HT 900 + HT Tronic Rooms jak to Ustawić???

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem HT 900 + HT Tronic Rooms jak to Ustawić???

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #74202
   Tomasz krysa
   Uczestnik

   Witam

   Problem polega na tym ze nie mogę ustawić sterownika kotła HT900 ze sterownikiem pokojowym HT Tronic Rooms próbowałem juz chyba na wszystkie sposoby,
   gdy ustawie temp. np. 22`c zadaną w pomieszczeniu na reg HT ROOMS to i tak nie wył. pompy tylko dogrzewa nawet do 26`C nie reaguje wogule na niego kocioł oraz pompy nie wyłączają się i kocioł pracuje dalej do zadanej temp na kotle i dopiero przechodzi w postój spada histereza kotła i kocioł się uruchamia i tak w kółko.
   Zaznacze że posiadam zawór czterodrożny oczujnikowany, czujnik temp zew., regulator pokojowy ht rooms z czujnikiem podłogowym ktoś wie jak to ustawić?

  • #74207
   Robert Robert
   Uczestnik

   Sprawdź w ustawieniach serwisowych mieszacza taką opcję jak wyłączenie pompy od termostatu, być może ustawioną masz tą opcję na NIE. Kiedy termostat zasygnalizuje rozwarcie styku czyli już pomieszczenia są nagrzane a pompa chodzi to zapewne jest to. Obniża tylko pewnie temperaturę na mieszaczu. Poszukaj takiego czegoś.
   Pozdrawiam
   Robson1916

  • #74206
   Robert Robert
   Uczestnik

   Ps. Kolego. Jeśli masz zawór 4d i sterujesz nim pogodowo to bardziej stosowana jest opcja taka, że po osiągnięciu temp. Ustawionej na termostacie pokojowym np 22 stopnie, termostat daje znać, że pomieszczenia są ogrzane to nie wyłącza pompy od CO tylko zawór 4d obniża temp wody podawanej do pompy CO. Np. Według pogody zawor 4d wyliczył, że aby ogrzać Ci pomieszczenia potrzebuje puszczać wodę o temp. 45 stopni i taką puszcza, w ustawieniach mieszacza ustawiasz ” obniżenie temp zadanej od termostatu” np na 4 stopni. Kiedy termostat w pokoju daje znak, że w pomieszczeniu jest już 22 stopnie, to nie wyłącza się pompa tylko obniżana jest temp o te 4 stopnie i na np grzejniki idzie temp 41 stopni, oczywiscie pompe CO na niski bieg i tak może sobie pracowac. Unikniesz dzieki temu skoków temp. I bardziej pozwoli Ci to utrzymać stałą temp w pomieszczeniach.
   Troche zawile napisałem ale powinieneś poskladac to do kupy;)
   Pozdrawiam
   Robson1916

  • #74205
   pioterkoo
   Uczestnik

   w menu serwisowe (hasło znasz), są ustawienia zaworu a dalej wyłączanie pompy

  • #74204
   Markus
   Uczestnik

   Dla HT powinno być 3456

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.