem na zaworze 3d.

    • #74612
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku, gdy podłączysz sterownik pokojowy pod styki termostat zaworu i ustawisz obniżenie nastawy zaworu od termostatu (wyłączenie pompy od termostatu wyłączone) to sterownik pokojowy będzie obniżał nastawę zaworu ustalona poprzez krzywa grzewczą o wartość obniżenia.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74611
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku, gdy podłączysz sterownik pokojowy pod styki termostat zaworu i ustawisz obniżenie nastawy zaworu od termostatu (wyłączenie pompy od termostatu wyłączone) to sterownik pokojowy będzie obniżał nastawę zaworu ustalona poprzez krzywa grzewczą o wartość obniżenia.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74610
      Przemo2468
      Uczestnik

      Wielkie dzięki. O to mi chodziło.

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.