PODŁĄCZENIE DO KOMINA

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem PODŁĄCZENIE DO KOMINA

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #74196

   Witam !Planuję zakup Q EKO GL 24 kW.Na ile można w tym przypadku „kręcić”kształtkami wylotu spalin.Wejście do komina fi 150 w odległości 450 od ściany.Potrzebuję ok 250 odstępu od pieca na dojście do rewizji.Na ile odstąpić tyłem pieca od ściany ?Jakieś sugestie w temacie wymiarów usytuowania pieca?Może jakieś konkretne namiary na kształtki. Komin ok.14 metrów.Moje obawy podyktowane są względami prawidłowego ciągu komina.Proszę o odpowiedź.Załączam szkic. DSCN3267.JPG

  • #74201
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Krórko licząc każde kolano 90 stopni obniża komin o 1m. Może warto odstawić kocioł dalej od ściany aby bezpośrednio w bok podłączyć kocioł do komina?
   Na jakiej wysokości masz otwór w kominie?

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #74200

   Witam !Wejście do przewodu kominowego muszę wykonać na nowo (istniejący piec ma za nisko). Max. wysokość to 200 cm.Wyżej mam instalacje.Odstawienie kotła od ściany przy to w tym przypadku min.450 odl. przewodu od ściany +200 na skręt kolanem + 960 głębokość kotła daje 1610 cm. Dla mnie dość dużo.Rozważam opcję kotła lewego umiejscowionego wylotem czopucha na komin.Trochę zabawy murarskiej ale nie chcę ryzykować złej pracy kotła ze względu na ciąg kominowy .
   Wolał bym opcję pierwszą. Co na to Serwis ?A tak poza tematem komina jeżeli można To będzie gruntowna modernizacja kotłowni. Jakiś schemat automatyki w sensie czujników temperaturowych w domu.Jestem elektronikiem po starej szkole.Dom bez podłogówki + zbiornik CWU 200 l.Trzy kondygnacje.Dom 12 lat .Próbuję rozgryść zawory 3 i 4 drożne i napędy zaworów.Instalację zmodernizuje ta sama firma w mojej ocenie dobra.Koszty będą nie małe ale chcę to mieć profesjonalne.Proszę o odpowiedź.

  • #74199
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Zawsze proste podłączenie kotła do komina jest najlepsze. W przypadku, gdy komin jest bardzo wysoki montaż kilku dodatkowych kolan nie powinien sprawić problemów ale warto byłoby to przeliczyć przez dostawcę komina.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #74198

   Dziękuję za konkretną odpowiedź .Pozdrawiam!

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.