Okopcony przewód elastyczny i wysoka temperatura obudowy palnika

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Okopcony przewód elastyczny i wysoka temperatura obudowy palnika

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #74288
      Jakub
      Uczestnik

      Witam

      Mam problem posiadam piec Q Pellet DUO , piec chodzi od maja i nie było problemu aż do teraz a dokładnie to przewód elastyczny łączący podajnik z palnikiem zrobił się w środku czarny jak by okopcony a wąż się rozciągnął delikatnie . Czy przyczyną tego mogło być to ze pellet z podajnika się wypalił i zrobiła się cofka ?

      Poza tym gdy zgaszę światło w kotłowni przez łącznik widać łunę światła od palnika czy to też normalne ?

    • #74291
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      Podobny problem był poruszany w wątku DasPell Lux GL HT+ecoMAX850P2-H

      Moje typy przyczyny były takie:
      – Jak wygląda palnik, czy nie jest zawalony spiekami.
      – Sprawdź ciąg kominowy i czy masz odpowiedni nawiew do kotłowni (zetka).
      – Czy wyjście spalin z kotła – czopuch, nie jest przytkany?
      – Sprawdź działanie wentylatora.

      Pozdrawiam

      Markus

    • #74290
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Witam

      Mam problem posiadam piec Q Pellet DUO , piec chodzi od maja i nie było problemu aż do teraz a dokładnie to przewód elastyczny łączący podajnik z palnikiem zrobił się w środku czarny jak by okopcony a wąż się rozciągnął delikatnie . Czy przyczyną tego mogło być to ze pellet z podajnika się wypalił i zrobiła się cofka ?

      Poza tym gdy zgaszę światło w kotłowni przez łącznik widać łunę światła od palnika czy to też normalne ?

      Na jak temp masz ustawione
      Maksymalna temperatura podajnika? Znajdziesz to w parametry serwisowe ->>> ustawienie kotła

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.